Шминка и фризура за полуматура

Дискусија во 'Тело' започната од bebushe, 30 мај 2014.

 1. bebushe

  bebushe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  19
  Епа вака ако темава е дупла, канта, ако не нека остане, ќе ве замолам заради тоа што на 9 правам полуматура сакам фризерка и шминкерка дома да дојдат да ми направат фризура и шминка ја мислам ако се најде некое девојче што знае да прави коса и убаво да шминка нека пише тука несакам да се мрцварам по фризерски салони и шминкерници...


  Не барам ништо комплицирано пеглана косата и доле локни и некоја убава и свежа шминка пеглата и фигарото и шминката ваши, некој ке помисли види ја оваа мн бара ово оно ама не стекнувајте лошо мислење за мене :D :D
   
 2. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  2.366
  Јас да сум на твое место ке си купам пудра, маскара, моливче и ако сакаш и некои светли сенки и се тоа нема да ме чини повеќе од 1000 денари (солидно квалитетна пудра може да се најде од 300-400-500 денари + маскара 200-300 ден. може и поефтина, моливчињата се до 100 денари не мора да е црно може и во боја и да си го ставиш на горниот капак) ако купувам прилично квалитетно и ќе си ги имам уште долго.
  И плус е навистина лесно да ставиш само пудра, маскара и моливче :) oва е доволно за полуматура.
   
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Што велите за ваква фризура,секако посредена
  [​IMG]
  или вака
  [​IMG]
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  2.366
  Оваа првава е убава но според мене не е за полуматура, пунџа некако не ми оди со едноставен фустан (каков што би требало да имаш за полуматура).
  Втората се вклопува.
  Еве ти и друг предлог, јас имав потполно иста ваква :)
  [​IMG]
   
  На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
 5. strawberry-cake

  strawberry-cake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2014
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  14
  Супер е темава :D Најубаво за полуматура би било нежна шминка: пудра, кафеафкаста сенка за малку засенчување, кој сака може и тенка линија туш, маскара и лабело или сјај за усни. За фризура јас би сакала локни, па горниот дел може како што предложи naturally. ;)
   
 6. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  ја читам темава и се чудам абе јас и на матура бев и на апсолвентска бев па ниту еднаш не с епотресив ни за шминка ни за фризура нема потреба од многу трошоци оти сепак тоа е само една обична вечер
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bebushe

  bebushe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  19
  офф на 9 ми е полуматура а јас сирота уште ништо немам купено а незнам ни какви нокти фризурта ни сминка дајте некој предлог пошто јас ако се напраам сама има како вампир да изгледам
   
 8. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  2.366
  ^Мислиш дека е тешко зошто немаш пробано, но сепак твој избор :) .
  Не знам каква шминка замислуваш за полуматура или пак фризура, но ете ти мој предлог пудра+маскара+моливче и некоја онаква фризура како што поставив.

  Некои навистина претеруваат не само со фустаните туку и со шминката и фризурата и на крај изгледаат како 20 годишни а не како 14. Така да немојте премногу да се преоптерувате едноставна шминка фризура е доволна.
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Сериозно, и ваква тема ли се отвори? :^) Полуматура бе девојки, не е венчавка..... И плус се знае, нешто понежно, а останатото зависи од вкусот на секој поединец. Не ја гледам потребата од ваква тема, навистина.....
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 10. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Ју сириоз грл? Нокти посебни за полуматура?
  Се заебаваш, така?

  Додуша не ја сфаќам поентата ни на нокти наменети посебно за матури, апсолвентски, па со триста кичерај цветичи на нив у боја као фустанот, триљооон циркони испозалепени, али добро, самбади хас ту.

  И од кај излезе бе ова дека морално е да имаш направени нокти за полуматури, матури, доете јас ќе ве излакирам еве, ако толку ви се фрлаат пари. :D
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  Не ја гледам потребата од оваа тема, но ајде, некој можеби мисли дека е потребна. Еве и јас сум полуматуранка на 9ти и всушност, немам закажано никаде. Ни кај фризер, ни кај шминкерка, ниту пак на маникир. Сите девојки околу мене се опседнати со тоа, као вау, мора да се биде принцеза
  Само забава е тоа, не е свадба. :?: Јас ноктите црни ќе ги направам, но најверојатно некоја другарка ќе ми ги направи. За фризура, дома ќе ја испеглам косата и толку. За шминка, хев но ајдиа. Како мисли другарката на сестра ми, така. Но, не нешто преоптоварено. Од она кремастата сенка малку, лабело, моливче и ајм дан. Нема потреба од смоуки ајс или слично. :)
   
 12. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Нас на 5ти ни е прославата.За фризура или плетена ќе ми сплетат наместо венче или па со венче :D За шминка едноставно нешто..не сакам на вампир или па на 18 години девојка да личам. :!:
   
 13. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Но сепак еднаш правиме полуматура...според мене не само обична вечер... :)  Имам некои идеи во главата :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 14. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  2.366
  ^Оваа фризура никако не ми е за полуматура. Не знам како можете да помислите вакви да правите :x
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.233
  Допаѓања:
  74.850
  Пол:
  Женски
  Оти сега така мислиш, чекај да те видиме за неколку години како ќе смениш мислење и ќе се смееш на помислата за дроб-сарма фризурата која си ја постирала. :lol:
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Ви се чудам што се замарате воопшто, ама ај....

  Инаку јас имав пуштена пеглана коса со венче плетенка, а од шминка малку моливче, маскара и малку сјај, по инсистирање на една постара другарка (и мајка ми) која ме шминкаше. Инаку не ни имав намера да се шминкам. :D
   
 17. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  хах... епа незнам.. некако оваа ми остави впечаток..но сепак го ценам и твоето мислење :*
   
 18. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  хм... шминката на очите баш ми се допадна.. но за усните некоја посветла боја :* :* :* :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   9,2 KB
   Прегледи:
   140
 19. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓа, па за усните не мора и кармин. Може лабело во боја или сјај. Но јас не сум за сјај, многу ќе свети. :)
   
 20. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  ^Кон анабел-а. Е добро де сите ќе си ги направиме ноктите.Јас дома сама со лакчето,четкичките и другите ствари шо ги имам низ домче :).Само ми треба идеја.Фустанчето ми е цветно :).На него ги има сите боички,црвена,розева,портокалова,сина,лилава,бела,жолта,црна,кафеава.А бе све ми бое лепо стое :).И сега незнам како да ги направам ноктите :).Ќе може да ми дадете идеја?Инаку сакам ноктињата најубави да ми бидат :). Инаку некои мои другарки гел ќе си ставаат,ама тоа е нивна работа,не е моја!