1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка, фризура и стајлинг за јавен настап

Дискусија во 'Лице' започната од IvcheHeart, 15 мај 2011.

  1. IvcheHeart

    IvcheHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Еве вака следната недела во мојот град се одржува музички настап каде што јас треба да настапам со моите другарки и би ве замолила за совет околу шминката,флизурата и каков фустан(која боја,должина, и сл.) би ми препоручиле. би сакала нешто за помлади да ми одговара на годините не би сакала фустан долг до земја би сакала нешто класично во поглед на целиот изглед вклучувајќи ја и шминката,и флизурата. :D 8)
     
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

    Прво, зависи од настапот. Значи ако е музички, кажи ни каква е музиката...нели има ралични видови.
    Во секој случај, некоја по неутрална боја, црна, бела..со убава салонка..доколку е покласично. Фризура, не којзнае каква, доволно е и убаво исфенирана..шминка, зависи од времето, вечерна или дневна....
     
    На IvcheHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  3. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

    Колку години имаш?
    За да можеме да ти помогнеме :)
     
  4. IvcheHeart

    IvcheHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

    Музиката ќе биде балада од Celine Dion а настапот ќе биде некаде напладне. :)
    Имам 19год.
    Хахахахха :D :D да да фризура ама оправдано затоа што сум кумановка па сум згрешила :D
     
  5. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

    А за каков јавен настап станува збор ( патронат, приредба, митинг...) објасни убаво, а и група сте зар не подобро сите исто да бидете облечени?
     
  6. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

    [​IMG]
    Со исфенирана коса или благo извиткана и минимална шминка
    [​IMG]
     
    На IvcheHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  7. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
  8. oraiaeleni

    oraiaeleni Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    107
    Лично, мојот стајлинг за настап освен мојот личен стил, се ртазбира го диктира аудиториумот пред кон настапувам, ако е публиката составена од како да кажам пофамилијарни, сериозни луѓе се облекувам покласично, но сепак свечено, сепак јас настапувам, а доколку се работи на пр. за настап пред помлада публика, некој клуб или дискотека, стилот е поблескав, шминката исто така посветкава, посмела гардероба итн се зависи од околностите потоа дали е овде или надвор.