1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг во Солун

Дискусија во 'Мода и стил' започната од maja8, 11 јануари 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Сте биле ли на шопинг во Солун? Викаат дека било супер место за купување облека, па дали знаете како отприлика се движат цените и дали се исплати да се оди ?
   
  На Lifeisbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. faca

  faca Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Солун е одлично место за шопинг, само ако ги фатиш попустите. Последниов попуст е до 15 февруари ама веќе до 30 јануари скоро ништо не можеш да најдеш. Цените се супер. Фармерки од 10 до 20 евра, маички од 3 до 5. патики од типот на nike и adidas можат да се најдат и за 30 евра. Значи попустот си е попуст, во вистинска смисла на зборот. А не како кај нас, од 5000д намалено на 2500. Со стотина евра можеш да си купиш убава гардероба што ја нема кај нас. Плус тоа и превозот не е скап. Околу 650 денари повратна карта до Солун, а со кола уште поевтино само ако имаш друштво.
   
  На milenchica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  хехехех...фала, ама веке бев , видов, купив И знаеш што? Едвај чекам да одам пак... :)
   
 4. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Ме интересира тие што сте биле, преку која агенција сте патувале??????
   
 5. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  колку ми е жал што ги пропуштив последните попусти во Солун........ ;(
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Да не знаете кога има пак попуст во Солун? :D
   
 7. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  drugarka mi bese na soping u solun,i rekle deka imalo popusti,ama zakasnila valjda posto ne nasle bas eftini raboti,moze se razdigalo :D
  ja sum skarana so sopingot u solun momentalno.. :lol:
   
 8. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  а кога е наредниот попуст ??
   
 9. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  У август, ама кога точно не сум сигурна.
   
 10. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Криси кога ќе дознаеш околу која дата е да не информираш ;)
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  има ли од агенција тури за работни денови или само за викенд?
   
 12. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Обавезно! Па и јас сакам да одам хехе.
   
 13. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  има ли од агенција тури за работни денови или само за викенд?

  otidi do nekoja turisticka agencija ... mislam deka mozes da vlezes u sekoja sega najverijatno site agencii idat nakaj solun...
  a inace da mislam deka kraj na avgust e popustot ama ne sum sigurna ako ne e taka ... koregirajte !!!
  i jas sakam da odma :D
   
 14. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Така е, крај на август е распродажбата тогаш кога има по 70-80% намаление, ама јас слушнав дека во јули има попуст 30-50% па ако некој е подобро информиран, нека ми пише плиссс :)
   
 15. Bonnie

  Bonnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  јас сум зависник од шопинг :rofl: .. го обожавам Солун (најдобро место за шопинг) ама во трговскиот центар Космос иначе по улиците НЕ ..! летниот попуст до 70% започнува од 15 јули до крај на август. За превоз може да ми се обратите мене со комбенце се оди и по 800-900 денари од човек е зависи ;) .. Јас планирам да одам или на 17 јули или на 21 јули доколку се договориме со возачот да одиме преку недела бидејки тогаш нема гужва а додека во саботите неможеш на ред да стигнеш на каса :worried: . Ако некој е за ајде кажувајте да се договориме да одиме сите заедно не остава комбето пред Космос и не враќа кога сакаме а додека агенцијата е исто пари ве носи со скапан автобус што протекува вода одозгора и ве носат они кај сакаат -> прво во градот (каде што немате што да правите зошто ништо нема) од 10 часот до 13 часот , потоа во Космос до 16 часот така што тоа се 3 саати и самошто ке влезете треба да излезете трговскиот е огромен неможе за 3 саати се да се помине а има преубави и преефтини продавници па ке биде жално да не се влезе во сите ..! Потоа во Икеа за мебел што вие нема да купувате мебел сигурно .. па во Џамбо за храна мислам дека е тој маркет што не е потребен. Не се исплати преку агенција да давате пари да ве моткаат како сакаат ви кажувам од искуство за истите пари. Кој е спремен да оди на овие периоди што ви ги кажав или ке се договориме кој и да е само да е после 15 јули брзо зошто ке снема се од продавниците за 10-15 дена нека ми каже и одиме :)
   
 16. DanielaXyz

  DanielaXyz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  5
  Кои од агенциите организираат превоз за поевтина цена? И сега во сабота ќе биде ли почнат попустот?
   
 17. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Да, јаас прочитав дека попустите почнуваат во четврток. Значи во сабота некоја од агенциите ќе има сигурно превоз.
   
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.442
  Мххх...терминиве...тамам во време на одмори...јас одам на одмор идната недела,здравје во август планирам да го шетам Солун за шопинг или на враќање од одмор...ќе видиме.
   
 19. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Беше ли некој до Солун? Какви се цените, им ли избор добар?? Сакам да идам, па некој ако бил нека пише.
   
 20. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Јас бев во Солун, си иэнакупив некои работи, це4ните на некои места се џабе, ја си купив панталони у Bershka эа 4 евра, и тоа преубави,палто во Манго эа 17 евра, од 55 евра спуштено, во Pull and bear јакна эа 10 евра, имаше во Бершка најевтини работи, эа 4 евра фустанчиња, маички туники, эа 8 евра некои исто туники евтино беше стварно.Сега има и поскапи цени ама како кај нас, энаши фармерки 25 евра, ама има и эа 10. Јас не бев во Космос туку во центарот, неэнам каква е состојбата таму, ама ако идете еден совет, ако видите нешто што ви се свиѓа эимајте го одма,после ќе го эаборавите или ќе ви го грабнат пред нос.