1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг со тато

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cveke123, 26 мај 2012.

  1. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Шопинг со тато.....просто несфатливо ми е ова. :) Многу ретко доаѓа со мене и мајка ми на шопинг. Едноставно, нема трпение да не' чека со саати мене и мајка ми пред една продавница :lol: Но затоа, има вкус, и за разлика од мајка ми, секогаш дава искрени коментари и забелешки во врска со она што сум го купила :!: Не дека не би ме дружел ако го викнам на шопинг, никогаш за ништо не би ме одбил, но знам дека тоа за него ќе биде измачување, не сакам да го малтретирам. :)
     
  2. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    I'm pleased.
    Нема подобар шопинг. Или сама или со тато.
    И ми се чудат, и ич не ми е гајле :D
    Секогаш искрен. Не вели не, макар и милион парчиња да побарам.
    Не го злоупотреувам тоа никогаш, само што ми е многу поопуштен шопингот.
    Стручното жири ако одобри, тогаш на сите им е убаво.
    Daddy rules 8)
     
  3. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Обично кога одиме на одмор заедно, или на викенд негде, одам на шопинг и со него и со мајка ми. Не се сеќавам дека сами сме биле некогаш.
    Ама секогаш кога е и тој со нас, завршувам со облека што нема шанси да ми ја купи мајка ми ако сум само со неа :D
     
  4. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    На шопинг со тато одевме кога бевме мали. Е тогаш и не бевме пребирливи, па ќе земевме што и да ни одбираше тој. Чудно е навистина, кога бил млад каков стиил ееј.. :wasntme: Џон Траволта бе :D

    И евентуално се освестивме и се решивме за мама.

    А сега на шопинг одам сама. Таман работа со мајка ми, за сешто ќе мрчи. |(
     
  5. Kalia

    Kalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    26
    татко ми кога треба да си купи нешто обично одам со него. кога јас си купувам,тогаш татко ми само плаќа и чека ред на каса :)) а кога треба да купуваме нешто за дома (сеедно дали сме во маркет, дали бираме мебел или лустери) е тогаш и двајцата уживаме :)
     
    На LadyyGaga му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Jule55

    Jule55 Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    4
    Па понекогаш идеме и супер е :)
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Не е невозможна мисија, ама реткост е шопингот во последниве години со него. Освен ако не не носи во Солуна града нас жените, ама тој со весникот си пие кафенце и јаде гиро. Ако го прашаш за совет дали да се купи нешто секогаш одговара ДА, за да те откачи и не го замараш.
    Ко мала многу сакав да одам со него да купувам бидејки мајками секогаш гледа поефтино да се земе, за тато нема проблем ако ми се свиѓа, зимај и да си одиме и да јадеме :D
    Последно беше лани дојде да види како ми стои капутот да не ја чекам мама. И ми даде да пробам 2 броја поголем, па еден број поголем и не можевме да се спогодиме кој ми е точен |( Требало неколку броја поголем ради џемперите. Неколку :!:
    Само знам дека што и да му покажам дека сум купила го смета за безвредно парталче, а за штикли се чуди како ќе се движам :lol:
    Како и да е не се срамам да го викнам за совет, ама да го малтретирам него на шопинг за нешто и да се мрцвари саат два три со мене не не не, немам срце тоа да му го правам :D
     
    На laryla и Oleeenka им се допаѓа ова.
  8. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Ретко шопингувам со него од проста причина што тој е како повеќето машки, многу нетрпелив да шета по бутици. :lol:

    А, кога излезам со него, `не питај за цену`, не знае како одат цените, па фрла пари, не прашува. :lol:

    А, знае и да ме изненади, ако купам фармерки, да ми рече: сега не бараш маица за на фармерките? :o :D

    Иако е чиста реткост..... И секогаш ми досадува дека `не знам што имам во гардеробот`. :P
     
  9. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Со татко ми немам појдено ни во супермаркет по леб, а камоли па на шопинг :D
     
  10. narakvica

    narakvica Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    1
    Ретко шопингувам со него од проста причина што тој е како повеќето машки, многу нетрпелив да шета по бутици.
    А, кога излезам со него, `не питај за цену`, не знае како одат цените, па фрла пари, не прашува. :lol:
    А, знае и да ме изненади, ако купам фармерки, да ми рече: сега не бараш маица за на фармерките?
    Иако е чиста реткост..... И секогаш ми досадува дека `не знам што имам во гардеробот. 8) :@
     
  11. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    До мои 15години тато беше мојата главна придружба за шопинг. Потоа тоа се смени, почнав сама, а тато беше против голите половини, па не наоќавме заеднички јазик :wasntme:
    Сега ужасно се нервира кога ме гледа во хеланки, за него тоа е неприфатлива мода :) А секогаш кога ќе купам нешто, или пак ако имам можност да го земам дома да го пробам, он е главниот член на жири комисијата.
    Гледам малку се смениле работите во последно време, некако тато ме вика со него кога он треба нешто да купи, нормално младината има главен збор за новата мода :lol:
     
  12. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    Јехеее татоо..го обожавам :)
    Сака да бидам убаво облечена и секогаш најубавите совети ми ги дава во врска со облекувањето.
    И повеќе пари ми дава кога одам со него,а и јас самата многу убаво и слободно си се чувствувам кога шопингувам со тато :lol: :)
     
  13. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Со тато можам да купам СЕ шо сакам ... Да НЕ ГЛЕАМ НА ЦЕНА и и да не ми стои убаво ќе каже дека ми стои ... Си го сакам татичко и сакам шопинг со него :D
     
  14. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    кога одам на шопинг со тато сееее ми дозволува да си купам и анко неќам сам ме нуди.....тато ај купи си ова еееј види ова колку убаво би ти стоело...го обожавам шефот мој
     
  15. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Го сакам шопингот со тато :inlove: Со него можам да купувам колку што сакам,без оглед на цените. :rofl: :rofl:
     
  16. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
    нема поубаво, ти купува се што сакаш и нема маани за никое парче кога сум со татко ми имам повеќе самодоверба бидејчи секогаш знае да извлечи најубави комплименти за секое пробано парче облека :D
     
  17. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Никогаш!

    Одма ќе му биде досадно, ќе почне да шешта нервозно навака-натака и едвај ќе чека да си замине. |(
     
  18. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    Со татко ми одам само кога купувам чевли. Незнам како би било тој да оди со мене кога купувам облека. Постојано ке ми вели како тоа не било добро, неквалитетно, скапо, многу пари сум трошела, бла бла бла...
     
  19. 2036

    2036 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    75
    Не одам од причина што е нетрпелив. Единствено може за патики кога купувам. Понекогаш кога оди на пат знае да ми купи нешто и ми погодува :)
     
  20. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    Најубаво нешто! Толку смеење, глупирање и зафрканции..
    Купувам што сакам, колку сакам и без ограничување во цена. Тоа ми е скоро најубавиот дел!
    Знае да даде совет, што ми стои а што не, го почитува мојот стил и моделите повеќе ми ги избира тој. И кога оди во странство ми носи многу убави парчина, дури поубави од тие што сама би си ги одбррала :)

    Едит.
    Заборавив да кажам, секогаш кога оди по нешто мене ме вика. Заедно купуваме. Вчера на 40 степени доклавтавме низ град, купуваше фармерки.. Најубав ни е шопонгот заедно! Во главно ист стил фураме а ги слуша моите модни совети. Пред излегување секогаш ме вика да му направам една убава комбинација :D Цар е бе, си го обожавам! :wasntme:
     
    На cveke123 му/ѝ се допаѓа ова.