Шпански серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 18 јануари 2010.

 1. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.868
  Да, Касандра беше незаменлива прва серија. Оф само кога ќе ми текне, се убивам од смеење. Сега за сега не гледам навистина ништо. Последно сериско што сум го гледала беше Забранета љубов и после неа ништо. Али ме нервираат ова серииве како лисјата и не знам бандини, малата невеста , долини молини .... Али кога ги слушам колешките на работа како си трачарат, што како и каде ќе се случи ми е смрт и стално им викам дека претеруваат и им се смеам и стално ми се лутат :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 2. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  65
  :* :* :* :* :* :* :*

  ONE AND ONLY
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   42,7 KB
   Прегледи:
   304
 3. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Леле колку гледав серии порано кога бев помала. Сега веќе 4-5 години не сум гледала некоја шпанска :) Кога ќе ми текне сега си викам како сум можела да гледам такви глупости. Ама мораме да признаеме дека латиносите се ахххххххх.... :inlove: А овие индиските, турските ми се :puke: :puke:

  Ама затоа Фернандо Колунга никогаш нема да го заборавам (како насловот на една негова серија хахаха), се заљубив многу во човекот, ептен ми е по вкус, посебно неговата насмевка ахххх.... :inlove: Сите негови серии со него прикажувани до пред 4-5 години ги имам изгледано а најомилена ми беше La Usurpadora (Злобницата) таму ми беше ептен хот со брадичка :) Абе многу го сакам хихихи и не се срамам да признаам. :inlove: Сега немам време да гледам серии баш, а слушнав дека на Пинк ја имало неговата најнова серија, уф што се нервирам што не можам да ја гледам.

  [​IMG]


  Не знам жениве што гледаат во Вилијам Леви, мене па ич не ми е убав. А инаку и Освалдо Риос ми е многу секси, и тој типот Еду од бразилската „Семејни интриги“ и оној главниот од бразилската Terra Nostra, не знам како му беше името на ликот, ама на глумецот името му е Тијаго Ласерда.

  Аххх Освалдо
  [​IMG]

  Рејналдо Гианечини
  [​IMG]

  Еве го Тијаго
  [​IMG]

  Нели се најубави? Барем од шпанскиве серии освен што го научивме шпанскиот, видовме и убави мажи што се стварно мажи а не овие американските педерчиња :lol:

  На Љубовни врски ви текнува ли? Аххххх мемории, закон беше!! Па во школо сите го имитиравме штосот на Марија Паула со веѓата :)

  http://www.youtube.com/watch?v=IVJqBicHjGk
   
  На kathy es му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.017
  Пуууу нема серија што ја неам гледано :rofl: адиктед сум на шпански теленовели :D неможам ако не глеам некоја серија, моментално ги гледам Диабло и Тереза а.к.а Руби :D
  Од нив начув шпански брее, интересни се за тепање време, еве во последно време пак малце забегуваат од шаблонот и подобри се, најсмешни ми се оние на ранчови шо се одвиваат :D

  највеќе ме иритира кога некој збори дека переле мозок дека биле прости или незнам што, пополнувам време бе луѓе, има на шо да се насмеам, да се изнаглеам убави мажи жени :rofl: гледам чисто од забава, не ќе да ми го исперат мозокот па ќе мислам дека сум посвоена или ќе влезам у филм да трчам по пари да бидам лоша и да си играм со сите хахахаххаха ај важи :rofl:

  негоо... знаете што е врв во шпанска серија? Кога Федерико ќе дознае дека сам на себе си е мајка :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На macysh и nedzma им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.285
  Бијорселф
  да да :D знам дека е стара 41 година има ама како се држи братко :D Се вика Лусеро типката! и Фернандо Колунга 44 години има, ама и типчево се држи! :lol:
  а Габриела 35 има.... :)

  за серијата soy ty duena станува збор :)
   

  Прикачени фајлови:

  На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.421
  Допаѓања:
  2.447
  абе типчето поминува, ама Лусеро?? :D
  некако и не ми се допаѓа баш :^) ама и кога стално ти ја зборат, нормално.. една другарка е лудо опседната со неа |(
   

  Прикачени фајлови:

 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.285
  Aбе, за 41 е топ :D па какви ги има со стомаци, со брк неиздепилиран итн.... :D не личат на 41 на 61 личат :D а FERNANDO да да....44 :o ! Jас 30 би му дала еј
   
 8. nice.girl9090

  nice.girl9090 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  69
  Даваат на PinkPlus една многу убава шпанска серија, слична на ``Руби`` ако сте ја гледале :) која се разликува од `типичните` шпански серии. Инаку серијата `Тереса` се вика...
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.017
  ^Да и главната т.е. ликот на Тереса го глуми Вико од млади бунтовници.. ама каква е у филмов лудница, таму тапа ми беше :) и силикони опнала малата :)
   
 10. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.421
  Допаѓања:
  2.447
  лудото..
  лусеро не да не ми е убава (убава е за нејзините 41), ама одвратна ми е.. секој ден да ти брмчат на глава со песни и слики.. како 1одд. |(
   
 11. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Фернандо не ми го чепкајте, он е моја платонска љубов веќе 7-8 години :lol: :rofl: :inlove: :inlove: :inlove:
  И јас многу ја сакам Лусеро, не дека сум опседната со неа, ама убава ми е. Во шпанскиве серии навистина можеш да се изнагледаш убави мажи и жени еден куп :) А не по турските :puke: :puke: :puke:
   
 12. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Од Касандра па натаму нема серија која несум ја следела. Купував ЦД-ња, собирав сликички, статии триста глупости. Омилена серија ми беше РУБИ. Омилен шпански актер mario cimarro [​IMG] омилена актерка секако Барбара Мори [​IMG]

  П.С. Сега не гледам ни една...
   
 13. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  Па моментално ја загледав на Пинк, Тереза се вика серијата шпанска е, мислам дека е иста како Руби. Дејството е слично и таа со Лусеро понекогаш ја гледам други не.
   
 14. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  728
  Моментално не гледам шпански серии, но порано ... Ух,секоја ја следев :D

  Од поомилените ќе ги издвојам :

  - Скриени страсти ( Pasion De Gavilanes )
  - Ружна Лети ( La fea más bella )
  - Издаја ( La traición )
  - До џавола са лепотанима ( Al diablo con los guapos )

  Ете тие - незаборавни :D
   
 15. Annnie

  Annnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Site spanski serii sto se emituvale kaj nas gi imam gledano ali definitivno najubava mi e Sin tetas no hay paraiso so najsovrseniot glumec EL DUQUE :)
  [mod-kirilica:1xhtw8h1][/mod-kirilica:1xhtw8h1]
   

  Прикачени фајлови:

  • sin tetas no hay PARAISOO.jpg
   sin tetas no hay PARAISOO.jpg
   Големина на фајлот:
   11,5 KB
   Прегледи:
   234
  • duque.jpg
   duque.jpg
   Големина на фајлот:
   8,9 KB
   Прегледи:
   233
  • El Duque.jpg
   El Duque.jpg
   Големина на фајлот:
   237,2 KB
   Прегледи:
   233
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Ја гледам и јас , јас не можев да поверувам дека е Вико . Не ми се свиѓаше тогаш , а сега ств е лудница :D
   
 17. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.261
  Допаѓања:
  14.586
  Пол:
  Женски
  Не знам дали има шпанска серија која не сум ја гледала. Последнава година дена само оваа турската Лисјата ја гледам. Сега на распустов ја загледав Тереза на Пинк 15-. Чисто колку да поминува времето. :D
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.507
  Допаѓања:
  44.744
  Добро дај ставате сликиче некое од Тереза, Вико што ја глуми, баш да видам :)
  Не ни знам која серија е ова, ама ја гледав Млади бунтовници, па баш ме интересира.
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  [​IMG]
  Eве реинбоу , нели е згодна ? :)
   
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  ^^ Никако неможам да се убедам дека оваа е Вико... :shake: Вико беше некако погруба во лицето,оваа ептен измазнета..Што знам :?: