1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг во Солун

Дискусија во 'Мода и стил' започната од maja8, 11 јануари 2010.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ау да ти кажам сум била низ кинескиве продавници низ гр, во солун не сум била :worried: инаку се мнооогу големи бутици и нема што нема!!! значи од игла до јорган :lol: има убави маички, туники, накит долна облека, јакнички! цените се зависи од 5-10е,зависи до моделот инт! има интересни работи во кинеските бутици нема што! ама најинтересни ми се кинезите во нив :D за момент мислиш во кина на шопинг си :rofl:
     
  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Хахахахаха, јас па мислев дека се викаат кинески зашто има смао кинеска роба , ама не сум знаела дека има кинези :) слушнав и јас дека е многу ефтино, ај може ке поминам, чекам прво вие што рековте дека ке идете викендов, да ми кажете дали вреди да се иде :)
     
  3. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Беше ли некој во Солун вчера? :)
     
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    бев само до грекос граница, и ме вратија :devil: :envy: остај тоа и печат ми ставија поради х причини, сега не знам тек кога ќе можам да одам пак у грција :envy: па оди, и да нема попуст, ќе си купиш се на кинескиов пазар! има убави работи најискрено :)
     
  5. bile991

    bile991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    10
    Кај е кинескиот пазар ? :tmi:
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ау, не знам за солун! ама нема шанса да го утнеш, зашто кинескиве бутици им се со кинески натписи цели, и доста се големи така да не си промашај ќе го најдеш
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    зашто те вратиле??
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    летово на одмор бев нели, и на граница треба да те прашаат по правило колку време ќе седиш... ама мене овој не ме праша ништо!!! :devil: и сам од свој памет си пишал 1 ден ќе седам само!!!алоооо лето е каков 1 ден! и ништо отидовме, и вика граничаров, не може да влезе, тука во комп е внесено 1 ден дека ќе седи само, а таа повеќе седела! и ја викам па не ме прашаа колку ќе седам не е моја вина...и џабе... и печат ми ставија, забрана, сега треба да одам да го барам шефот па да ми го трга печатот абе идиотски работи!!! :devil:
     
  9. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Маја, како што веке знаеш требаше да идам пред 1-2 денели, ама моите :@
    Веке 2 саботи по ред се готвам за идење, они беа зафатени и двете :worried:
    Јас постојано навивам за петок да идеме,бидејки сигурно ке има помалку гужва, а и викендот ке ми биде слободен (нема да ја изгубам саботата), али ете татко ми па најмалце може петок да отсуствува од работа.. и викам ај ок тогаш сабота..
    И сеа најверојатно онака 90% освен пак нешто ако не им искрсне на моите |( , треба да идеме саботава сега..и незнаеш како чекам..лиги ми течат, одвај чекам, ама одвајјј

    Ако идам, што ЕПТЕН се надевам, ке пишам што како било и што сум купила ок? :)
    А дали знаете дали ке фатам некаков попуст саботава сега?
    Би било ептен фино ако има..
    До душа не сум била на шопинг незнаете од кога, одамнаааа, не памтам кога последен пат сум купила нешто.. и се нервирам више, се ми е износено, ко да неам облека се осекам..
    Па веке и да нема попуст саботава планирам лом да се направам купување(не е само до мене ипак зависи и до робата,се надевам ке има убава роба) цел шифоњер да напунам :D
    Али ако има попуст уште..одлично ке биде :) :)

    Космос е стварно одличен, наместо да талкаш де рамстор де трговски, бисер незнам, веро центар.. (ако сте од скопје), ваму на едно место све ке најдеш..милина.. а и некако полесно се даваат пари у евра ако сте приметиле..отколку денари.. пр. 20 евра..пф 20ка само..а у ден. 1200 уу многу е :D

    Епа така и ако знае некој за попуст у сабота,нека пише ве молам

    Позз до сите космоски :D
     
  10. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Мене космос ми е исто како луна паркот за дечињата :D Влагам и растур правам а ме фаќа една паника уште на влез кога сум цел ден шетам гледам купувам целата како излудена сум кога ќе отидам таму :) Сега нема попусти ама редовните цени се прифатливи некако мислам убави парчиња се по 20 25 евра а кај нас едно убаво ѓавол ипол...Попуст тек новогодишниот мислам ако нема некој миддле сезон попуст но не верувам,ајде кој ќе оди скоро или ве :) ќе бил нека раскаже што се случува тамо,јас не сум била од летото дури...
     
  11. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Ја не сум била од минатото лето :D
    Значи прифатливи се..епа супер =)
    а следни кога почнуваат? почеток,крај декември,јануари..??
    И јас исто подивувам внатре..како може човек па и да не подиве тамо?
    Татко ми вика не се надевај премногу (не за идење,ке идеме најверојатно,туку за ствари,демек нема ништо посебно и поразлично од тука) ама јас стварно се надевам, онака ептен позитивна сум и се мислам ке најдам одлични парчиња облека како и каиши и чевли и боди шоп и што не :D како може да нема ништо посебно??машки |(
    јас уште од сега сум возбудена,само мислам на сабота и одвај чекам да дојде.. =))
     
  12. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    А чекај,ако нема попуст сега,сепак цените нормални се? поефтини се од Скопје така?
    сите сакаме попуст нели, но јас лично до максимум 50% би идела, не кога е тој најјакиот од 70% пошто тогаше е неверојатна гужва,облека на сите страни,се гази се влече,ефтино е да..али не се знае ни кој пие ни кој плаќа..најубаво кога има нормални просечни цени или мал попуст..бар тоа е моето мислење.
     
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    КОга нема таму попуст цените се какко и овде или малку поефтини... Како и да е има многу поубави работи од тука
     
  14. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Toчно така :wasntme:
    А кога почнуваат попустите, 15ти јануари, колку што разбрав, така?
    да си испланирам следен пат ;)
     
  15. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Да, на 15 ти јануари, ама пожелно е да не се иде одма првата сабота, зашо можеш да загинеш во стампедо :lol: Искрено лани бев одма за попустот и тоа беше невиден хаос :doh:

    Ти нејм пак не отиде а? :lol: Јас ке одам некоја од следниве 2 саботи :) едвај чекам
     
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    A 19ти јануари, среда е, неработен ден Водици, поповолен датум за шопинг нема.
    Се надевам некоја агенција ќе организира тогаш 8)
     
  17. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Ммммм, лајк.... Акај нив тогаш не е празник? :lol: Врска немам :D
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Јас за лани знам дека одеа на 19ти и не празнуваат грциве.
    Ние се празнуваме бе :rofl:
     
  19. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Леле супер, нема да има грци тогаш зашо на работа ќе бидат, па сит продавници ќе бидат наши :D
     
  20. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Jaс до сега не сум била никогаш во сабота ради тие неубави искуства кои ги кажуваат сите. Секогаш идев со превоз, еден тип иде по работа неколку пати неделно во Солун и носи за 1200 до Солун, малку поскапо ама со форд мондео ново те вози за 2 саати до Солун 8)
    И супер е, нема гужва, никогаш пред гардароба не сум чекала, само на каса малку, ама нормално е.
    И гужвата почнува негде околу 4 часот, ама гужва во граници на нормалата.
    Затоа 19ти јануари, ако соберам парички ми е испланиран :$
     
    На maja8 му/ѝ се допаѓа ова.