Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу . А каква козметика користат знаеш? Не ми одговара manhattan пудра воопшто, а се имам шминкано кај Мина од чаир и ми шлапна 100 кг , па светев ко лампион во лицето. Ако ти текнува со каква пудра те шминкаа кај Вале, многу ќе ми помогнеш за конечно да се одлучам.
   
 2. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.823
  Допаѓања:
  36.588
  Пол:
  Женски
  Врска неам :) Но мислам не беше Менхетн.
   
 3. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Искуства со Hiba makeup од Cut&cut?
   
 4. Maja**

  Maja** Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Искуство со Даниел Николовски?
   
  На Didi22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.982
  Допаѓања:
  39.586
  Пол:
  Женски
  Јас бев презадоволна.
   
  На Maja** му/ѝ се допаѓа ова.
 6. i13dk

  i13dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  26
  Да ми препорачате шминкер што нема да ја качи цената 500% кога ќе му кажам дека сум невеста?
  Крајно сум изреволтирана од вакви примери, од 1500 денари шминка, кажуваш дека си невеста, оп 5500?!
  Фала однапред
   
 7. Alita

  Alita Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  1.267
  Пол:
  Женски
  Јас ке се шминкам кај Хиба cut&cut studio.Јас се знам и приватно со неа, но нема тоа врска. Таму обична шминка е 1500 ден, за невеста 2000 ден што сметам дека е доста коректно.

  Девојката преубаво шминка :)
   
 8. Mitrovska95

  Mitrovska95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  235
  Предложете шминка и фризура за невеста но да не е повеќе од 5000?
   
 9. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.823
  Допаѓања:
  36.588
  Пол:
  Женски
  Такви им се тарифите, не е дека намерно ја дига кога ќе чуе дека си невеста. Ти ако сакаш не кажувај дека си невеста.
   
 10. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  509
  Допаѓања:
  12.318
  Пол:
  Женски
  Јас никаде во мојот град не можев да најдам некој ефтино што шминка , па и за фризура
  Од 100е па нагоре.
  И така закажав кај една. Не сакав да кажам дека сум невеста ама пошто ќе ставам венче , ќе требаше таа таму според фризурата да ми го намести. Кажав дека сум невеста и оп цената е 120еу. Шминка и фризура.
  Ги закажувам и мајка ми и сестра ми таму, исто шминка и фризура, а за нив 1500ден е цена.
   
 11. elena.93

  elena.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Презадоволна :)
   
  На Alita му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  22.105
  Пол:
  Женски
  Devojki preporacajte studio vo Cair ? Dodona kolku i e sminka i frizura ?
   
 13. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.813
  Пол:
  Женски
  Женски невеста ќе сум во мај, не сум од Скопје ама сакам таму да се шминкам.
  Ги читам само Даниел, Небојша, Арменд, Шубревски и уште 100 други, ама неможам да се одлучам. Според вас кој прави најубаво во пакет шминка и фризура? Исто ми е да не испадне само кај нив да закажам, а да ме прави некој си трет вработен.
  Колку порано треба да имам закажано? Сакам за мене, сестра ми и кумата (и уште некој друг ако не ми се наметне до тогаш |( )
   
 14. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.281
  Допаѓања:
  7.974
  Јас бев за невеста кај Даниел,имам само пофални зборови.
  Се препотив дента,шминката не ми мрдна, на очи минимално ми стави сенка, изгледав нежно а сепак нашминкана. Косата исто не ми мрдна. Ми наплати 6000ден.
  Локните ми ги правеше една од вработените,он ми ја направи фризурата.
  Подлога на лице ми стави една од девојките потоа презема он.
  Задоволна бев во секој поглед.
  Закажав 3-4 месеци однапред.
   
  На Ladybug98 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Baby mama

  Baby mama Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите,ме интересираат мислења и искуства одстудио ГАГА-Сарај , особено невестинска шминка и фризура
   
 16. Chuchanov

  Chuchanov Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  367
  Пол:
  Женски
  Јас би ве советувала за невеста да си одете кај фризерката што вие цел живот пошто таа едвај чека да ви прави невестинска фризура и ви ја знае и косата каква ви е,многу невести имаат погрешено во изборот ќе одиш кај некој прв пат само за невеста може и да не ти ја погоди посакуваната фризура.Јас не ни размислував за друго местоо кај што одам секогаш на фризер и шминка и таму бев за невеста.Презадоволна сум од нив двете
   
 17. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  158
  Здраво женски, што мислите кој е подобар за невестинска шминка и фризура, DL Art или Oktay во комбинација до Simsaltirova?
   
 18. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  794
  Пол:
  Женски
  Бидена сум кај Даниел - катастрофа !! И јас и невестата, мене за 5 минути ме нашминка па дома сама се преправав, а невестата шминка немаше до ресторан све и се разлеа. Јас невеста се правев кај Арменд, шминката на толку играње, потење не мрдна, не спиевме вечерта дома па заборавив се за вадење шминка и легнав така, верви станав истата ама за фризура немам никаде добро искуство. Имам долга,густа, тешка коса и кога бев кај Арменд на консултации одма ми кажа дека што и да направи ќе се одпушти, не ме послуша да ја оставиме пуштена заради фустанот што беше одпозади преубав па ајде му попуштив, изгледаше феноменално додека попот круната не ми ја сплеска на глава.. да беше пуштева каква таква барем подобра ќе беше.
   
  На Ladybug98 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  линк може
  ?
   
 20. Petrova Ceca

  Petrova Ceca Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Nie ke pravime skromna veselba mala registracija April ili Maj mesec, pa ako imate nekoja idea za frizura