Шопинг во Бугарија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од belieber, 18 октомври 2011.

 1. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  9.151
  Пол:
  Женски
  ко прво прочитај се убаво што си пишала ! @Selest
  Selest напиша:
  Kade toa se plaka vo evra? Jas znam deka vo evra segde se plaka pogotovo po molovite i butici na Vitoska nema sansi da platis vo evra

  -викаш се плаќа во евра во моловите и јас ти ВИКАМ ДА ТАКА Е
  што не ти е јасно ?
  а сама кажуваш на Витоша се плаќа во левови...
   
 2. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.254
  Допаѓања:
  17.394
  Пол:
  Женски
  И мене ме збуни ова со еврата, бидејќи со години одам на шопинг по моловите и Витоша и кога не сум имала време да сменам пари ме враќале, не ми прифатиле никогаш евра. Инаку планирам да отидам викендов, гледам на интернет има уште некои попусти па ќе видам што ќе начекам.
   
 3. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  9.151
  Пол:
  Женски
  да де
  по молови јас од искуство сум плаќала во евра
  а на витоша незнам...
   
 4. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.771
  Допаѓања:
  60.480
  Ни мене никаде во Бугарија не ми прифатиле евра ни по молови ни по маркети.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  @Bella* maci poleka ne se nerviraj, pecatma greska e de.Poentata mi bese deka ne se plaka nigde. Od pisi brisi ispadnalo "se plaka vo evra" namesto Ne .
  Toa mi bese poentata :)
   
 6. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  9.151
  Пол:
  Женски
  добро :)
  викам зошто ме нападна сега...
  јас пак ќе повторам дека сум плаќала во евра
  еве стрикно во продавници во Paradise mall и Sofia mall
  последен пат бев во ноември
   
 7. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.863
  Допаѓања:
  121.266
  Јас бев пред месец ипол во Парадајз , дирекно те праќаат во банка да ги замениш ако вадиш евра.
   
 8. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  9.151
  Пол:
  Женски
  Ок.
  Различни искуства ...
  нема сега да се лажеме или натегаме :)
  најсигурно ако не картицата па сегде ќе можете :D
   
 9. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Каков град е Велинград? Дали е нешто слично за шопинг како Сандански или поголемо и поубаво?
   
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.758
  Допаѓања:
  138.837
  Освен во некои малечки локални продавничиња каде што ти го пресметуваат левот по лош курс па ти дозволуваат да платиш во евра, па тие си ги заменуваат со левови, на друго место НЕ може. Секоја сериозна фирма во Бугарија се придржува до правилото за плаќање во левови.

  Е сега, во Благоевград плативме во евра дел за автомобил ама за него ни смета добиваш ни ништо.. Затоа што мора да имаат левови во каса ако им дојде инспекција..а не евра
   
 11. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Јас гладен останав цела вечер од што никаде не можев да платам со евра, а менувачниците низ градот беа затворени.
   
 12. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  За тие што менувате евра во левови, никако немојте да ги менувате на Витоша. Сечат како Мајкл Мајерс.

  Најдобро да смените е во Парадајз или Сердика. 1 евро е 1.95 лева. Најдоброто што можете да го добиете е таму. А можете да смените и денари во левови, но мислам дека поисплатливо е евра во левови.

  Иначе менувачницата во Парадајз е преместена под Старбакс.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  7.592
  Пол:
  Женски
  Се согласувам потполно со тебе, еве бевме Бугарија мајот, сменаа таму пари и малце им дадоа за сумата, а ги предупредиме да не одат таму. Многу пљачкаат.
   
 14. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  А има многу луѓе што не знаат и менуваат таму. Јас одам многу често во Софија и веќе го научив секое ќоше и скоро секоја превара.

  Многу нормално, првите неколку пати кога сум одел и јас сјм се изгорил, па веќе научив.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bakiii

  bakiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Девојки, дли некоја од вас била сега брзо во Софија, сакам да одам нареден викенд па ме интересира дали има попусти
   
 16. seagirl

  seagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  24
  Здраво девојки,
  Кажете ми за ски опрема: скафандери, чизми, јакни, кациги, и се' она што е потребно за скијање. Дали има во Софија? Планирам сега во сабота да одам.
  Секое искуство е добредојдено.
  Фала ви.
   
 17. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.863
  Допаѓања:
  121.266
  https://m.decathlon.bg/
   
 18. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  27.985
  Пол:
  Женски
  Кога започнуваат попустите дали некој знае? До сега не сум била, како се со цените и дали вреди да се отиде? Фала
   
 19. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  15.311
  Пол:
  Женски
  Почнати се пред Нова година,вреди да се оди:Dјас лани бев.Види на фб Paradise Center,огромен е трговскиот.
   
  На lost123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Дечки утре одам на шопинг во Paradise во Софија , ако некој бил овој период може да ми каже каде има најмногу попуст т.е во кои продавници ?
  Благодарам однапред