1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопингхоличарки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од elisabeta, 6 јануари 2013.

  1. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Да јас би го носела, прекрасен е а и преубава е бојата, а и можат многу комбинации да се направат со него. :rock:
     
  2. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    .... :) ......јас сум буквално болна за шопинг.....купувам онлајн,и по продавници.... ;)
    .. :$ .некогаш одам со куп пари и едноставно ги трошам ама само за ствари кои ми требаат,или во тој момент се покажала потреба од нив...хахаха.....некогаш сум без пари ама ако видам нешто што ми се допаѓа последниот денар ќе го дадам за да го имам....одам на шопинг и кога сум среќна и кога сум несреќна...филингот не е ист...кога сум тажна на пр шопингот ми иди како инекција да ја покријам тагата,а кога сум среќна тогаш се чувствувам исполнето... :$
     
    На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Скромна-твојот коментар не е за оваа тема,тука ставаме слики од облека и кажуваме мислење за него,а не пишуваме колку сакаме шопинг
    Еве што пишува-На оваа тема сакам да коментираме за дел од нашитата гардероба дали може да се носи понатака или да оди во канта.Може да постирате лични модни парчина и после да се даде коментар дали може тоа парче да се користи или да оди во канта.

    Ангел-Адриана-убав е џемперот,се гледа дека не е оштетен и не е стар така да можеш уште да си го носиш.
     
  4. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    би го носела :)
     
  5. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Епа да знаете, продолжив да си го носам! :rock:
     
  6. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.217
    Пол:
    Женски
    Jagoda123 јас би го носела, убаво е. Може и во летни и зимски комбинации.
    Mermaid90 јас не сакам анимал принт на себе, ама би изгледало убаво на некоја темна маичка, корсет и тесни фармерки. Кројот му е убав, баш е интересно што е повпечатливо.
    mal.ecka Не би го носела. Ако му го тргнеш долниот надуван дел мислам дека би било поубаво.
    kristii Мене не ми изгледа теткесто. Носи го.
    vlubena Најискрено, не би ја носела, ама ако тебе ти се свиѓа носи си ја, можеш да направиш убави комбинации.
    Angel-Adriana Да, би го носела, прекрасен е. :inlove:
     
    На Angel-Adriana му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Дали би ја носеле оваа сукна.Од порано е од мајками,плисирана е,бојата се гледа а должината некаде до колена.Да се крати не може бидејќи таков е материјалот нежен и нема да испадни убаво.Ако би ја носеле некоја комбинација со сукнава да ми предложите. :)
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC06361.JPG
      DSC06361.JPG
      Големина на фајлот:
      215,5 KB
      Прегледи:
      293
    На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Youlen

    Youlen Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    194
    Уф, јас радо би ја носела, луда сум за вакви бои, еве еден предлог како би можела да ја комбинираш
     

    Прикачени фајлови:

  9. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    сукнава


    + мајца и мајцата во сукната


    +сандали


    +ташна


    и како додаток некој нараквица или некое ланче ;)
     

    Прикачени фајлови:

    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Преубава е ,обавезно да си ја носиш. :)
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555

    Супер е! Да си ја носиш! :)
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  12. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.217
    Пол:
    Женски
    kristii и мене ми се допаѓа. Во еден куп комбинации би ја сместила, а можеш и во зима и лето.
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Убава е.Но внимавај како ке ја искомбинираш и како тоа на тебе ке ти стои.Не му стои на секој да носи сукни до колена,така да првин види дали убаво ке стои на твојата фигура таква сукна.
    А бојата е многу убава :)
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  14. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Прво да ве замолам да не ми се љутите затоа што ќе бидам искерна, а и на крај краеви ова е мое мислење. Ако мислите дека ви стои убаво ич ама баш ич да не ме слушате :D

    -Канта НИКАКО! Ама само за пролет/лето немој сега никако....

    -Незнам колку ќе се сложите со мене али јас ова никогаш не би го облекла. Според мене Канта!

    -Канта или ако некако има шанси да извадиш тоа делот како балонче па со хеланки ама не јас не би го носела.

    -Канта! Али ај да не речат се фрлив у канта xD. Носи го негде да ти го скратат па со некои по живи бои да го комбинираш(црвена,минт,шеќерно розево,мат жолто...) ама мене искрено и горниот дел не ми се свиѓа.

    -Не би ја носела у никој случај али канта никако. Можеш добро да ја искомбинираш.

    -Би го носела со сиви хеланки или ај може и црни и високи салонки у иста боја како него и пожелно иста нијанса и чанта или во таа боја или никаква и некое подолго ланче во боја на хеланките.

    -Не би ја носела никако затоа што е плисана, од дамна излезе од мода. Ама не би ја фрлила ни во канта. Иначе го потенцирам ова бидејќи мислам дека ќе ја направиш оваа грешка. Во никој случај не ја комбинирај со маица внатре, да точно овој модел се комбинира така ама не во овој случај ластикот на струкот е претенок ако веќе сакаш така да ја комбинираш најди си соодветен широк каиш кој ќе го прекрие делот кај што е ластикот
     
  15. axl-babe

    axl-babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    577
    тука суууум. :D
     
  16. axl-babe

    axl-babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    577
    kristii, многу е убава. можеш со било каква боја на рамбовка или блуза по кратки ракави. стави ја маицата во суќната, стави каиш ако имаш, и доле балетанки или старки :rofl:
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  17. PinkDramaQueen

    PinkDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
  18. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425
    Фустанчето не е по мој вкус, но суќничките се океј. :)
    Таа темната можеш да ја скратиш и преправиш по твое, не би дошла лошо :) , а другата исто би можела да претрпи мали промени, и повтроно да се носи. Само треба малку фантазија и креативност. ;)
    Ако немаш идеја што со нив, замоли некоја твоја другарка да ти помогне да ги смените малку заедно. Не знам ете види некоја идеја од нет, или па пролистај некое списание, сошиј некоја чипка на нив... не знам :?: Нешто одземи нешто додај, би испаднале фино.
    Би можеле да се носат повторно, не ги фрлај веднаш. :!:
     
  19. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    искрено ни јас не би ги носела ваква како што се,освен да се изменат да се стеснат скратат и слично.
     
  20. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    ^^Jaс па мислам дека фустанчето не е лошо, само без тоа сатенската трака, никогаш не сум ги сакала тие сатени испод гради што се, а вака дизајнот како цветно-летно, за некоја прошетка зашто да не.
    Здолништата не се по мој вкус и јас не би ги носела, посебно белото.