1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг со тато

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cveke123, 26 мај 2012.

 1. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  Епа каков е со вас...
  Мене ми го има вкусот па ми погодува :lol:
  Интересно е :D
  Смешни случки... :rofl:
   
 2. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  648
  не ми се допаѓа. таткоми не е таков човек цело време ке кажува како многу трошам, купувам неквалитетни работи кои за брзо ке се скинат .. :^)
  сепак против сум :) ;)
   
 3. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  516
  Најмногу го сакам шопингот со татко ми :) Никогаш не му е проблем да влезе во 100 продавници со мене додека да си изберам нешто што навистина ми се допаѓа и ми стои.Тој ми е најдобар критичар и знае да процени што најмногу ми стои.Дури понекогаш тој е иницијаторот некое парче да одам да го пробам уште еднаш :lol: Затоа најмногу си го сакам :inlove:
   
  На ymwaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Женски
  Хахаха нема другарка која не ми рекла: блазе си ти, камо татко ми да беше таков.
  Обожава да шета по продавници и секогаш гледа и за мене и мајка ми, па често пати знае да ми се јави да ми каже да одам нешто да пробам (баш утрово за сандали ме викна). А мене најсмешно ми е кога ќе ми ја даде продавачката да ми објасни подобро како изгледа тоа што сака да ми го купи ако не можам јас да отидам :D
   
  На LadyyGaga му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.997
  Допаѓања:
  96.213
  Пол:
  Женски
  Па одам во шопинг со него, иако ретко, и можам да кажам дека убаво ми е со него, никогаш не ми приговара, вика ако ти се свиѓа (нешто) купи си го, единствено приговара кога гледам ептен високи штикли, ми вика ќерко ќе се искршиш со овие :D Божем јас вчера сум почнала да носам штикли, па не знам да одам :) Испраксирана сум, и тоа како :D Меѓутоа, место заеднички шопинг, почесто знае да ме изненади и да ми купи нешто, бидејќи често патува, и има многу добар вкус :D Шала на страна, имам две чанти поклон од него и двете ми се омилени, постојано добивам комплименти за нив, а исто така имам и една марама од него која многу си ја сакам :P
   
 6. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.645
  Шопингот со татко ми беше следен:
  тато ќе одиме на шопинг?
  -Да ќерко!
  одиме....
  тој останува во блиската кафана, сендвичара, ми дава пари и ме чека :D

  Додека откако се омажив маж ми оди од продавница до продавница со мене, јас бев пријатно изненадена.
   
  На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Со него речиси и да не сум одела во шопинг, еднаш-два пати ако сум била и тоа исклучиво по патики. Не е тип на човек кој сака да шета по продавници, да разгледува, да пробува, а искрено и немам некој близок однос со него за да одиме заедно на шопинг. Не ни сакам да одам со него на шопинг, не ми е пријатно, не знам. Секогаш ме прашува ако нешто ми треба и ми дава пари за сама да си одберам. Инаку знае често да ми купи нешто кога оди на пат и секогаш ми ги погодувал и броевите и моделите и бојата.
   
 8. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Скраја да е..
   
  На Srckata28, cresa-jagoda, LittlePinky и 7 други им се допаѓа ова.
 9. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  ДА :lol: .. одам со таткоми на шопинг ии тој ми дава повеке пари зато повеке сакам да одам со него :) .
   
 10. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  3.112
  Пол:
  Женски
  Ауу не. Имам отидено неколку пати со него и немам добри искуства.
  Не сака да разгледува, досадно му е, прави кисели фаци ко да се брза за некаде...
  Одам со него само кога нешто што го купувам ми е итно, па влегувам, купувам и излегувам.
  Поради тоа кога сакам да одам во шопинг само ми дава пари, а јас си ја фаќам мама под рака и со неа одам. :)
   
 11. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Јас не одам на шопинг со "татко ми",а и никогаш не сум отишла.Како прво јас и он не збориме,а како второ не е човек со кого би можел да одиш на шопинг!! :)
   
  На La.Reina.Del.Sur и anabel-a им се допаѓа ова.
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Па подобро со татко ми на шопинг..отколку со мајка му.. :lol:
  Подобро е со него.Ем не се меша-ем и јас имам ќар. :)
  Интересно е ~
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.359
  Допаѓања:
  63.347
  Пол:
  Женски
  Кога бев помала одев нон-стоп со него на шопинг. И сакав да одам бидејќи сме исти за купување, не сакаме да се задржуваме многу по продавници, одиме некако со ист, брз чекор. И он ми е најголем критичар, ќерко не ти стои тоа, е ова ко за тебе е скроено. :lol:
  Кога пораснав и почнав претежно сама да си купувам, одма се облекував да му покажам како ми стои и ако ми речеше дека ич не ми стои убаво, готово, тоа за мене веќе не постоеше. Мајка ми изгледа го искарала и после за се ми викаше дека ми е убаво, да не ми стои за џабе во плакар и да бидат за џабе фрлени парите. :rofl:
  Ама он ми беше единото машко мислење, можеби затоа и толку ми беше важно. :)
   
 14. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Не! Секогаш кога одам на шопинг одам со сестра ми, вујна ми, мајка ми... или со другарки... Неколку пати сум била со него, ама никогаш повеќе, ништо не му се допаѓа, или е прескапо или е премногу ту мач за негов вксу, досадно му е, прави некои чкљ. фаци, се шутка тука, а што е најтрагично си гледа во машките работи, или си гледа за себе. :D
  Ама повеќе не се меша, ме остава сама... и ако секогаш има некоја критика, совет, забелешка или мана. :$ П.С јас си имам најдобар татко. :)
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Како помала да,....зошто ќе речеше ти се свиѓа? дааа.....ајде зимај.
  За разлика од мама која беше спремна цело Скопје да го сврти |(
   
 16. Artist14

  Artist14 Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  Исто и кај мене...Најдобар ми е шопингот со татко ми и најбитно ми е неговото мислење,па затоа најчесто со него си шеткам ;)
   
 17. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Најубавиот шопинг ! :lol: :lol: не се противи за ништо и знае дека неможе да ми го смени мислењето ако нештото не му се допаѓа, но најчесто се сложуваме :P :rofl:
   
  На N.Kety му/ѝ се допаѓа ова.
 18. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  нема шанси
  татко ми не е таков човек кој поднесува шопинг
  за себе си не си купува, а не мене друштво да ми прави.
   
 19. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.767
  Не сум била до сега, освен кратко до некоја продавница. Има поголемо трпение од мајка ми, и радо би ги носел ќесите :D За коментари, не очекувам дека би давал, ама би се влечкал по мене макар и 5 саати (а мама тоа не го може :D )
  Се сетив сега, кога бев помала, ми имаше купено маичка и панталончиња кратки, ама изгледа ми, му изгледав уште малечка, па и тие мали ми беа :D . Ама ја носев маичката, за ќеф да му напраам, а мама тогаш го испокара :D
   
 20. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Како јас да се читам цк цк цк :rofl: :$ Немам коментар за вкусот на тато, секоја чест. Скоро никогаш нема направено утка во однос на мојата облека. Кога бев помала скоро секогаш со него пазарував или заедно и со мама и со тато. Последните години, кога како и зависи за што, нормално (ама да кажеме почесто со мама). Сепак, никогаш не се сомневам во неговиот избор :angel: .
   
  На LaBella му/ѝ се допаѓа ова.