Шопинг во Бугарија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од belieber, 18 октомври 2011.

 1. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.609
  Пол:
  Женски
  Баш ме зачуди, јас лани на 17 јануари бев и колку што се сеќавам имаше попуст во сите продавници.Бидејќи попустите почнуваат претежно од 15ти јануари имаше најчесто по 50% , освен во H&M каде што си најдов неколку парчиња на по 70% што беа, иако тоа беше на одредени парчиња само.

  Јас во Сердика бев дека ги споредував брендовите тогаш со Парадајс, горе долу исти беа,ама го одбравме првиот дека имаше Inglot козметика, а јас сакав нешто од таму да си купам.За избор се согласувам, ни јас не си купив многу работи, не знам дали беше до мене.Тогаш малку се бев здебелила не знаев кој број носам, изгубив мн време на пробување...

  Како и да е во Солун да одам повеќе преферирам, исто километри има, ама до Софија полош е патот и дупки и кривини и одзема повеќе време да стигнеш, него ли до Солун каде што патот е одличен.

  *И некој за чевлите и чизмите пишал горе скапи се.Јас не добив таков впечаток, имаше за солидни цени, солидни чизми, се сеќавам јас едни на штикла од оние knee lenth пробував и дали беа 30 евра на попуст.Не беа кожни ама за чизми над колена сосема солидна цена.Уште ги мислам, ама не се најде бројче за мене.
   
  Последна измена: 26 јануари 2016
  На joy1 и mssuniquee им се допаѓа ова.
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.977
  Допаѓања:
  5.441
  Бев и јас и скапо беше. Немаше ништо ефтино.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Во кој трговски и кои продавници сте биле што било толку скапо?
   
 4. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.586
  Допаѓања:
  26.249
  Пол:
  Женски
  Не дека беше скапо,туку немаше многу избор
   
 5. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Јас бев за концертот на Енрике, средина на декември и во Х&М имаше голем попуст, и имаше многу избор. Фармерки со висок, низок струк, бојфренд, за 12-15 евра, башка мали бројчиња... Да бев тргната на шопинг со 5 ќеси ќе се вратев од таму.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  20
  Планирам да одам во Сандански средина на фебруари.Немам одено до сега.Може ли да ми кажете има ли некој шопинг центар и цените какви се?
   
 7. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  што е со такс фри нека ми објасни некој каква е процедурата?
   
 8. tranquila

  tranquila Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  79
  Ве молам некој ако види на нет тура за Софија на 16.04(сабота) нека ми прати ЛП.
   
 9. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Имаш на Групер.


  Патем, дали знаете кога започнуваат попустите од пролетната колекција?
   
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.723
  Допаѓања:
  18.892
  Пол:
  Женски
  Majka mi i tetka mi bea pred okolu mesec dena . Onamu kade sto bile ( neznam tocno kade , tetka mi ima butik pa zemala roba od temu redovno ) trenerki , farmerki , se bilo mnogu eftino , majka mi zemala cetiri para trenerki po 25 evra nekolku bluzi i farmerki isto okolu 30 evra bile . E sega nemale mnogu vreme da se prosetaa , inaku bi zela uste raboti . Veli se isplakjalo da odis da se podnovis .
   
 11. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Прееска се вратив. Попусти нема, но нова летна гардероба има еден куп. И тоа има по 10/20 лева. За џабе. Напунив цела огромна ќеса. На граница срце ги стегна кога ми отворија багажник. :D
   
  На elenkata20 и hermosa им се допаѓа ова.
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.723
  Допаѓања:
  18.892
  Пол:
  Женски
  Of mori majko(facepalm) kakvi crni evra (facepalm) LEVA -.-' pametu moj mil pls come back (facepalm) -.-"
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.525
  Допаѓања:
  3.424
  Пол:
  Женски
  Da,i nie cesto odime,petrich i sandanski.evtina garderoba,plus kvalitetna eu hrana,posebno kaufland kako go isetav od merak ta duri olvejs vloski sum nasla za dva leva i nesto stotinki,a kaj nas se poskapi haha
   
 14. Marie77

  Marie77 Нов член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дали има големи попусти во јули /август ?
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.942
  Пол:
  Женски
  Некој попупатен да каже каде се подига таксфри во Софија да не лутам?
   
 16. detelinka36

  detelinka36 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  kakvo taksfri ne te dovolno razbrav
   
 17. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  мислам по пошта
   
 18. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.692
  Допаѓања:
  136.915
  Не може со глобал блу картичките како во Грција?
   
 19. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.942
  Пол:
  Женски
  @detelinka36 и @fighter бугарско таксфри се подига само во Бугарија откако ке ти мавнат печат на граница. Ме интересираше дали знае некој каде поточно се наоѓаат.
   
 20. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  866
  Допаѓања:
  596
  Феминки била ли некоја на шопинг во Софија сега периодов? Има ли попусти?