1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг и козметика

Дискусија во 'Тело' започната од christinnn, 29 март 2015.

 1. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  16.056
  Пол:
  Женски
  Од каде се снабдувате со козметика, креми, гелови за тело и сл? Поточно од кој град сте и дали има посебни продавници наменети за ваков тип на производи?
  Еве за мене да си кажам, од Битола сум и нема посебни продавници за тоа, се снабдувам од поголемите маркети како веро, каде цените се доста повисоки.Ете, пример сакам да си купам производи од Балеа, или други и во никоја продавница не можам да најдам, како на пример Велес и Скопје што имаат дм.Исто ми треба совет некоја девојка од битола да ме упати во ова.

  Иначе, доколку темата е непотребна и слично нека оди во канта.:)
   
 2. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  859
  Балеа се прозводи на ДМ, затоа ги има само во нивните продавници.
   
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  @christinnn И јас сум од Битола и морам да се согласам со тебе,единствено место во градот каде што е подобро снабдено е веро,и место каде можиш скоро све да најдиш освен козметика,за неа нахнадно треба да се тупи по парфимерии и мене тоа ме нервира што нема едно место снабдено со све...
  Има мн.работи кои во другите парфеми ги нема освен во веро,а таму цените и не се за машала ама тоа е ни требат работи кои треба да ги земиме едноставно...
  Јас повеќето за козметика се снабдувам од Кала парфимеријата,исто таја од штандот во Јавор што е на прв спрат,а за шампони лосиони кремови од Веро бидејќи имам мрсна кожа на телото па таму има посебни производи кои ми се потребни...
   
  На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.944
  Допаѓања:
  84.420
  Пол:
  Женски
  Јас козметика најчесто купувам од Сефора (бидејкќи некои производи како Make up for ever , Benefit , Sephora ги има само таму , а исто така имам и картичка па собирам поени ) , не ретко и од Hondos center , фарби за коса најчесто од парфимерии ,а шампони , гелови за туширање од супермаркетите. Кога доаѓам во МК поточно Скопје купувам од Космо и ДМ
   
  На mssuniquee и crimson им се допаѓа ова.
 5. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  12.735
  Пол:
  Женски
  jas sum kupuvala od bilo koj market,vo posledno vreme pretezno od avon naracuvam
   
 6. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Од маркети и ДМ.
   
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.959
  Допаѓања:
  41.863
  Пол:
  Женски
  Мојата козметика повеќе е од Германија. Таму сестра ми живее и од таму ми купува, најчесто од ДМ или Росман.
  Пред еден месец и јас бев таму, па си купив еден куп работи од козметика.
  И од тука имам некои работи купувано, но повеќето се од Германија.
   
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.496
  Допаѓања:
  301.608
  Девојки, дали некоја од вас чула за чашките кои служат за лифтинг на лице ?
  Се порачувале од Али експрес.
  Дали овде ги има некаде да се купат?
  Дали се ефикасни?
   
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.646
  Пол:
  Женски
  Најчесто купувам од Космо, услугата ми е скроз ок, а понекогаш и од Шатци и ДМ. Производите кои не можам да ги најдам кај нас, ги нарачувам од странство.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  12.735
  Пол:
  Женски
  па нели има дм во битола.
   
 11. eva993

  eva993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Постот е од пред 4 години...:)
   
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Се снаоѓам како што можам. Живеам во мал град каде што нема никакви можности, дури ни ДМ. Па затоа обично секое одење Скопје го користам за шопинг во Дм. За да си се снабдам со залихи. Потоа еликсир, некогаш на нивната е-продавница, космо многу ретко, има една поелитна парфимерија во мојот град, зегин исто така доколку се работи за препаративна козметика.
  И така, како што кажав...се снаоѓам.:lol:
   
  На eva993 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  441
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Каде во Скопје може да се најде оргинал Nuxe козметика?
   
 14. Hannah$$$

  Hannah$$$ Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш на NYX александар козметикс во капишец
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.367
  Допаѓања:
  133.562
  Пол:
  Женски
  На Nuxe мисли, ја има во Малта прилично скапа козметика.
   
  На Hannah$$$ и maaraa96 им се допаѓа ова.
 16. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  441
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  А не е истиот бренд? :lol:
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.367
  Допаѓања:
  133.562
  Пол:
  Женски
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Berguzar

  Berguzar Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  5.111
  Има и NUXE i NYX, и двете се поскапи со таа разлика што на nuxe околу 80% се органски продукти
  Во Бугарија NYX има скоро во сите дрогерии
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  441
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Значи NYX го има кај нас а Nuxe не? :)
   
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.367
  Допаѓања:
  133.562
  Пол:
  Женски
  Nyx го има, а Nuxe немам видено.
   
  На Hannah$$$ и maaraa96 им се допаѓа ова.