1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг во Солун

Дискусија во 'Мода и стил' започната од maja8, 11 јануари 2010.

  1. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    И јас имам одено во Бугарија, ама тешко е да се најде тура што носи таму. За во Грција има многу компании што нудат едноденвен шопинг, а до сега за во Бугарија немам видено.
    Ти како отиде сама или преку агенција? И дали знаеш кога се попустите?
     
  2. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Нема споредба шопинг во Бугарија и шопинг во Грција.
    Сум била на купување во Благоевград...катастрофа! Цените повисоки од нашиве, подобро ќе беше да отидам во Штип или Струмица на шопинг! За Софија не знам, не сум била, ама Благоевград ниту пак Сандански не ми остави нешто позитивно искуство.
    Во Солун бре, имаш ПОПУСТИ...кошулчиња за по 3- 4 евра, фармерки за 5 евра, и тоа избор глава боли. Ама ако не погодиш сезона на попусти во Космос исто глава боли...од цените :D
     
  3. natashaaddiction

    natashaaddiction Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Ќе одам следната сабота до Солун, ќе фатам ли попусти? :)
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Не. Следните се после нова година
     
  5. MissDesertRose

    MissDesertRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    83

    Туку што поминаа попустите во Софија... имаше по 70% попуст во сите mall-ови :) следниот попуст е околу бугарскиот Божик - почнува некаде околу 22.12 и трае до после нова година :) и се наоѓаат стварно ефтини парчиња ;) 100% проверено - живеам во Софија 4 години :) и сум си купувала маички од Манго за по 16лева или тоа е околу 8 евра а пред тоа се биле 50лева или 25евра :)
     
  6. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Грција е топ за шопинг али мислам дека во Бугарија е поефтино и поисплатливо...Позз
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Епа се гледа дека не си била во Солун, да видиш колку само е поефтино од тука, и колку голем избор има... Јас кога отидов за прв пат, си реков дека од Скопје нема веке никогаш да купувам облека...Со парите што ке ги потрошам таму инвестирам во себе и во мојот изглед, а не да ги давам на нашие безобразни, каде што истата роба од таму ја продаваат дупло... ЗА пример - во новиот веро центар, во ЕВРОАЗИЈА, истото фустанче што лани го купив во Солун за 9 евра, тие тука го продаваат двојно повеке!!! Кај стара колекција, кај па и поскапо... !!! Значи кога го видов се разочарав, и век енема да влезам таму ...

    Во Солун кога има попусти имате прекраснипарчиња облека за цени за кои тука нема да најдете ништо убаво... Фармерки 10 евра, штикли 15 евра, маички по 2-3- евра... Инаку, јас од Солун купив кожна јакна за 15 евра, и едвај чекам да залади да си ја носам... И едвај чекам пак да одам :D


    Инаку со автобус карта е 800 денари, речиси во сите агенции е толку. Те носат прво во градот, па во Космос, па во Икеа(кој не сака може да си остане во Космос подолго) и на крај во Џамбо...
     
  8. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Уф да, го обожавам космосс =)
    Треба да идам за една две недели на шопинг таму, каков избор имаа
     
  9. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Ај кога ке се вратиш пиши како си поминала, и што си купила :)
     
  10. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Најверојатно ке идам следниот викенд =))
    одвај чекам да се изнакупам :D
     
  11. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Имам одено во Солун на шопинг со такси со другарки е е мн ефтино а најефтино за шопинг е дефинитивно Истамбул инаку имам и во Бугарија одено и таму е ефтино
     
  12. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Одам често за Солун бидејќи ми е блиско. бев во Космос пред две недели си купив Кожна јакна за 10 евра-преубава е, и патики пума за 15 евра. бев во икеа и си купив ламба за 8 евра , а кај нас ја продаваат 1600 денара е па стварно претеруваат
     
  13. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Заљубенааа дали ова значи дека пак има попусти во Солун?! Колку што знам јас следните се во јануари, а цениве што ги кажа не ми одговараат на редовните :?:
     
  14. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Јас кога бев имаше попуст, а не знам до кога трае, може наредната недела ќе одам пак па ке ти пишам дали има уште попусти
     
    На puflaa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    знае ли некој сигурно дали работи космос во недела?
     
  17. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Во недела Космос НЕ работи.
     
  18. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Одамна се спремаме да одиме на шопинг во Солун па според тоа што го прочитав најевтино е во Космос.Ме интересира што се може да се најде во Космос значи гардероба за возрасни за деца друго?И планираме да одиме со кола ПРВПАТ дали ке биде елсно да се снајдиме?
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    има ли попуст сега? викендов ќе одам обавезно така утре одам за грција...абе ја во атина летово какви штикли си купив од TALLY WEJL или како и да се вика брендов сега не ми текнува! у скопје што ги продаваат по 5000-6000 илјади, јас за 10е ги земав :D :lol: :rofl:
     
  20. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Значи сите што ке одите викендов чекам обавезно да ми пишете тука што има :) Инаку сте биле ли на кинескиот пазар во Солун? Што има таму?