1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шрек (Shrek) [2001-2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од x.Daisy.x, 28 декември 2010.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.879
  Допаѓања:
  13.392
  [​IMG]
  Ретко кој од вас нема гледано барем еден дел од Шрек.

  Што мислите за овој филм? Дали треба повеќе вакви филмови? Импресии, критики...

  Аирлија! :)

  Мене искрено, сите делови ми се допаѓаат, за несреќа, не го догледав најновиот дел, кој ми беше многу интересен. Ви препорачувам да си го изгледате и најновиот, доколку постарите ви се допаѓаат.
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :D :D Би го оценила како hilarious и a must-see. Или уште подобро gripping. Шрек ми се чини не е само филм, култура е Шрек :D :D Го обожавам, најмногу првиот дел. Омилен ми е мацолот.
  [​IMG]
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. devojce21

  devojce21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Еден од најдобрите анимирани филмови што излегле до сега според мене,ама како и повеќето јас првиот дел би го отценила како најдобар,ама и другите не се лоши :)))
   
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  28.784
  Пол:
  Женски
  Интересен анимиран филм, а мачето е преслатко :inlove:
   
 5. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  најомилениот филм....е сега четвртиот дел малце го утнале....ама првите три ги знам на памет!!! :D :D
  дефинитивно магаренцето ми е фаворит...ама и мачето си го сакам :inlove:
   
 6. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Четвртиот дел се уште го немам гледано, а овие триве се екстра, не познавам некој што го нема гледано Шрек.
   
 7. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  Многу ми се допаѓа... ги имам гледано првите три дела, мислам дека првиот дел е најдобар... за жал, четвртиот дел се уште го немам гледано, но верувам дека ќе ми се допадне :)
  Магаренцето ми е закон :D
   
 8. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Ги имам гледано сите делови ( по неколку пати ) и преубави се ! Не би можела да издвојам кој е најдобар.
  А омилен карактер ми е магарето такво зборлесто :talk:
   
  На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Каква шмекерска фаца :D Ги сакам сите, првиот дел најмногу, после другите се помалку и помалку за жал :) последниов мислам дека е утка, не дека не ми се свиѓа, го гледав, и пак ќе го гледам....ама мислам дека веќе изгуби смисла, избегаа од приказната
   

  Прикачени фајлови:

  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Точно, Шрек е култура (Анат) ;)
  Ми се допаѓаат сите делови, за мене лично најслаб беше третиот дел, но добро се држи како за толку продолженија.
  Хуморот е одличен, а Камерон Дијаз си ја сакам и без Фиона прилично многу.
  Омилен лик - Cookie :lol:
  [​IMG]
   
  На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Што убава тема :clap:
  Јас го обожавам Шрек, и кога пред некој ден го изгледав и последниот дел, официјално завршив со сите делови.
  Ми се допадна последниот дел, иако пртходните ми се далеку подобри.
  Магаренцето ми е закон, ама мачорот....со тоа очињата, со тоа шмекерскиот глас на Бандерас, ми е неповторлива љубов и ми стои како позадина на мониторот. :wasntme:

  [​IMG]
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 12. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Кратко и јасно, ги обожавам Шрек и Фиона! А и мачорот и магаренцето се закон!
   
 13. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  2.010
  Допаѓања:
  5.901
  Шрек ме потсетува на една другарка што е од друг град и секогаш кога сакам да се потсетам на нејзе ги пуштам сите делови со ред и ги гледам цел ден .. :) Едноставно ги обожавам ,омилена сцена ми е кога во кочијата магаренцето го нервира шрек :D
  п.с. прстите од шрек ме потсетуваат на зелени колбавчиња :D
   
 14. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Are we there yet ?! :rofl:

  Ви текнува ? :D
   
  На Phyramide и Ema.Sk им се допаѓа ова.
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Само што ќе го пишев истото ТенисБејб - are we there yet?
  NO! That's why it's called Far, far away!
  Тлк! (звукот на магаренцето) :D

  Donkey rules! :rock: Всушност, Еди Марфи ми е одличен комичар, без неговиот глас магаренцето немаше да биде толку смешно и уникатно.

  Одличен е цртаниов, сите делови ми се допаднаа но можеби првите два сепак најмногу. Уникатни реплики, нема ништо што е излишно во цртаниов, преполн со пародија и секој детал е важен.

  Магаренцето е прво на листата омилени ликови кај мене, но како очите на Puss! in boots! нема никаде. Плус и оној секси глас на Антонио Бандерас. Ех!
  А колку само не сакам мачки како суштества ама пред оваа не можам да не потклекнам :lol:

  [​IMG]
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.096
  Допаѓања:
  56.325
  Пол:
  Женски
  And then one time I ate some rotten berries. Man, there were some strong gases seepin' outta my butt that day!
  :lol:
  Лудо е Магарето :rock:
  Еј само два дела имам гледано од Шрек, за срамота. Ја чекам другарка ми да ми ги даде сите, па ќе имам Шрек маратон.
   
  На Phyramide и Hipica им се допаѓа ова.
 17. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  На TS-310 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 18. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Хаха ја видов темата па ме фати стрв!! Ќе си го пуштам јас пак Шрек :D :D
  Третиот дел не ми е баш нај нај, губи приказна ептен..
  Ама првиот и вториот дел.. hilarious :rofl:

  Донки и Пус ин бутс ми се нешто најјјјј.. Опасни се бе ееееееј :D
  Донки се одлично вклопува во гласот на Еди Марфи, а мачето и шмеќерскиот глас од Антонио Бандерас.. :mm:


  *Принцезите не секогаш си ги наоѓаат принцовите, но сепак имаат happy end со човекот на својот живот.
  *Надворешната убавина не е пресудна.
  ;)
   
 19. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Омилен ми е 3иот дел...
  Worsestershirey? - It's Worstershire (I think i got it wrong :^)... whatever)
  - Like the sos? Mmm, i'ts Spicy! xD

  Другите омилени сцени (Now I'm being boring :lol: )
  Honey, have you seen a baby lately?
  They just eat and poop, and they cry when they poop, and they poop when they cry, now, imagine an ogar baby. They extra cry, and they extra poop!

  Where is Shrek? - Man, does'nt ring a bell! - Ya, no bell!

  Топ сцена!
  Кога кралот умира! (се обидува да умре) xD
  Well somebody better be dying!
  - I'm dyingg..! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 20. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  35
  PUSS IN BOOTS MOVIE 2011
  ќе има филмче!
  :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=Htwiwtbnlqg