1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка, фризура и стајлинг за јавен настап

Дискусија во 'Лице' започната од IvcheHeart, 15 мај 2011.

 1. IvcheHeart

  IvcheHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Еве вака следната недела во мојот град се одржува музички настап каде што јас треба да настапам со моите другарки и би ве замолила за совет околу шминката,флизурата и каков фустан(која боја,должина, и сл.) би ми препоручиле. би сакала нешто за помлади да ми одговара на годините не би сакала фустан долг до земја би сакала нешто класично во поглед на целиот изглед вклучувајќи ја и шминката,и флизурата. :D 8)
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  577
  Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

  Прво, зависи од настапот. Значи ако е музички, кажи ни каква е музиката...нели има ралични видови.
  Во секој случај, некоја по неутрална боја, црна, бела..со убава салонка..доколку е покласично. Фризура, не којзнае каква, доволно е и убаво исфенирана..шминка, зависи од времето, вечерна или дневна....
   
  На IvcheHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 3. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

  Колку години имаш?
  За да можеме да ти помогнеме :)
   
 4. IvcheHeart

  IvcheHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

  Музиката ќе биде балада од Celine Dion а настапот ќе биде некаде напладне. :)
  Имам 19год.
  Хахахахха :D :D да да фризура ама оправдано затоа што сум кумановка па сум згрешила :D
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.552
  Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

  А за каков јавен настап станува збор ( патронат, приредба, митинг...) објасни убаво, а и група сте зар не подобро сите исто да бидете облечени?
   
 6. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Шминка,флизура,и стајлинг за јавен настап

  [​IMG]
  Со исфенирана коса или благo извиткана и минимална шминка
  [​IMG]
   
  На IvcheHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
 8. oraiaeleni

  oraiaeleni Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  107
  Лично, мојот стајлинг за настап освен мојот личен стил, се ртазбира го диктира аудиториумот пред кон настапувам, ако е публиката составена од како да кажам пофамилијарни, сериозни луѓе се облекувам покласично, но сепак свечено, сепак јас настапувам, а доколку се работи на пр. за настап пред помлада публика, некој клуб или дискотека, стилот е поблескав, шминката исто така посветкава, посмела гардероба итн се зависи од околностите потоа дали е овде или надвор.