Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  2.666
  Пол:
  Женски
  Зависи каков фустан/венчаница ќе носиш и од должината на косата. Ако е затворен напред (без деколте) јас би собрана со некои јаки обетки големи, ако е отворен природни локни со ланче нежно.
   
  На Petrova Ceca му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Petrova Ceca

  Petrova Ceca Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  IMG_20191228_193946.jpg
   
 3. Petrova Ceca

  Petrova Ceca Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  58691905_139395097197268_1219357634994372608_o.jpg
   
  На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sirenah

  sirenah Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Здраво Феминки,

  Дали знаете некој нормален фризер и шминкер кој нема да ја крене цената во плафон кога ќе кажеш дека си невеста. Не се нормални со разликава во цени, и тоа кога и се изнасмеав на една ми рече епа повеќе внимание посветуваме и ќе ни се фати терминот.

  Искуства?
   
 5. Frosty!

  Frosty! Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  јас освен да не најавиш дека си невеста не знам некој фризер и шминкер што нема да накачи цена, а од искуство иста е шминката, исто е и вниманието џабе пуфки продаваат демек за невеста повеќе внимание обрнувале
   
 6. Елена и Моника

  Елена и Моника Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas pravev sminka i frizura vo studiovale cair bidejki bev nevesta mi zemaa 6100 ama ne mi mrdna ni sminka ni pak frizura toplo ti preporacuvam a inace zemaat 1500 den za sminka i frizura pozdrav i sekoe dobro :inlove:8):muscle::l:
   
 7. maja1511

  maja1511 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  фризерско студио стил во драчево топло го препорачувам од искуство и шминка и фризура не ми мрднаа цел ден а освен тоа не зема скапо и многу брзо работи