1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг во Бугарија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од belieber, 18 октомври 2011.

  1. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Обавезно да не обавестиш, и ако си од Скопје да ми кажеш за колку време се стига до Благоевград :)
     
  2. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Одамна не сум била таму на шопинг како помала со мајка ми одев ама околу едно добри 10 год не сум била но ми имаат кажувано дека било мн ефтино дека се наоѓале марка облека по пониска цена отколку што е кај нас имало некој трговски центар бил голем и имало поефтини марки одколку кај нас
     
  3. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Да се самоцитирам... не знаев дека има ваква тема, па прашав во друга :$
     
  4. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас бев во Софија,и можам да кажам дека има прекрасна гардероба.Некој праша за Мол оф Софија,убав трговски центар не многу голем.Имаше убави работи јас од таму од калиопе си земав џемпер на попуст беше оклу 950 ден во наши пари ( тој од модни критики).
    Инаку шопинг центар Сердика е сон.Огромен е на 4 спрата со многу добри бутици и од како бев таму имам омилен бутик Reserved каде што има гардероба и на Мохито.Полски брендови со најпрекрасна гардероба.Од таму си земав џемперче крем со краѓнички целите со бисерчиња :inlove: исто го земав околу 950 ден.
    Е сега јас бев пред пред нова година и после нова година и немаше многу попуст,малку беа намалени,а во јануари и фебруари има попуст како во Солун како што знам јас.Само во аутлетот не бев(тој големиот што е)
    Битно имаат преубава гардероба поготово овие што ги спомнав,многу се добри.
    http://www.reserved.com
    http://www.mohito.pl
     
    На ketisk и FBI им се допаѓа ова.
  5. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    За мене џемпер од 950 ден. не е ефтино туку е редовна цена кај нас,дури и кај нас на попусти сите џемпери се намалени на 600-700 ден, дали секаде цените се вакви, колку отприлика се цените за штикли, фармерки, фустанчиња и има ли избор. И колку леви е едно евро не се разбирам ич :D . И преку агенција ли беше ако да преку која, која цена е превозот и колку се патува од Скопје. Благодарам однапред :$
     
    На PufkaPuff му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Не реков јас дека 950 ден е преефтино,баш и си пишав дека јас кога бев имаше некој минимален попуст,а инаку правиот попуст е сега јануари/февруари како што е во Солун.
    Инаку 1 лев е околу 30 ден,значи пола евро ќе му дојде.Избор има многу голем на се,преубава гардероба,ако одиш јас ти препорачувам да одиш во Сердика шопинг центар.Таму имаш Страдивариус,Зара,Бершка,Пул енд Беар,Reserved,Манго,Тера нова,Калиопе и др.
    Јас не бев преку агенција специјално за шопинг,туку си бев на гости таму.
    Со кола се патува 4 саати а со автобус е околу 5.Повратна карта е 1800 ден,а дали има преку агенции шопинг тури незнам.
     
    На LejdiD му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    А женски каде се наоѓа тој голем outlet ? јас имам појдено само во трговскиот цум и немаше некои посебни продавници .

    Сега за матурата сакам да појдам во Софија но не ми требаат бутици како Зара , Бершка , Страдивариус..., затоа што можат да се најдат најблиску во Скопје , а и во Солун па за тие бутици нема потреба до Софија да се оди .

    :)
     
  8. Andrej07

    Andrej07 Активен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2

    Здраво!Оутлета ке го на наjдеш на Цариградско Шосе.Еве ти веб-страницата.

    http://www.sofiaoutletcenter.bg
    http://www.newsofia.net/231

    Доста е голем и има средно и високо класни брендови како Diesel,Tommy Hilfiger, Zara Outlet (Lefties),Benetton, Mango,Miss Sixty,Pepe Jeans,Adidas,Puma,Converse,Energie...

    За транспорт ако одиш има бус номер 114 от Орлов Мост. От метростанциjа Младост 1 можеш да земеш бус номер 3 и 5 и ако одиш летото (во август некаде) е вероjатно е да се открие и метростанциjата 'Цариградско Шосе' многу блиску до Оутлета.
     
    На FBI и Chivas им се допаѓа ова.
  9. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Имам одено во некои трговски центри по центарот на Софија и е прескапо инаку сум била 5 пати на илиенци и навистина е ефтино и има избор за сечиј вкус :D :D
     
  10. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Имам одено на Илиенци неколку пати , има премногу избор со прифатлива цена :D Имам одено низ центаротна Софија ама е скапооо :sweat: :sweat:
     
  11. Becky322

    Becky322 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Здраво! Сакав да ве прашам дали знаете дали во Петрич има шопинг центри?
     
  12. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Па јас овие години се изнакупував,секогаш имаше ефтини работи.Знам и дека во Димитровград имало многу голем пазар со многу поволни цени,а и сега со овие моловите на попуст многу ефтини работи се наоѓаат. Порано мајка ми одеше во Илиенци и се враќаше со полни торби,ама сега веќе не се исплаќа ми се чини.Можи и кај нас веќе да се најдат разни рабпти на попуст.Ама ако веќе одите во Бг обавезно да ја искористите шансата. За чевли секогаш има поефтини и убави,да можам сите би ги купила :inlove:
     
  13. ketisk

    ketisk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    148
    Кога почнуваат попустите во Бугарија ...поточно во Сердика. Ја бев пред некој ден, нема шо нема, цените се исти како во Солун ама има 100 пати поише избор. Еден бугарин ми кажа дека попустите почнувале од 10 ти декември. Точно ли е тоа???
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Јас бев во март, април во Софија со автомобил. Плативме човек да не вози затоа што нели малку ризично таму со колите, а за со автобус ќе требаше да преспиваме па...
    Бев во Сердика и Сити центар Софија.
    Топло препорачувам ако некој има пригода да оди во Сердика и да ја побара продавницата QUIZ.
    Имаше многу фини фустанчиња и колекцијата не беше скапа, цените се движеа до 40-50 евра. Имајте на ум дека зборувам за матурски фустани.
    Останатите продавници можете да ги разгледате на страните на шопинг центрите.
    И секако, ако имате повеќе време и повеќе финансии на располагање Цум. Под итно! :)

    Тоа што во Солун е во евра инаку, туку ја има истата бројка, но во левови. Не за сите продавници, но во голем број од нив.
    Плус, Софијанките се ултра модерни и знаат како да се облечат, па и те како има добра гардероба.
     
  15. Steffy.Styles

    Steffy.Styles Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Jas bev vo sofija (vo serdika centar i themall )i imashe mnogu popust za razlika od solun samo treba da fatite golem popust koj pocnuva od 20 januari do krajot na februari jas pak kje odam godinava i da znaete mnogu e evtino :)
     
    На tessi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. chocolate...girl

    chocolate...girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Секој втор викенд сум во Бугарија..Девојки сега е сезоната на попусти, во Петрич во Стоковната има убави работи, има убави шопинг центри, во Сандански кога ке ја фатиш под ред чаршијата :D има убави работи, во Благоевград сум била има и таму убави работи и таму сега има најмногу намаление, а и во Метрото е убаво..и така на таму... Важно секогаш се напред со облеката, јас пр. многу пати ми се случувало да си го купам парчето облека од петрич и после една година тука во мк да излезат овие парчиња. :D :lol: :inlove:
     
  17. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Јас бев пред околу две недели,имаше тотална распродажба на зимската гардероба и стварно имаше ниски цени,дури пониски и од кај нас.Бев во The Mall Sofia и имаше дебели блузи и ролки (плетени) од 3 евра до 6 евра,имаше чевли секакви почнувајќи од 7 евра па нагоре,пантолони за 7 евра и нагоре,имаше една убава понуда,ако купиш 2 пара 3тиот е бесплатен,а сите беа намалени,почнуваа од 10 евра,јас си зедов чевли за 7 евра и кошула за 6 и пол евра,а и на сестра ми и зедов,значи не се сеќавам на другите цени,ама навистина има големи попусти.Еве само отприлика ги кажав,а да не збораме што во многу продавници и немаше време да влезам,пошто молот беше огромен.А Сердика бил уште поголем.
     
  18. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Редовно одам во моловите, и во други продавници, најчесто во the mall, сердика, и некои други молови и сум задоволна, секогаш се наоѓаат ефтини работи.The mall ми е блиску до дома па таму најчесто одам :)
     
  19. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.796
    Пол:
    Женски
    Бев пред еден месец во Софија.

    Бев во The Mall и Serdika Center. Сè и сешто има. А, и нивната ZARA е поевтина од нашата. :(

    Ах, сакам пак. :D

    http://www.themall.bg/
    http://serdikacenter.bg/en/

    Инаку, грешка сте. Софија е за некој километар поблиску од Солун, еве Google Maps ми покажува вака:

    Скопје - Софија 229 km.
    Скопје - Солун 235 km.

    Во секој случај не е подалеку, башка што во Софија има дааалеку поголем избор од Солун. :)
     
  20. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Да да во Софија и е поефтино и има подобар избор.
    Планирам пролетва да идам во Солун само заради еден Готик Шоп што многу ми го исфалија :)