Шопинг во Бугарија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од belieber, 18 октомври 2011.

 1. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  6.539
  Кога почнуваат летните попусти во Софија? и дали бил некој во скоро време ?
   
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  7.592
  Пол:
  Женски
  Да јас бев во Софија пред две недели со хорот па сакам да кажам дека во сите трговски а и општо низ градот секаде беше преефтино носев многу малку пари а се вратив најдена препиена си купив целосни панталони од Bershka, а дури ми стигнаа пари и за преубави патики. Значи топ само пофалби за Софија, а и луѓето многу дружељубиви. Многу сум задоволна од сѐ.(fingers)
   
  На poppie, Luciferovog zlo♧ и Bella* им се допаѓа ова.
 3. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  6.539
  и јас бев минатиов викенд ,но нигде немаше попуст,прв пат се вратив без ништо :hai:
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  7.592
  Пол:
  Женски
  Ооо стварно?? Ние бевме од 18 ти до 20 ти и навистина беше преубаво попусти имаше многу, а нели во трговските те викаат за тестирање пример на пегла, фигаро за коса, па ми направија прекрасна фризура :rofl::rofl:
   
  На Milobebence и ivancekitty им се допаѓа ова.
 5. amii

  amii Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2017
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Знае некој агенција што носи во шопинг во Софија?
   
 6. MamaYette

  MamaYette Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  616
  Прашање, дали во Бугарија може да се плаќа и со евра, или само левот се користи?
   
 7. amii

  amii Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2017
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Само со левови
   
 8. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас била скоро во Софија? Планираме да одиме, ме интересира дали има попусти по шопинг центрите?
   
 9. gongo

  gongo Нов член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  некако ми е страв да одам у бугарија на шопинг...до сега сум бил само у солун таму е безбедно
   
 10. amii

  amii Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2017
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Јас во фебруари бев за прв пат и си поминав супер, работите беа поевтини дури и од Солун. Пак би сакала да идам ама неможам да најдам агенција што носи:(
   
  На Bella* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  9.151
  Пол:
  Женски
  баш обратно! во Бугарија нема да ти изгребат/искршат кола...и за поефтино и повеќе марки има,во Paradaise mall во Софија за разлика од Cosmos(тиње е космос),али кој како милува :) и во евра се плаќа од кај тоа само во левови,јас бев скоро и често одам
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  9.151
  Пол:
  Женски
  точно така
   
 13. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  9.151
  Пол:
  Женски
  ем тоа и ако оди некој со кола,Вињетка на граница ти искача поефтино од новите патарини во Грција :)
   
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.758
  Допаѓања:
  138.836
  До Солун нема патарини преку Дојран. Баш бевме пред 2 недели.
  Не може баш да ти излезе поефтино ако купиш само неколку ствари. 450 денари е вињетката за 1 недела.. плус тоа патот и не е толку сјаен до бугарска граница..
   
 15. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  15.311
  Пол:
  Женски
  @eli25 кога почнува попуст на есенска колекција(ако воопшто има) ?:)
   
 16. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.033
  Допаѓања:
  77.821
  Не знам :(
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Kade toa se plaka vo evra? Jas znam deka vo evra segde se plaka pogotovo po molovite i butici na Vitoska nema sansi da platis vo evra. Inaku im megju sezonski popusti skoro sekogas. A za izbor ima dosta pogolem izbor od Solun samo koj kako si miluva.
   
  На Bella* му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  9.151
  Пол:
  Женски
  Во евра сум плаќала во моловите
  и да де тоа ми е муабетот и мене дека има поголем избор од Солун ехеее
   
 19. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Togas imas nekoja protekcija.Zosto nigde vo svet kade ne e oficijalna valuta so zako ne zabraneto da se plaka vo evra ;)
   
 20. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  9.151
  Пол:
  Женски
  ЛЕЛЕ добро батали жити се,ок е (facepalm)