1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг во Штип

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ubavi4ka, 1 ноември 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Вие одите во Штип на едносмерна улица а тоа е исто ко да отидеш во Солун и наместо во Космо или Цимицки да купувате на попуст облека вие одите во Х трговски и се чудите како луѓето купувале блузи по 2 евра и чевли за 5 евра кога тука се е поскапо да речеме. Вие сте во тој град но на погрешно место.
    Значи Штип + шопинг = на конфекции.
    Алиса него топ им е и пастрмајлијата во Нецко мњааам мњам. А добро е што се наоѓа одма до конфекциите после шетање и трчанка на јадење :D
    Инаку нема совршен тајминг за шопинг во Штип, туку кажав каква среќа ќе ви се погоди.
    Тие пример имаат нарачка за зара фустан, шијат и им останува вишок материјал и дошиваат и ти идеш таа недела начекуваш топ фустан за 500 денари. Одиш идната недела нема ништо, пример тогаш шијат бабски фустан. То е то, никогаш таму не знаеш што ќе те очекува.
    А ете јас прехлани начекав Серџо Роси балетанки во Баргала, кој е еден од најдобрите дизајнери на чевли. Но пак ќе кажам Баргала се прецениле. Тие всушност ете балетанки беа направени од вишок материјал или со минимална мана а Баргала си ги продава по 3000 а они немаат никаков трошок за нив платени си се од дизајнерот.

    Ако сте пополнички има доста работи, но ако сте слабички тешко броеви да најдете.
    Најбитно ако одите прашувајте на секоја врата, многу конфекции нeмаат назнака, не ни знаеш дал продаваат или затворени се за посетители зашто некои нема да ве примат. Но на пример кај поранешно Астибо јас влегов во над 7-8 конфекции а само две беа означени со натпис кои се, на другите метална голема врата сама отвараш и прашуваш :)
     
  2. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Јас живеам во Штип и најчесто, речиси секогаш купувам од бутик Нина. Се наоѓа на едносмерната улица, и има прекрасни работи. Секогаш таму наоѓам убави парчиња облека, кога и да идам. :)
     
  3. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Слушам се почесто се оди токму таму на шопинг. Бил ли некој?
     
  4. macefeminka

    macefeminka Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    7
    jas sum od stip, i ke vi kazam deka vo stip devojkite se se'posredeni i podoterani. milo mi e poradi toj fakt, no, voopsto ne mi se dopaga toa sto konkretno vo butik nina, ima parcinja koi se zemeni na popusti vo solun za po 2 evra a tuka se podavaat za 1500 denari minimum. edna majcka sto sestra mi ja kupi na popust od solun za 3 evra, kaj nina e 1800 denari...
    moe mislenje, nitu stip ni ne znam kade...solun i turcija zemi 200 evra so tebe i ke imas garderoba za cela godina i ke bides doterana kako kukla!:)
    [mod-kirilica:2w76ofru][/mod-kirilica:2w76ofru]
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    По дуќани никогаш не сум била, ама во магацини и конфекции многу пати, и нормално на ручек после тоа на пастмајлија. :D Значи маичиња сукњичиња и слични партали нема, да се разбереме, ама затоа за сако, капут, кошула или чизми, прва лига е се. Ако не сте некој тип што вложува во тие парчиња, нема ни потреба за одење. Сукњите се со висок струк и строг крој, ко за на работа. Има и фустани но се најголем дел за свечени прилики. Баргала и Вивенди ми се на прво место, секогаш имале парчиња со врвен квалитет, и секако наменети за надвор. Ако се оди во време кога сите купуваат чизми крај на окт да речеме, магацинот е преполн луѓе и е тепачка, што си фатиш тоа. Септември најарно е и на раат ќе си разгледаш и одбереш.
     
  6. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Одлично место за добар и ефтин шопинг одам редовно и можам да кажам дека е наефтино за купување
    :) :)
     
  7. JoVaSt

    JoVaSt Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2014
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    233
    Луѓе дали може да се најдат убави капути во Штип (низ продавници или конфекции) и како им се движат цените?
     
  8. januari19

    januari19 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    1.742
    Пол:
    Женски
    Сакам да ја активирам темава :D
    Дали сега 2022 вреди да се иде до конфекциите во Штип?
     
  9. Aljosha

    Aljosha Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2020
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    157
    Може некој од Штип да каже кои конфекции се добри за сакоа, панталони, кошули и дали работат во сабота?