Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.204
  Допаѓања:
  38.082
  Пол:
  Женски
  1500 ден е фризура со шминка. Појма немав која ќе ме средува, за фризура неможам да се сетам, црна девојка беше, а ме шминкаше сестрата на Вале. Впрочем мислам само тие две работат на шминка, другите се само испомош. Добра беше шминката, погодена, но малце почна да се растекува под очите бидејќи беше топол јулски ден.
   
  На ..barbie.. му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Благодарам.
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Елена и Моника

  Елена и Моника Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Мила и мене ми треба од таа ека како е на фб се одлучувам за шминка и фризура
   
 4. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.452
  Допаѓања:
  131
  Пол:
  Женски
  Kenza
   
 5. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Девојки, ве молам да ми кажете искуство околу шминка во studio_endzi_make_up?
   
 6. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.025
  Дечки итно ми треба адреса од Oktay Sey (Oktay's hairhouse). Знам дека е Ѓорче 2, и не ми креваат на телефон да ги прашам.
   
 7. Bu_bi

  Bu_bi Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 8. hanny

  hanny Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  47
  Devojki izvinete za fondov, od mob sum nemam podrska.
  Iskustva za sminka I frizura od Meri, kenza kenza?
  Ili nekoj sto Dobro raboti Novo lisice aerodrom?
   
 9. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.125
  Пол:
  Женски
  Некоја искуство со Fatlume make up во Чаир? Прават и шминка и фризура, закажав таму па некоја што била да сподели искуство...
   
 10. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  6.436
  Пол:
  Женски
  Да не се вика студиото Глам?
   
 11. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.125
  Пол:
  Женски
  Мислам да :)
   
 12. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  6.436
  Пол:
  Женски
  Ако ти е за невестинска шминка и фризура јас не би ти препорачала таму.
   
 13. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.125
  Пол:
  Женски
  Причина зошто не?
  Инаку да, за невестинска ми е
   
 14. i13dk

  i13dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  57
  Искуство со Mimoza's beauty room и со Зорица Николова?
   
 15. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Искуства за фризура и шминка во ВалеДема?
   
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.204
  Допаѓања:
  38.082
  Пол:
  Женски
  Нема грешка со Зорица! Перфекционист и професионалец.
  Лани за една свадба кај нив се шминкав, убаво ме средија, но не користат многу подлоги за фиксирање на шминка, а бидејќи беше јули месец, почна по малку да ми се растекува после 2 саата :(
   
 17. peperutkaxxx

  peperutkaxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  шминка и фризура во битола некоја да ми препорачате :)
   
  Последна измена: 28 мај 2019
 18. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  А косата ти ја погодија, издржа фризурата?
   
 19. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.204
  Допаѓања:
  38.082
  Пол:
  Женски
  Фризурата ништо посебно мада им дадов одврзани раце да ја направат било каква само горе високо подигната. Издржа.
   
 20. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  2.825
  Пол:
  Женски
  Make up Angela Vidanovska
  Simonne Beauty
   
  На peperutkaxxx му/ѝ се допаѓа ова.