1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

  1. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Пробна фризура и шминка 2000 денари, епа не се нормални |(
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    ако сакаш да ти земи повеќе од што треба... слободно :lol:
    иначе другарка ми кога правеа свадба праеше пробна фризура кај алек а таа сакаше да и биде горе како бранови ама во никој случај залижана и типот и реков така нема да ти стое и и направил фризура како што сака тој. т.е пунџа.
    прашај си секаде не мора да значи дека ако е најскапо најубаво работи...
     
  3. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Нека се лечат :^) дали се нормални , за шминка и фризур аби дала ете и 5000 ама пробна 2000 па и уште додатно на тоа кога ќе стават цена и оди полни ги со пари
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Јас шминката и фризурата ги работев во Лептокарија во Savage, и искрено сум презадоволна....фризурата издржа, шминката не мрдна...се си беше тип топ.
     
  5. Betty.Boop

    Betty.Boop Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Moze da mi kazes kolku te cinese ili telefon nesto za kontakt..??
     
  6. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Гледам и anastasijaki прашала за Изабела. Дали имал некој искуство со неа нека сподели.
    Јас сакам негде да одам што и шминка и фризура на едно место ќе ми направат да не се замарам да одам од едно место на друго, или некој што иде дома. Ќе ве замолам доколку некој знае да ме насочи кај да правам шминка и фризура. На почеток на октомври ни е свадбата, за нокти имам испланирано каде кај што си ги правам кај едно девојче, но за шминка и фризура поим немам каде и што. За Скопје правам муабет, доколку некој знае негде да ми препорача што имал искуство со некој. Ви благодарам однапред. Поздрав девојки. :hai:
     
  7. Betty.Boop

    Betty.Boop Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Zorica Nikolova sminka dobro i ide doma ja ima na fb mozes da ja adnes i da iskontaktiras...
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Агрона, мене Изабела сеуште ме нема шминкано, ама планирам да закажам месецов бидејќи имам еден важен настан. Има шминкано мои другарки, девојката предобро си ја познава работата, дефинитивно. Го нема кај неа она, секоја наредна да личи на секоја претходна, туку е оригинална и доста иновативна.
    Искрено, бидејќи се работи за невестинска шминка, малку и пребарав по сликите на фејсбук и најдов некои девојки кои ги имала средено, мене лично ми се допаднаа многу.
    Инаку, можам да ти препорачам исто уште една што ме има шминкано мене, додуша за матура, ама гледам шминка и невести, шминка доста познати фаци, иако мене не ми беше позната кога и се спомна името, ама бев презадоволна.. :)
    Ако си заинтересирана, ќе ти дадам фејсбук, чисто да си разгледаш и да си оформиш свое мислење. Соработува и со неколку фризерски салони, па би можела ете да ги разгледаш и нивните понуди, доколку се заинтересираш конкретно за неа, бидејќи прочитав и дека не сакаш да ги правиш двете на посебни места. :)
     
  9. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.767
    Пол:
    Женски
    Сноу, Саваж е на Тони Михајловски жена му? Јас па бев еднаш онака кај неа и не ми се допадна многу како работат :o Додуша нокти ми средуваше сестрата на таа Александра и ме направи ко дете од второ одделение :D
     
  10. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    Дали некој се правел во Allure кај Небојша Пешевски? Се мислам таму да закажам па ми треба мислење. Фала многу.
     
  11. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Една другарка ја шминкаше за свадба пред 3 години и многу убаво ја среди. Шминка со добри шминки и цела вечер не и мрдна шминката. Според мене личен опис и имаше сменето. Вака од сликите на фб што ги има не можеш да добиеш впечаток дали е добар или лош шминкер.
    Али јас дигам :up: за него.
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Нее, овдека работат Весна и Симе.Нивно е.
     
  13. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.767
    Пол:
    Женски
    Како и да е Сноу, одлична работа направиле ;)

    Јас закажав кај Даниел од Емпајр, порано работел кај Дадар и сите се презадоволни од него, ќе видиме со мене што ќе направи, на ФБ има прекрасни работи, последно од што се воодушевив е Дани на Пивофест, лудница ја средил.
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Јас и пишав на Изабела, но девојката тој ден е зафатена до 14 часот. После 14 часот ми рече дека може да ме нашминка, но мене не ми одговара тогаш премногу доцна е. Дај препорачај ми друга некоја ете таа што ја спомна. Може фб во ЛП да ми дадеш од девојката. Фала ти многу, поздрав ! :hai: :*
     
  15. Betty.Boop

    Betty.Boop Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    И
    Мене ми треба некој добар шминкер сто прави и фризури :D препорачајте некој ........
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elenche87

    Elenche87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.722
    Jas si zakazav kaj Armend Ramadani vo art fashion deckoto e profesionalec ;)
     
    На lealealea му/ѝ се допаѓа ова.
  17. devojkaa86

    devojkaa86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    15
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Ноктите ми се допаѓаат, а шминката не.
     
  19. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Јас сум за Дадар. Таму бев за мојата свадба. Типот си е профи. Ке добиете и пробна фризура Што ke ви помогне да видите дали тоа Што сте го замислиле ви прилега. Цената е пистапна - мислам 4500 мкд
    За фризура, Шминка и нокти. Исто ке ве чини и посебно да одите.
    СлуШав триста приказни за него, сите исто ги Шминкал и сл.
    Врска нема. Сите девојки беа различни. Дали ке сте задоволни или не зависи Што очекувате т.е дека кога ке се видите ке
    бидете друга личност. Внесете свој печат, каЖете како се шминкате обично, комуницирајте и нема да утнете.
    Бидете свои.
     
  20. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Мене ни ноктите не ми се допаѓаат. Се познава гелот и од километар се знае дека е надградба. Моите за свадба беа прекрасни. Да побарам некоја слика ќе постирам. :)