1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шпански серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 18 јануари 2010.

  1. Minniex3

    Minniex3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    12
    руби 3 пати ја иам гледано :D еднаш на а1 еднаш на скајнет и еднаш на пинк :D
    и пак би ја гледала без да ми стане досадна :lol:
     
  2. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Не гледам Шпански серии. Пред 2 години не ги пропуштав сеа не ми се интересни оти сите се ист шаблон правени :D :D :D
     
  3. devojceto15

    devojceto15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    4
    Lani letoto koga bev na dieta i nemav sto da praam,zemav i se fokusirav na spanski serii i hrvatski isto taka.I na den gledav po 8-10 saati TV
    [mod-kirilica:3kumeua4][/mod-kirilica:3kumeua4]
     
  4. Belen

    Belen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    Почнав да го гледам Диабло на Сител и ми се свиѓа филмов :) :) :) (посебно типацот :inlove: )
     

    Прикачени фајлови:

    • jencarlos1.jpg
      jencarlos1.jpg
      Големина на фајлот:
      79,2 KB
      Прегледи:
      223
  5. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Јас овој филм на пинк си го гледам :)
     
  6. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Јас секој ден си викам ај да почнам да го гледам оти така интересен ми е по овие рекламите, а и глумецот е :P , ама еве и сега е на Сител па јас пак тука си седам .... :D :D
     
  7. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Го гледа ли некој Mar de amor на Пинк плус. Ако има таков нека пише што се случи во вчерашната епизода бидејки не можев да го гледам :lol:
     
  8. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Леле неможам да ги смислам тие шпанските серии, а сеа у поново време и турските...
    неможам да ги сварам!!
    едино шпанско што сум гледала е млади бунтовници и дивиот ангел, и тоа како мала..4 одд..
    неколку пати имам седнато да зеам демек да пратам абе неможам и неможам..и фала му на Бога поради тоа..
     
  9. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Повеќето имаат релативно иста содржина затоа и не ми се допаѓаат.
    Девојката е секогаш слугинка , вонбрачна ќерка на богатиот газда кој се заминава од страна со дилање и сива економија. Едно од децата е украдено , има некој во болница и во затвор неизбежно.Многу швалерај и класични заплети. Завршува среќно откриваат дека не се близнаци као што мислеле се земаат и живеат нормално.

    Исклучоци ..во моментов само на Руби можам да се сетам , единствено таа обработуваше нешто по различна тематика ;)
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Сали тоа умреа шпанските серии на нашиве телевизии или така ми се чини?
     
  11. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Откога почнаа да се прикажуваат турскиве,шпанскиве некако замреа :D
     
  12. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Шпанските серии не можам да ги смислам а па да ги гледам.... :x не можам да ги сфатам тие што гледаат Ангели(Casi Angeles)толку ми е дебилска серијата :puke:
     
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Леле тоа Ангели уште ли го има?
    Море немам време иначе како би си гледала шпански серии... Незнам некако мерак ми е да ги гледам и да не читам превод, затоа што од нив сум научила шпански 90% хахха
     
  14. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Многу ги сакам „шпанските„ серии.Нарочно напишав „шпанските„ во наводници бидејќи најчесто тоа се серии од Колумбија,Мексико,Венецуела,Аргентина...Единствено заедничко им е шпанскиот јазик.
    Многу шпански серии досега имам изгледано и 2 ќе одвојам како најдобри до сега што сум ги гледала,а тоа се Анали(El rostro de Analia) и Руби(Rubi).

    Но Анали ми е во душа,прекрасна серија и 2 пати ја гледав.Првиот пат ја гледав премиерно на Сител,а потоа ја гледав и репризно на Сител3 и баш пред 3 недели заврши на Сител3.Да ја даваат и трет пат пак би ја гледала,едноставно прекрасна серија и никогаш нема да ми се здосади од неа.
    Во Анали има многу необична и невидена приказна досега и не е воопшто како другите шпански серии.
    Еве ќе оставам 2 клипа од ју туб со серијата Анали,интересно се направени клиповите,и ја раскажуваат приказната во серијата.

    Кој ја гледал Анали нека прокоментира нешто за неа.

    http://www.youtube.com/watch?v=pXJXz46sljY

    http://www.youtube.com/watch?v=_TtsyR4xYig
     
  15. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Шпанските серии се да ти го перат мозокот,затоа и младинава сега е таква станата,па се се учи од сериите,интриги,местенки,оговарања,богатите секогаш успеваат...
    Затоа оние поНЕистакнати деца(да ги наречам) или по не финансиски способни немаат другари,се е тоа прифатено од сериите.
    Иако не велам дека нема поучни работи,сепак преовладува романтиката :)
     
  16. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Порано многу ги гледав,сега досадни ми станаа ептен.Се едно исто-па исто.Цело време дејствието се состои што има некоја тајна,па после се открива, и цело време се караат,смируваат,а на крај сите среќно омажени и заедно до крајот на животот.Абе смешки.. :lol:
     
  17. princessN

    princessN Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    на пинк-15 од колку часот ги има сериите?
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Драги мои да ве почестам со една песничка и да ви вратам спомени :)

    <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rQ9xArFbDzY?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rQ9xArFbDzY?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
     
  19. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Леле овие со пинк 15 што ни направија, не не оставија сериите да си ги догледаме :D . Многу си ја сакав и си ја гледав диабло серијана, срце ќе ме трефнеше ко видов дека нема да ја даваат на пинк 15.
     
  20. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Axx...Колку имам изгледано....
    Сега баш немам време за нив а и со овие турските... Македонија ги занемарува шпанскиве :tmi:
    ***
    Моментално ја гледам Иза,и кога можам Акапулко x2 пат и Спонзоруши x2 (епа интересни ми се :wasntme: )
    ***
    Турските се убави,не велам не...но шапските ми се во срцето..