1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шпански серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од maja8, 18 јануари 2010.

  1. eki4k2

    eki4k2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    41
    Анали!!! Сега ја гледам Диабло и оваа ми е многу убава не пропуштам епизода.Абе убавини :)
     
  2. Mayy.x3

    Mayy.x3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    ееее колку шпански серии гледав на времето. :lol: мислам дека немаше серија што ја даваа на а1 или на сител а да не ја гледам :$ сепак најомилени ми беа руби,анастасија (ако ви текнува на таа серија, со трите близначки :rofl:), љубов и омраза и сега пред некое време фатив на пинк некоја серија тереса, некако ми е ептен имитација на руби, дури и таа типката тереса некако ко да ми ја имитира руби.. ама сепак руби е One and only :P

    еве линкче и од анастасија да ве потсетам тие што заборавиле на која серија мислам :lol:

    http://www.youtube.com/watch?v=dQlXs6QTPAk
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Пред неколку години гледав многу шпански серии, сега веќе не. Последнава што редовно ја гледав беше "Mas sabe el diablo" на ТВ Пинк Плус. Една од поубавите серии кои некогаш ги имам гледано.

    [​IMG]

    Сега понекогаш, кога ми е досадно ја гледам "Teresa", исто на Пинк Плус.
     
  4. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Како мала ги гледав како луда.
    Росалинда, Руби, Фиорела, абе заљубена бев. Со другарка ми секој ден после школо, ќе идевме кај неа дома и во соба ќе тргневме маси се што има, и јас ќе бев добрата Фиорела, а она ќе беше лошата Ребека, и си корневме коси се тепавме како луди за АЛЕХАНДРО. Баш пред некој ден зборевме за тоа и се прснавме од смеење.
    Само што почнав да ги имитирам, еднаш татко ме виде како се крстам, и си ја бацив раката како што прават католиците па ми забрани да ги гледам. Крај на светот ми беше тоа, во тешки депресии бев.
    Морав да ги извадам сите постери од Млади Бунтовници што ми беа во соба ;(
    Инаку, никако да ми текне како се викаше една серија, девојката се викаше Анастасија, и нешто се вртеше приказната околу еден гердан, ви текнува ли?
    Сакам да ја најдам на ЈуТуб да се потсетам, многу ја сакав а не ми текнува што како се дешаваше :D
     
  5. Mayy.x3

    Mayy.x3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    види погоре баш за анастасија зборев :) и линкче имам оставено ;)
     
    На n.a.t.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Mи се чини дека нема шпанска серија што ја немам гледано :lol: озбилно сите ги гледав и убави ми беа...ама денес и да сакаш ретко даначекаш бидејќи има навалица од турски серии...може се поблиску до нашиот менталитет ама имаше и врв шпански серии у кој ќе се изнасмееш ќе се изначудиш,и пак ќе ја гледаш...овие турските се премногу депресивни и ретко која со хепи енд :(
    моменталн ја следам тереса;)
    Ви текиња на овие[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    http://www.youtube.com/watch?v=6m8PsN3T ... detailpage
     
    На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Леле,Руби како ми се пригледа :(
    Порано песната мн. ја сакав,напамет ја знаев леле цепки :rofl:
     
  8. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Не знам дали знаете, ама врхунац на шпанска серија је када Родриго сазна да је сам себи кева. :lol: :rofl:
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  9. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
  10. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  11. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Гледав кога бев помала, не ги пратев активно меѓутоа кога немав што да пуштам друго на нив останував.

    Млади бунтовници и останатите од тој калибар, Касандра, Росалинда, Руби и Мојата слатка дебела Валентина мислам се викаше, фаворити ми беа. :D

    Ау и една од А1, Барајќи го тато, така нешто. :D
    Сега не гледам ништо такво. Ни турски, ни шпански, ни индиски. :$
     
  13. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Веќе подолго време немав гледано латино серија и конечно од четврток ќе почнам да гледам.
    Знам дека повеќето љубители на латино серии (а.к.а. Шпански серии) ќе се израдувате на оваа вест :)

    Од овој четврток (21 април) на Сител започнува новата латино серија El Clon (римејк на мега популарната бразилска серија O Clone) во 17 часот.

    Јас едвај чекам да почне бидејќи имам прочитано многу позитивни критики за оваа серија и заинтересираноста во МК за оваа серија е многу голема што се очекува да направи вистински БУМ, а доказ за тоа е што серијата првично требаше да се емитува во 09 часот сабајле, но поради големиот број на апели кон Сител да го променат терминот бидејќи е рано 09 часот, Сител го промениа терминот и ќе се емитува од четврток во 17 часот.


    Еве го и промото, и не ја пропуштајте бидејќи е навистина одлична :inlove:

    http://www.youtube.com/watch?v=IKCQ9OmZ ... re=related

    http://www.youtube.com/watch?v=1a9y1kRTicw&feature
     
  14. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае како се вика новата шпанска серија на Скај нет и од колку е часот?
    Мислам дека во понеделникот беше 1вата епизода.
     
  15. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Јас можам да се пофалам дека до пред некое време 90% од шпанските серии со се даваа по телевизииве ми беа гледани( Касанра, Росалинда, Есмералда, тие близначките трите, потоа сите со Габриела Спанич, Гавиота, Руби итн итн инт е оваа со дијаблово ја немам гледано што ја спомнувате :^) додуша имам доста пропуштено но ако дадат некоја добра нема да ја пропуштам
     
  16. digitron

    digitron Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    5
    Triunfo del Amor - Entrada HQ серијата ја гледам заради глумецот :inlove:
     
  17. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    А гледаш јас па баш не ја гледав Касандра, Клон и Млади Бунтовници. Сите ми се чудат зашто скоро 95% од Македонија - зборам женското население (па и некои мажи мора да се признае) ги гледаа... Дали тогаш сум била незаинтересирана или... ама не ми привлекуваа некое внимание изгледа дека ги немав гледано од прва епизода. Инаку обожавав кога ќе седнам од прва па до последна сите да ги изгледам, иако многу често ми се случуваше баш последната епизода кога ќе се случат 234823489234298492834732 пресврти да не ја изгледам. :D А бев активен гледач на сите шпански серии, кога ќе се заредеа од 4 до 8 пред телевизор... :D
    Од постарите впечаток ми оставиле Перла - Дивиот Англел мислам дека правилно се викаше, Руби, Ружната Лети - како неа се маскирав еден 1ви Април :lol: , имаше една Маричуи, Марина, Ла Тормента, Акапулко, Серанови, Аналија, Маќеа, Алисија, Анастасија - онаа што имаше уште една сестра или уште 2 сестри како неа, нешто имаше со некој Монах што ги гонеше :D - не го гледав крајот, Мојата слатка дебела Валентина...
    Ги гледав Ангели ама само првата сезона ми беше интересна, другите две ми беа како туку-така направени, колку да има уште нешто, многу нереално, патување низ времето бла-бла... Одвреме на време ја гледам и онаа Иса сега што игра...
     
  18. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Им помина модата готовоооо :D
    Инаку од почеток до крај ги изгледав Млади бунтовници и Грдата Лети ако така се викаше :)
     
  19. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Каде ја гледаш серијава?
     
  20. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Иако знам дека во секоја шпанска серија се случува едно исто обожавам да ги гледам.Милион пати се подобри од овие турските и арно што се сетија да даваат повеќе шпански серии на тв.Моментално ги гледам Руби(по не знам кој пат) и Магична привлечност понекогаш го гледам и оној Мексичка верзија на Клон но не е ни приближно добра како оригиналот.А како мала бев луда за шпански серии па меѓу најомилените ми беа Прегрни ме цврсто,Никогаш нема да те заборавам,Помеѓу љубовта и омразата,Руби и др.А од поновите најомилена дафинитивно Анали.