1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг во Солун

Дискусија во 'Мода и стил' започната од maja8, 11 јануари 2010.

  1. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Многу сакам да одам, немам одено одамна, ми недостига Космос
     
  2. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Некој да не сака да ме дружи на шопинг ??? :rofl:
    Другаркиве по одмори се потрошиле, ја се чувам за шопингов! Ако треба и сама ќе одам!!!
     
  3. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Може ти е и најдобра идеја да идеш сама, јас бев со друштво и да ти кажам право баш ради тоа многу работи не купив, пошто кога те чекаат ти е непријатно и ккао на клинци. Друг пат планирам сама да идам, или ке си се оделам уште на почеток, се чекаме таму и таму и чао пријатно ;)
     
  4. dragan0688

    dragan0688 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    дали некој знае кој агенција нуди шопинг во солун од скопје?..која цена е?? планирам некаде 20 август да идам се надевам попустите траат до крајот на месецов?....и дали има некоја агенција што нема да ме матка по другите места икеа , џамбо... бидејќи сакам само во cosmos...pozdrav
     
  5. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    често одам на шопинг у Солун, се исплаќа .. можам да си купам парчиња облека кои се поефтини, поразлични и попријатни .. а ако фатиш некој добар попуст тогаш ептен ќе си оќезен :D и тоа нивното е ПОПУСТ буквално а не кај нас попуст од 2500 на 2300 .. лудници :worried: :D
     
  6. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Девојки беше ли некоја од вас сега скоро во Солун, има ли попусти? Ја планирам д одам наредната недела, значи после 10, ама мислам дека нема да фатам попуст, или тогаш се ќе имаат разземено :worried:
    Ако знаете нешто плс пишете ;)
     
  7. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    И јас планирам да одам тој период ЛаЧикита, ама веројатно се ќе биде распродадено..
     
  8. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Лани ми се падна да одам во септември, и тогаш веќе апла беше се распродадено и само новите колекции стоеја, сега пред 3 недели беше еден мој другар и он тогаш ми кажа дека попустите се веќе на 50%, ама тоа ти е, езгледа ни јас ни ти нема да фатиме од тој фамозниот попуст :(
     
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Прееска кога шетав по агенции, во Палома Бјанкса една агенција имаше истакнато дека прави тури за шопинг во СОлун. И цената беше околу 1000 и нешто денари. АМа касно отидов, во 5 часот затвараат. КОга ќе имам прилика пак да видам ќе ви кажам.
     
  10. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Аааааа ми недостига и мене Космос :( Најубаво ми е таму кога одам во Солун.Се на едно место па ќе си седнеш ќе си одмориш на пиачка,па пак шеткање низ продавници без мн лутање...па ручече едно таму....па вечерта на кино си остануваме со дечкото.Абе милина...цел ден да ме оставиш таму :D и стално си наоѓам по нешто,има се и свашта.
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    И јас сакам да одам , ама па никој не сака . Зашто така .. Да организираме од овде да си идеме :D
     
  12. marieheart

    marieheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Охххх СОЛУН. Вака-така, се навративме на тоа "грчкото" :lol: . Во секој случај Солун е супер за шопинг, воглавно сите парчиња на облека ги купувам од таму, и да ви кажам многу сум задоволна!!! Еве пак треба да одам следниот викенд и во главата ми е зацртано каде ќе влезам, што ќе пробам итд. Инаку имам слушнато дека се организираат превози во Скопје за до Солун и правец КОСМОС :inlove:
     
  13. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Bratucetka mi bese pred dve nedeli na spoing vo Solun i imalo mnooooogu pupusti, ama popust stvarno popust. Si iznakupila mnogu ubavi pantaloncinja i farmercinja po 6 evra :lol: ama stvarno ubavi, maicki po 2-3 evra, sandali i kondurcinja po 9 - 10 evra.
     
  14. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ништо оваа година, не отидов. :doh:
     
  15. bile991

    bile991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    10
    Na 8 septemvri ke ima li popust ? :?:
     
  16. lalamala

    lalamala Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    jas bev pred edna nedela,ama veke bese dojdena novata roba i poveketo raboti bea rasprodadeni,slusnav deka najgolemite popusti koga ja cistat celata roba i mozes da najdes parcinja od 2 do 3 evra se od 15 januari i 15 juli.
     
  17. lalamala

    lalamala Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    a mozes da odis preku edna agencija,se naoga na avtobuskata na nova zeleznicka,cenata e 800 denari povratna karta,znaci te nosat do solun,potoa te nosat do kosmos i drugi mesta za shoping ;)...za dzabe ;)
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    А кога пак ќе има попуст?
    Ќе има ли во Септември?
    Сакам фармерки некои да си купам, нешто така по есенско.
     
  19. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    а кога се организира тоа?
     
  20. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    несакам да ме сватите погрешно али јас никад не би отишла у солун т.е у грција на шопинг се знае заради кои причини!они сакаат нас да ни го сменат името а јас да идам и да им го пунам буџетот епа нема..ако е така и во бугарија во кустандил имаа преголееееееем попоуст јас кожна јакна си купив за 23 евра,па сеа видете...