Шпански серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 18 јануари 2010.

 1. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  И ја многу си ги сакаам шпанските серии...интересни беа ептен! Нормално и плус јазик си научив.... :)
  Цело попладне од 4 до 7 ми беше исполнетоо...а сега скапав на овој пц...досадно е.... ]:) Не знам на пинк 15 дали има некоја мада не верувам освен Фарма и Гранд Парада |( друго не видов.... :^)

  Мене Анали па и не ми беше нешто нај нај...ме нервираше многу глумицата што беше Анали :lol: Инаку приказната да не беше типична али не ми беше ни кој знае што....прво од една направи друга нејзино лице и стави...па после правата Анали е жива, ја чувал у подрум ако не прима лекови ќе умре :^) За промена добра бешее!!

  Ехх Руби на времето и дечко ми ја гледаше :) Стварно добра беше ја не знам као требаше продолжеток да има ама што бидна :?: Секој ден прво Млади Бунтовници па Руби...нон стоп ги пратевме :wasntme:

  Имаше многу некои и не ги паметам...ама првата шпанска серија никогаш нема да ја заборавам Себични мајке ( ако ви текнува) уште пред касандра...Да ја има сега пак би ја гледалаа.

  Јес дабеа монотони и исто се дешава у секоја серија ама за губење време и опуштање пфф супер си беа!! А не овие индиски и турски :swear:
   
 2. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  568
  Леле колку сум ги гледалаа :$ Сега можи повеќе од година,две, воопшто немам погледната шпанска серија.Некои многу ми беа интересни и ептен ги следев како Перегрина,Марина,Руби,Флоресита..а најмногу го сакав Анали. :) Добри беа за тепање време,ама сега замреа некако,нигде ги нема се само турко по телевизиите.Инаку ги следев и Ангели првата и втората сезона ама после ептен ја претераа,предосадна и одбивна стана серијата :|
   
 3. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  порано млади бунтовници морав секој ден да го гледам ако го пропуштев одма барав на интернет или се распрашував по другарките што се случило :lol:
  а сега., ЈОК ништо не гледам и ми станаа веќе досадни гледам сега има некоја нова серија мислам дека се викаше иза дури и маливе деца по 10 години почнаа да ја гледаа :| а што е тоа убаво кај серијата ? што сите се љубители?
   
 4. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  339
  еве го најголемиот фан на Руби :) знам дека беше многу лоша, али просто ја обожавав, Можам слободно да кажам дека влијаеше многу на мене (ама не по лошотилак) хахаха
  од нејзе ја засакав црвената боја :P  а сега шпански серии незз кога последен пат сум пратела. ПОрано ги гледав сите, но сега некако ми се одмилија, башка и нема толку како порано, сега турските напаѓаат,што да надополнам дека не ги гледам ни нив јеееееееее
  раат ми е глава :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • rubi.jpg
   rubi.jpg
   Големина на фајлот:
   16,7 KB
   Прегледи:
   174
  На Lovely му/ѝ се допаѓа ова.
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Оваа РУБИ е од поновите генерации зашто не сум ја гледала. Ај да ви вратам убави спомени :)

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TZA1BCiA5Nc?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/TZA1BCiA5Nc?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 6. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.412
  Допаѓања:
  2.098
  Лееее, Есмералда ..... И оваа ја гледав. Бев мала не се сеќавам ептен мн на серијава, али Фернандо Колунга тука беше :inlove: , додуша како и во секоја серија :lol:
  Една од поубавите серии дефинитивно .........
   
 7. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.674
  Леле ги обожавав очите на Есмералда
  Од оние поновите ги гледав млади бунтовници, а од тие првите серии што излегоа ги гледав сите.
  А се сеќавате на онаа Марисол ???
  еве потсетување за друга
  http://www.youtube.com/watch?v=hcPCyrFvBQY
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Леле Марисол...исто така ја сакав многу. Повели Блонд

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PNX4BKnWIEg?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PNX4BKnWIEg?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 9. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.833
  Блонди грешка си оваа серија се викаше Никогаш нема да те заборавам, а девојката се викаше Есперанса а Марисол е друга... :)
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Да де, си кажа убаво блонд, дека линкот е од друга серија. А и од оваа имам убави спомени, Се за љубов, со Марко и Сјело

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jG5eD35Ap2g?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/jG5eD35Ap2g?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>


  И да не ја збаоравиме Росалинда....Ех...времиња

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yqCo5PkQb4U?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/yqCo5PkQb4U?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 11. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.833
  леле моја грешка, се извинувам Блонди, не прочитав убаво :wasntme: :lol:
   
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Незнам зошто ама пустинскиве љубовници ми се во многу свежо сеќавање

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/oAU6aPWaMq4?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/oAU6aPWaMq4?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
 13. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.674
  Ауууууууу Сјело мојата омилена глумица од теленовелите...
  Ги гледав сите серии со неа.
  Ех сега се сетив и на онаа другата во мене
  http://www.youtube.com/watch?v=dUtJykMzlMM
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Баш оваа ДРУГАТА ВО МЕНЕ ја барав до сега...

  А во меѓувреме се сетив на ВДОВИЦАТА ВО БЕЛО....На МТМ ја даваа ако не се сеќавам

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/t3Yb-ZbR5xA?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/t3Yb-ZbR5xA?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  инаку и мене Габи Спаниќ ми беше една од омилените актерки...Која секако ја запознавме во...


  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/np2-vFT-d2E?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/np2-vFT-d2E?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 15. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Ова е всушност заплетот на Шпанските серии :lol: Не велам дека порано и јас не ја гледав Касандра или Клон :angel:
   

  Прикачени фајлови:

  • spanski serii.jpg
   spanski serii.jpg
   Големина на фајлот:
   42,9 KB
   Прегледи:
   219
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. beautiful1

  beautiful1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  Јас порано по цел ден гледав шпански серии од кога станам наутро па до вечерта до кај 8 саатот сите по ред :) Ама сега не се замарам сите ми се исти која и да пуштам шпанска серија се истите глумци и за се исто се зборува во секој филм. Е единсвено најголеми впечатоци ми оставија филмовите Руби и Перегрина кои сеа да ги дават пак на тв пак ке ги гледам.
   
 17. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  124
  Од шпанскиве серии, најмногу ми се допаѓа Право На Љубов.
  http://www.youtube.com/watch?v=207PIy-ea88
  Едноставно ми е незаменлива
  Скоро сите други ги имам гледано, ама само неа би ја гледала пак
   
 18. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  851
  Пол:
  Женски
  Мајче, искрено ја немам гледано касандра. :)
  Моментално не следам никоја серија, но можам да кажам за порано, во 3-4 одд. ја гледав Млади Бунтовници :D исто имам гледано таа Дивиот Ангел одамна што беше... други не ми текнува..
  Знам само дека Млади Бунтовници ја гледав онака ЕПТЕН на времето..али не сум баш по серии..
   
 19. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
 20. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Лелееее сеијава... многу ја сакав и многу ја гледав, а колку од дамна ја емитуваа :)