Шопинг во Бугарија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од belieber, 18 октомври 2011.

 1. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.776
  Допаѓања:
  119.711
  Бев на 3-ти . Попустите беа започнати.
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.977
  Допаѓања:
  77.378
  Во Софија ги имате Парадајз , Ринг мол. Парадајз се претежно марки и поскап е ама имате Старбакс :) Ринг е веднаш до Икеа и има МкДоналдс:) Горе на спрат во Ринг голем дел од бутиците се затвараат. Имате за спортска облека Декатлон солиден квалитет, солидни цени. Се наоѓа подолу од Ринг и Икеа. Така да ако одите одете ја оваа рута да не губите време ( Ринг, Икеа, Декатлон) . Јас си останувам на златен Солун. Во Бг би одела само ради Икеа( поевтина е од Солун , поголема и има некои работи што во Солун не ги најдов) . Ќустендил, Благоевград основно и средно ме водеа моите на шопинг таму. Веќе не е тоа-тоа.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. slimsblue

  slimsblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  44
  До кога траат попустите во Софија? И работат ли во недела трговските центри?
   
 4. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.942
  Пол:
  Женски
  @slimsblue зимските попусти незнам дали траат уште јас бев пред две недели имаше доста роба. Инаку преку цела година има понекаде попуст зависи што те интересира. Во недела работат трговските, само планирај си дека се саат порано од нас. Икеа работи до 21 по нивно по наше до 20 часот.
   
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  17.240
  Пол:
  Женски
  Шопингов во Софија не го мењам за ништо! :D

  Бев последен пат на 14 јануари и за разлика од зимскиот попуст лани имаше послабо некако избор, имаа останати некои рандом бројчиња, мене не ми се погоди до толку.

  Али во Forever 21 имаше прилично голем попуст, си изназемав фустанчиња по 10 лева/300 ден
  .
  Инаку јас одам на секои 2-3 месеци, и многу пати ми се има погодено да начекам рандом попусти, а и реално вистинските цени им се пониски од Солун и тука(проверував баш).
  Плус скоро од сите продавници ти даваат како картички за попуст, купони, си собираш поени и мене ми е многу поволно тоа отколку тука да одам на шопинг, плус има многу поголем избор.

  И еден тип, имаат во H&M акција да носиш стари парчиња купени од нивната продавница и ти даваат купони за шопинг, мене тетка ми од Софија ми кажа, инаку не знаев дека имало нешто вакво, ама немам уште однесено зошто ме мрзи да ги влечам од тука :D
   
  На Idule, IamSexyAndIKnowIt и joy1 им се допаѓа ова.
 6. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.005
  Допаѓања:
  1.880
  Пол:
  Женски
  Вчера бев. Моментално има големи попусти во Paradise Center во Софиа, во Forever 21 има убава пролетна колекција на гардероба и обувки. Во H&M само очилата за сонце ми се допаднаа.
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kiki_riki

  kiki_riki Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  14.691
  Пол:
  Женски
  Викендов ќе одам на шетање до Сандански. Прв пат одам па ме интересира дали има некој трговски центар или продавници кои би ми ги препорачале да направам и шопинг покрај шетањето :) Ме интересира исто во сабота/недела дали работат и како им е работното време.
   
 8. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  17.240
  Пол:
  Женски
  Вчера шетав по продавнициве низ Софија, па да споделам што како има, ако некој оди периодов.

  Во Forever 21 има некоја акција плати 2 добиј едно гратис, ама партали имаше, мене лично ништо не ми се допадна. Во Waikiki имаше некој попуст, како за на работа имаше преубави панталони и кошули, мајка ми си купи доста убави панталони по 20 лева=600 денари, исто и кожни јакни имаше преефтини. Јас си купив бордо за 25 лева=750 денари. Во pull and bear, bershka, h&m, stradivarius имаше доста фармерки на попуст, по 20-25 лева, ама или екстра мали бројчиња останати, или екстра големи. Исто и во h&m кошули имаше преубави по 17 лева, а материјалот преубав, исто и сандали летни, римјанки, балетанки од 10 до 20 лева. Во зара има препреубави фармерки, само исто слабо стојат со бројчиња, е сега поскапи се 50-60 лева, ама не ги има истите кај нас. Во House имаше преслатки маички од 10 лева до 15, и преубави дуксери, језда не се за овој период, ама не можев да одолеам на еден со мики маус, мислам дека околу 20 лева беше.

  Се на се, јас лично друг пат си доаѓам со многу повеќе облека, ама слаб избор имаше, планирам пак накај јули/август да одам на попустите.
   
  На ivancekitty и Acka22 им се допаѓа ова.
 9. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.876
  Допаѓања:
  26.407
  Пол:
  Женски
  Во Сандански нема трговски центри. Има една долга улица со секаков вид на дуќани, најчесто бутици. Не знам дали може да успее човек да ги изоди сите за еден ден. Дуќаните работат и во недела. Цените на облеката не се тоа што беа до пред неколку години, многу се покачени. Може да кажам дека веќе е скапо и за нивни стандард и за наш.
   
  На kiki_riki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.690
  Допаѓања:
  3.670
  Пол:
  Женски
  Може да се плаќа со евра во Бугарија, или мора во лева?
   
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.700
  Допаѓања:
  137.166
  Левови
   
 12. Melania122

  Melania122 Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали е бил некој скоро во Софија и дали има донесено есенско/зимска колекција?
   
 13. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  6.539
  Дали некој бил скоро во софија,дали има некои попусти,
   
 14. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  871
  Допаѓања:
  598
  Кога почнуваат попустите во Софија?
   
 15. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  6.539
  веќе има попусти по продавниците
   
 16. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.690
  Допаѓања:
  3.670
  Пол:
  Женски
  Кои продавници ги има во Парадајз? Мислам од овие кои ни се познати
  Има Сфера, Х&М, Guess??
   
 17. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.776
  Допаѓања:
  119.711
  http://paradise-center.com/en/shops
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.931
  Допаѓања:
  106.798
  Пол:
  Женски
  Ќе има ли некој попуст следната недела :)
   
 19. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  15.305
  Пол:
  Женски
  Кога почнуваат попустите на пролетната колекција во Софија ?
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 20. pavlinapale

  pavlinapale Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој превоз до Софиа во работни денови?