1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг со тато

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cveke123, 26 мај 2012.

  1. cveke123

    cveke123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    633
    Епа каков е со вас...
    Мене ми го има вкусот па ми погодува :lol:
    Интересно е :D
    Смешни случки... :rofl:
     
  2. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    не ми се допаѓа. таткоми не е таков човек цело време ке кажува како многу трошам, купувам неквалитетни работи кои за брзо ке се скинат .. :^)
    сепак против сум :) ;)
     
  3. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Најмногу го сакам шопингот со татко ми :) Никогаш не му е проблем да влезе во 100 продавници со мене додека да си изберам нешто што навистина ми се допаѓа и ми стои.Тој ми е најдобар критичар и знае да процени што најмногу ми стои.Дури понекогаш тој е иницијаторот некое парче да одам да го пробам уште еднаш :lol: Затоа најмногу си го сакам :inlove:
     
    На ymwaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Хахаха нема другарка која не ми рекла: блазе си ти, камо татко ми да беше таков.
    Обожава да шета по продавници и секогаш гледа и за мене и мајка ми, па често пати знае да ми се јави да ми каже да одам нешто да пробам (баш утрово за сандали ме викна). А мене најсмешно ми е кога ќе ми ја даде продавачката да ми објасни подобро како изгледа тоа што сака да ми го купи ако не можам јас да отидам :D
     
    На LadyyGaga му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Па одам во шопинг со него, иако ретко, и можам да кажам дека убаво ми е со него, никогаш не ми приговара, вика ако ти се свиѓа (нешто) купи си го, единствено приговара кога гледам ептен високи штикли, ми вика ќерко ќе се искршиш со овие :D Божем јас вчера сум почнала да носам штикли, па не знам да одам :) Испраксирана сум, и тоа како :D Меѓутоа, место заеднички шопинг, почесто знае да ме изненади и да ми купи нешто, бидејќи често патува, и има многу добар вкус :D Шала на страна, имам две чанти поклон од него и двете ми се омилени, постојано добивам комплименти за нив, а исто така имам и една марама од него која многу си ја сакам :P
     
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Шопингот со татко ми беше следен:
    тато ќе одиме на шопинг?
    -Да ќерко!
    одиме....
    тој останува во блиската кафана, сендвичара, ми дава пари и ме чека :D

    Додека откако се омажив маж ми оди од продавница до продавница со мене, јас бев пријатно изненадена.
     
    На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Со него речиси и да не сум одела во шопинг, еднаш-два пати ако сум била и тоа исклучиво по патики. Не е тип на човек кој сака да шета по продавници, да разгледува, да пробува, а искрено и немам некој близок однос со него за да одиме заедно на шопинг. Не ни сакам да одам со него на шопинг, не ми е пријатно, не знам. Секогаш ме прашува ако нешто ми треба и ми дава пари за сама да си одберам. Инаку знае често да ми купи нешто кога оди на пат и секогаш ми ги погодувал и броевите и моделите и бојата.
     
  8. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Скраја да е..
     
    На Srckata28, cresa-jagoda, LittlePinky и 7 други им се допаѓа ова.
  9. RIRIFENTY

    RIRIFENTY Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    ДА :lol: .. одам со таткоми на шопинг ии тој ми дава повеке пари зато повеке сакам да одам со него :) .
     
  10. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Ауу не. Имам отидено неколку пати со него и немам добри искуства.
    Не сака да разгледува, досадно му е, прави кисели фаци ко да се брза за некаде...
    Одам со него само кога нешто што го купувам ми е итно, па влегувам, купувам и излегувам.
    Поради тоа кога сакам да одам во шопинг само ми дава пари, а јас си ја фаќам мама под рака и со неа одам. :)
     
  11. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Јас не одам на шопинг со "татко ми",а и никогаш не сум отишла.Како прво јас и он не збориме,а како второ не е човек со кого би можел да одиш на шопинг!! :)
     
    На La.Reina.Del.Sur и anabel-a им се допаѓа ова.
  12. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Па подобро со татко ми на шопинг..отколку со мајка му.. :lol:
    Подобро е со него.Ем не се меша-ем и јас имам ќар. :)
    Интересно е ~
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Кога бев помала одев нон-стоп со него на шопинг. И сакав да одам бидејќи сме исти за купување, не сакаме да се задржуваме многу по продавници, одиме некако со ист, брз чекор. И он ми е најголем критичар, ќерко не ти стои тоа, е ова ко за тебе е скроено. :lol:
    Кога пораснав и почнав претежно сама да си купувам, одма се облекував да му покажам како ми стои и ако ми речеше дека ич не ми стои убаво, готово, тоа за мене веќе не постоеше. Мајка ми изгледа го искарала и после за се ми викаше дека ми е убаво, да не ми стои за џабе во плакар и да бидат за џабе фрлени парите. :rofl:
    Ама он ми беше единото машко мислење, можеби затоа и толку ми беше важно. :)
     
  14. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Не! Секогаш кога одам на шопинг одам со сестра ми, вујна ми, мајка ми... или со другарки... Неколку пати сум била со него, ама никогаш повеќе, ништо не му се допаѓа, или е прескапо или е премногу ту мач за негов вксу, досадно му е, прави некои чкљ. фаци, се шутка тука, а што е најтрагично си гледа во машките работи, или си гледа за себе. :D
    Ама повеќе не се меша, ме остава сама... и ако секогаш има некоја критика, совет, забелешка или мана. :$ П.С јас си имам најдобар татко. :)
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Како помала да,....зошто ќе речеше ти се свиѓа? дааа.....ајде зимај.
    За разлика од мама која беше спремна цело Скопје да го сврти |(
     
  16. Artist14

    Artist14 Активен член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    13
    Исто и кај мене...Најдобар ми е шопингот со татко ми и најбитно ми е неговото мислење,па затоа најчесто со него си шеткам ;)
     
  17. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Најубавиот шопинг ! :lol: :lol: не се противи за ништо и знае дека неможе да ми го смени мислењето ако нештото не му се допаѓа, но најчесто се сложуваме :P :rofl:
     
    На N.Kety му/ѝ се допаѓа ова.
  18. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    нема шанси
    татко ми не е таков човек кој поднесува шопинг
    за себе си не си купува, а не мене друштво да ми прави.
     
  19. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Не сум била до сега, освен кратко до некоја продавница. Има поголемо трпение од мајка ми, и радо би ги носел ќесите :D За коментари, не очекувам дека би давал, ама би се влечкал по мене макар и 5 саати (а мама тоа не го може :D )
    Се сетив сега, кога бев помала, ми имаше купено маичка и панталончиња кратки, ама изгледа ми, му изгледав уште малечка, па и тие мали ми беа :D . Ама ја носев маичката, за ќеф да му напраам, а мама тогаш го испокара :D
     
  20. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Како јас да се читам цк цк цк :rofl: :$ Немам коментар за вкусот на тато, секоја чест. Скоро никогаш нема направено утка во однос на мојата облека. Кога бев помала скоро секогаш со него пазарував или заедно и со мама и со тато. Последните години, кога како и зависи за што, нормално (ама да кажеме почесто со мама). Сепак, никогаш не се сомневам во неговиот избор :angel: .
     
    На LaBella му/ѝ се допаѓа ова.