1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шпански серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 18 јануари 2010.

  1. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Да, Касандра беше незаменлива прва серија. Оф само кога ќе ми текне, се убивам од смеење. Сега за сега не гледам навистина ништо. Последно сериско што сум го гледала беше Забранета љубов и после неа ништо. Али ме нервираат ова серииве како лисјата и не знам бандини, малата невеста , долини молини .... Али кога ги слушам колешките на работа како си трачарат, што како и каде ќе се случи ми е смрт и стално им викам дека претеруваат и им се смеам и стално ми се лутат :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  2. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    :* :* :* :* :* :* :*

    ONE AND ONLY
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      42,7 KB
      Прегледи:
      306
  3. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Леле колку гледав серии порано кога бев помала. Сега веќе 4-5 години не сум гледала некоја шпанска :) Кога ќе ми текне сега си викам како сум можела да гледам такви глупости. Ама мораме да признаеме дека латиносите се ахххххххх.... :inlove: А овие индиските, турските ми се :puke: :puke:

    Ама затоа Фернандо Колунга никогаш нема да го заборавам (како насловот на една негова серија хахаха), се заљубив многу во човекот, ептен ми е по вкус, посебно неговата насмевка ахххх.... :inlove: Сите негови серии со него прикажувани до пред 4-5 години ги имам изгледано а најомилена ми беше La Usurpadora (Злобницата) таму ми беше ептен хот со брадичка :) Абе многу го сакам хихихи и не се срамам да признаам. :inlove: Сега немам време да гледам серии баш, а слушнав дека на Пинк ја имало неговата најнова серија, уф што се нервирам што не можам да ја гледам.

    [​IMG]


    Не знам жениве што гледаат во Вилијам Леви, мене па ич не ми е убав. А инаку и Освалдо Риос ми е многу секси, и тој типот Еду од бразилската „Семејни интриги“ и оној главниот од бразилската Terra Nostra, не знам како му беше името на ликот, ама на глумецот името му е Тијаго Ласерда.

    Аххх Освалдо
    [​IMG]

    Рејналдо Гианечини
    [​IMG]

    Еве го Тијаго
    [​IMG]

    Нели се најубави? Барем од шпанскиве серии освен што го научивме шпанскиот, видовме и убави мажи што се стварно мажи а не овие американските педерчиња :lol:

    На Љубовни врски ви текнува ли? Аххххх мемории, закон беше!! Па во школо сите го имитиравме штосот на Марија Паула со веѓата :)

    http://www.youtube.com/watch?v=IVJqBicHjGk
     
    На kathy es му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Пуууу нема серија што ја неам гледано :rofl: адиктед сум на шпански теленовели :D неможам ако не глеам некоја серија, моментално ги гледам Диабло и Тереза а.к.а Руби :D
    Од нив начув шпански брее, интересни се за тепање време, еве во последно време пак малце забегуваат од шаблонот и подобри се, најсмешни ми се оние на ранчови шо се одвиваат :D

    највеќе ме иритира кога некој збори дека переле мозок дека биле прости или незнам што, пополнувам време бе луѓе, има на шо да се насмеам, да се изнаглеам убави мажи жени :rofl: гледам чисто од забава, не ќе да ми го исперат мозокот па ќе мислам дека сум посвоена или ќе влезам у филм да трчам по пари да бидам лоша и да си играм со сите хахахаххаха ај важи :rofl:

    негоо... знаете што е врв во шпанска серија? Кога Федерико ќе дознае дека сам на себе си е мајка :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На macysh и nedzma им се допаѓа ова.
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Бијорселф
    да да :D знам дека е стара 41 година има ама како се држи братко :D Се вика Лусеро типката! и Фернандо Колунга 44 години има, ама и типчево се држи! :lol:
    а Габриела 35 има.... :)

    за серијата soy ty duena станува збор :)
     

    Прикачени фајлови:

    На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
  6. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    абе типчето поминува, ама Лусеро?? :D
    некако и не ми се допаѓа баш :^) ама и кога стално ти ја зборат, нормално.. една другарка е лудо опседната со неа |(
     

    Прикачени фајлови:

  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Aбе, за 41 е топ :D па какви ги има со стомаци, со брк неиздепилиран итн.... :D не личат на 41 на 61 личат :D а FERNANDO да да....44 :o ! Jас 30 би му дала еј
     
  8. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Даваат на PinkPlus една многу убава шпанска серија, слична на ``Руби`` ако сте ја гледале :) која се разликува од `типичните` шпански серии. Инаку серијата `Тереса` се вика...
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    ^Да и главната т.е. ликот на Тереса го глуми Вико од млади бунтовници.. ама каква е у филмов лудница, таму тапа ми беше :) и силикони опнала малата :)
     
  10. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    лудото..
    лусеро не да не ми е убава (убава е за нејзините 41), ама одвратна ми е.. секој ден да ти брмчат на глава со песни и слики.. како 1одд. |(
     
  11. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Фернандо не ми го чепкајте, он е моја платонска љубов веќе 7-8 години :lol: :rofl: :inlove: :inlove: :inlove:
    И јас многу ја сакам Лусеро, не дека сум опседната со неа, ама убава ми е. Во шпанскиве серии навистина можеш да се изнагледаш убави мажи и жени еден куп :) А не по турските :puke: :puke: :puke:
     
  12. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Од Касандра па натаму нема серија која несум ја следела. Купував ЦД-ња, собирав сликички, статии триста глупости. Омилена серија ми беше РУБИ. Омилен шпански актер mario cimarro [​IMG] омилена актерка секако Барбара Мори [​IMG]

    П.С. Сега не гледам ни една...
     
  13. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    Па моментално ја загледав на Пинк, Тереза се вика серијата шпанска е, мислам дека е иста како Руби. Дејството е слично и таа со Лусеро понекогаш ја гледам други не.
     
  14. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Моментално не гледам шпански серии, но порано ... Ух,секоја ја следев :D

    Од поомилените ќе ги издвојам :

    - Скриени страсти ( Pasion De Gavilanes )
    - Ружна Лети ( La fea más bella )
    - Издаја ( La traición )
    - До џавола са лепотанима ( Al diablo con los guapos )

    Ете тие - незаборавни :D
     
  15. Annnie

    Annnie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Site spanski serii sto se emituvale kaj nas gi imam gledano ali definitivno najubava mi e Sin tetas no hay paraiso so najsovrseniot glumec EL DUQUE :)
    [mod-kirilica:1xhtw8h1][/mod-kirilica:1xhtw8h1]
     

    Прикачени фајлови:

    • sin tetas no hay PARAISOO.jpg
      sin tetas no hay PARAISOO.jpg
      Големина на фајлот:
      11,5 KB
      Прегледи:
      235
    • duque.jpg
      duque.jpg
      Големина на фајлот:
      8,9 KB
      Прегледи:
      234
    • El Duque.jpg
      El Duque.jpg
      Големина на фајлот:
      237,2 KB
      Прегледи:
      234
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ја гледам и јас , јас не можев да поверувам дека е Вико . Не ми се свиѓаше тогаш , а сега ств е лудница :D
     
  17. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.748
    Пол:
    Женски
    Не знам дали има шпанска серија која не сум ја гледала. Последнава година дена само оваа турската Лисјата ја гледам. Сега на распустов ја загледав Тереза на Пинк 15-. Чисто колку да поминува времето. :D
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Добро дај ставате сликиче некое од Тереза, Вико што ја глуми, баш да видам :)
    Не ни знам која серија е ова, ама ја гледав Млади бунтовници, па баш ме интересира.
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    [​IMG]
    Eве реинбоу , нели е згодна ? :)
     
  20. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    ^^ Никако неможам да се убедам дека оваа е Вико... :shake: Вико беше некако погруба во лицето,оваа ептен измазнета..Што знам :?: