1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминки и високи потпетици

Дискусија во 'Канта' започната од Elika, 8 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Денеска во 23:15 часот започнува нова серија шминки и високи потпетици.Ваши мислња за оваа серија (секако откако ке почне :D )
   
 2. flowerly

  flowerly Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Иако подранувам :D , ќе си кажам јас дека обавезно ќе ја гледам.Мислам дека е таков тип на серија како Сексот и Градот,или Очајни Домаќинки ,или нешто слично.Обавезно обавезно ја гледам,и одма после првата епизода пишувам мислење. :D :P :inlove:
   
  На Belieberka666 и Elika им се допаѓа ова.
 3. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  363
  На која програма?
   
 4. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  На сител :)
   
 5. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам гледано серијава на Fox life, многу е интересна :)

  Оригиналниот наслов на серијата е всушност Lipstick Jungle

  [​IMG]
   
  На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  А да ни кажеш за што се работи? :D
   
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.896
  Пол:
  Женски
 8. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски

  Па во серијата станува збор за три пријателки, секоја од нив професионалци во своите кариери. Victory Ford (една од трите главни улоги) е моден дизајнер (лично најинтересна ми е типкава :) ), Nico Reilly е главен уредник на магазинот Bonfire и третата типка Wendy Healy (неа сигурно ја знаете-ја глуми Брук Шилдс) која е поранешен претседател на Parador Pictures (во филмската индустрија), која продуцира независни филмови. Така во серијата се претставени нивните животи, како секогаш се држат заедно, за да можат да го пребродат лудиот, романтичен и понекогаш страшен свет на Њу Јорк. :D
   
  На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
 9. flowerly

  flowerly Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Па интересно изгледа.Сега уште повеќе чекам да дојде 23:15 :D . Липстик џангл... :inlove:
   
 10. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Мене ми е криво дека на тв нема ништо посебно,у последно време.И една асална работа у среда на пинк 15 даваат купохоличарки,и се преклопува со времето.Е сварно не е фер :(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.