Шпански серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 18 јануари 2010.

 1. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.001
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој освен на јутуб кај можам да ја глеам Las chicas del cable или Cable girls како повеќе преферирате :)
  Таман ги изгледав 4 епизоди и на 5тата укочи видеото. По можност и со превод да се, српски, англиски, шпански нешо да читам
   
 2. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  4.066
  Пол:
  Женски
  Ако можеш, направи си нетфликс акаунт за 1 месец бесплатно (го деактивираш профилот 1 ден пред да заврши месецот).
  Или пиши на google : las chicas del cable (или cable girls) sa prevodom / online with subtitles.

  Ја памти ли некој FM 04 (Frecuencia 04) ? Мислам ја даваа на сител пред 10 години негде.
  Не можам нигде да ја најдам а мерак ме фаќа, имав цд и на песните си играв постојано ко мала.
   
  На pianogirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.001
  Пол:
  Женски
  Ја после 1 година реагирам :)
  Да не мислиш на La usurpadora? По описот сигурно е таа
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  4.066
  Пол:
  Женски
  Ја открила веќе, Аналиа хахаха
   
  На aaaaa и Girly90 им се допаѓа ова.
 5. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  1.037
  Пол:
  Женски
  Неее, Cuidado con el angel е серијата :D :P
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.908
  Допаѓања:
  19.807
  Пол:
  Женски
  Нова серија на Сител.

  Sangre_de_mi_tierra_póster.jpg  Семејствата Кастањеда и Монтиел имаат фабрика за производство на вино. Нивното пријатлество се прекинува кога во сообраќајна несреќа ќе загине најстариот син на семејството Кастањеда. За тоа е обвинет Хуанхо, постариот син на семејтвото Монтиел.

  Серијава е прекрасна. Ја изгледав цела на YouTube. Кратко трае. Само 59 епизоди. Вреди да се погледне.
   
  На hermosa и candy.cane им се допаѓа ова.