1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопингхоличарки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од elisabeta, 6 јануари 2013.

 1. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  :)Мислам ваква тема треба да има ,ајде да видиме колку ве има шопингхоличарки.На оваа тема сакам да коментираме за дел од нашитата гардероба дали може да се носи понатака или да оди во канта.Може да постирате лични модни парчина и после да се даде коментар дали може тоа парче да се користи или да оди во канта,е сега ако му се свиде темава на модераторите, ако не нека ја бришат слободно.
   

  Прикачени фајлови:

  • thumbnail.jpg
   thumbnail.jpg
   Големина на фајлот:
   105,1 KB
   Прегледи:
   1.005
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.219
  Допаѓања:
  124.387
  Шопинхоличарки

  Браос за темава,одична е,од утре почнувам со постирањето :rofl: ке биди интересно.
   
  На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 3. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Шопинхоличарки

  Мене ми изгледа темава океј , но во моментов немам некоја слика од посебно парче облека :?:
   
  На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Шопинхоличарки

  Темата е иста како емисијата што ја има на пинк- шопингхоличарке :D
  Интересна е,па од утре почнуваме! :D
   
  На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Valenteen

  Valenteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  65
  Шопинхоличарки

  И мене ми се допаѓа многу , мислам дека ке биде доста активна :)
   
  На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ivi.milo.mi.e

  Ivi.milo.mi.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  39
  Шопинхоличарки

  ми се свиѓа темава :inlove:
   
  На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Шопинхоличарки

  Епа незнам зашто, ама мене секогаш ми е традиција на Божиќ да си го средам плакарот и сега само што завршив. Па еве ја листата колку парчиња облека имам и летни и зимски :$ :

  -54 маици по кратки ракави :lol:
  -19 маици по прерамки
  -6 маици со отворен грб
  -33 маици со долги ракави
  -23 пара панталони (само еден пар бели :!: )
  -7 пара бермуди
  -11 пара шорцеви
  -14 пара сукњи
  -9 пара хеланки
  -4 пара тренерки
  -6 пара туники
  -18 пара фустанчиња за излегување
  -6 фустани (долги свечени, балски), но сега морам уште еден да шијам, бидејќи сестра ми се вери и почнаа подготовки за свадба
  -3 пара обични фустанчиња за не толку важни свадби и коктели ( :lol: )
  -9 пара фустанчиња за на плажа
  -12 пара бикини
  -36 пара чорапи
  -21 пар хулахопки (и тенки и дебели)
  -12 ташни
  -13 плика
  -16 пара јакни (капути, мантили и сл.)
  -29 пара чевли (15 се штикли само :lol: )
  -9 марами
  -26 менѓуши
  -17 ланчиња
  -5 пара алки
  -13 венчиња
  -7 стекачи

  И толку! Што да правам кога сум толку голема шопинхоличарки? :D Не можам против себе!! :lol: 8)
   
  На YNWA и joy1 им се допаѓа ова.
 8. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Шопинхоличарки

  Не е поентата колку имаш, поентата е дали се добри тие парчина,и да одредиме кое е за во канта а кое може да оди и понатака. :)На пример ете можете да ставите неколку парчина од гардеробата па да ги прокоментираме за секое парче посебно ,не значи да биде комбинација, може на пример само блузички, или само чевли мешано не е битно што ташни накит све.
   
 9. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Шопинхоличарки


  Знам сватив за што е темата и некој ден ќе ставам слика и од мое парче :) Инаку денес дадов во хуманитарни цели многу облека! :)
   
  На elisabeta и Mermaid90 им се допаѓа ова.
 10. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Шопинхоличарки

  Па некој нека го скриши мразот, јас ке ставев ама фотоапаратот ми е на поправка, за некој ден ке ставам.
   
 11. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.104
  Пол:
  Женски
  Шопинхоличарки

  Мислам дека ја сфатив суштината на темата, па решив да го скршам мразот.

  Дали ова (Старо 2-3 години) плисирано здолниште со цветен принт би го носеле вие или местото му е во канта?
  [​IMG]
  Не ми излегуваат убави слики, па затоа на првата не можете да видите речиси ништо.
  На втората слика се обидов убаво да го доловам принтот и плисето, но колку успеав во тоа не знам. :?:
   
  На sweet-cherry, anggell, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Шопинхоличарки

  Да си го носиш многу е убаво.
  Нема врска што е старо 2-3 години-па не е многу!
  Може многу убаво да се комбинира-но тоа во друга тема :)
   
  На herera и Jagoda123 им се допаѓа ова.
 13. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Шопинхоличарки

  Jagoda123Убаво летно парче , разиграна шарка и ствара доста младешки изглед кој нам ни е потребен, според мене може да поминине :)
   
  На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Шопинхоличарки

  Се согласувам со Mermaid90. Нема врска што е 2-3 години старо, убаво е :)
   
  На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ivi.milo.mi.e

  Ivi.milo.mi.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  39
  Шопинхоличарки

  убаво е здолништето,не е за фрлање може со него многу убави комбинации да се направат :)
   
  На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Valenteen

  Valenteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  65
  Шопинхоличарки

  И мене ми се допаѓа , можеш да го комбинираш со нешто еднобојно , ептен убава комбинација ке имаш :)
   
  На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Шопинхоличарки

  Па може и сега да си го носи,не само на лето,доколку другите парчиња би биле еднобојни а само здолништето да се дели од останатото.Мое мислење! :)
  Еве примери
   
  На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.219
  Допаѓања:
  124.387
  Шопинхоличарки

  И мене ми се допаѓа ова парче,мојата замисла е еднобојна блуза или корсет,римјанки и некои интересно парче накит и мала ташничка,незнам,така ја замислувам оваа сукничка :) значи може да помине ;)
   
  На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Шопинхоличарки

  Само што ја приметив темата....Имам неколку парчиња за кои се двоумам.Па ќе ги постирам утре :)
   
 20. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Шопинхоличарки

  Дали би го носеле или во канта?
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_1615.jpg
   IMG_1615.jpg
   Големина на фајлот:
   81 KB
   Прегледи:
   173