1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Штип

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од GarpovaV, 28 август 2011.

  1. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Александра Белисима од 500 денара нагоре. Во сењак 3 се наоѓа, кај Теми-Трејд.
     
  2. LittleGirl626

    LittleGirl626 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2016
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    https://www.instagram.com/aleksnails.1/?hl=en

    Се наоѓа во леваците, преубаво прави..
    Само за 350ден
     
    На kosmodiks му/ѝ се допаѓа ова.
  3. niaholly

    niaholly Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2017
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    Штипјанки дајте предлог каде да шиам фустан за матура ми ее..
     
  4. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.491
    Допаѓања:
    26.364
    Пол:
    Женски
    Модно студио Стефани убаво работи жената има многу задоволно клиенти.
    Отвори на фб ке разгледаш што се има сошиено.
     
    На niaholly му/ѝ се допаѓа ова.
  5. niaholly

    niaholly Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2017
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    А ефтино ли е, или..
    Со нејзин материјал или мораш сам да си набавиш.
     
  6. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.491
    Допаѓања:
    26.364
    Пол:
    Женски
    За цена не знам како е,ама за материјал мислам дека можиш и сам да си набавиш а и таа дека може да ти најде. Ама најубаво прашај си ако сакаш ке ти дадам и телефонски број.
     
  7. niaholly

    niaholly Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2017
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    @k.frosina може да ми дадеш..
     
  8. Monikas1

    Monikas1 Нов член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ајде за тие од Штип едно прашање..Дали некој е информоран дали оваа година ќе има Summer beach festival во Аngels caffe во Штип и дали вие од таму знаете кој период би било или воопшто оваа година нема да се организира прашувам за да не го планирам летниот одмор истиот период бидејќи таква журка несакам да испуштам...
     
  9. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Во август е Summer beach, оваа година не ми се верува дека ќе има оти кафичот е разрушен целиот, реновира се.
     
  10. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Ајде прашање до ШТИПЈАНИ..^_^:nod:(highfive).
    Заинтересирана сум за факултетот т.е. универзитетот Гоце Делчев/Поточно за филолошката катедра.Дали некој од вас студирал,студира ќе студира на овој факултет?Искуства,мислење совети се е добредојдено.:);)^_^
     
  11. niaholly

    niaholly Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2017
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    Има ли некој да ми предложи некое работно место во Штип.. Или некој кој работи во конфекција или слично..да ми пише..
     
  12. M-14

    M-14 Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2018
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Што се случува со Енџелс?
    Ќе го отвараат ли?

    Се збореше дека кон крајот на летово ќе го отвореле, а сега гледам дека и целото место е срушено....
     
  13. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Сакам да го прошетам градот, прв пат ќе доаѓам и не го знам воопшто. Да ми предложите место за ручек/кафе и нешто убаво дали има да се посети и види.
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    На влез во Штип има неколку ресторани со убава пастрмајлија. Прво од десно ќе ти дојде Лонгуров. Во Штип го сметаат како најелитниот. Убава пастрмајлија, сум јадел неколку пати, но е мрсна, ако не ти пречи тоа.
    Повеќето ресторани не ставаат кашкавал, па напомени им го тоа, доколку ја јадеш со кашкавал. Во Лонгуров земаат 50 денари доплата само за кашкавалот.
    Спроти Лонгуров се Мал одмор (на ќошот поточно, на првата раскрсница), каде последниот пат имав лошо искуство, немаше кој да ме услужи, иако келнерите се шетаа низ ресторанот како муви, а не не приметија дека седиме празни. Пастрмајлијата иначе е добра и таму, но услугата катастрофална, за ресторан со голема традиција. Но они си знаат.
    Третата препорака е Нецко 2, кој е точно спроти Лонгуров, од другата страна на улицата. Таму е убава и не е многу мрсна, а со кашкавалот исто, ако не им кажеш нема да ти стават.

    За кафе, одам во кафичот што е на кружниот тек во Штип, има секогаш гужви, па можеби и некогаш за викендите и потешко ќе најдеш место.
    Кафичите спроти кејот на реката не ми се допаѓаат, а исто и спроти трговскиот центар.
    Тие што се околу кружниот тек се сите добри. Цените се дупло поефтини од Скопје, ама баш за се, за јадење и пиење.
    Ако сакаш да јадеш во сендвичара, ти ја препорачувам Бамби, на плоштадот на Штип, гледа према кејот. Прават убави сендвичи со сецкан стек на парченца.

    Убаво би било да се качиш на Исарот, тоа е и симболот на Штип, но пробај денски, да не биде навечер.

    Од првиот надвожњак (или пешачки мост над патот на почеток на Штип, кој како си милува да си го вика) има патека за до врвот на Исарот. Јас одам пешки и некаде е 10 минути. Можеш и со кола. Земи си јакничка или палто бидејќи горе секогаш дува ветар, а и во Штип исто така, по тоа е и познат.

    Ако те интересираат и други работи за Штип или за друг град во МК, слободно прашај.
    Се обидов да ти објаснам толку колку што ми текнува сега по касниве часови. Сепак касно е, а и едната страна од мозокот ми спие.
     
    Последна измена: 8 март 2019
    На joy1, lost123 и Animali им се допаѓа ова.
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    За пастрмајлии не ги менувам Верона.. во Рома имаше убави пици ама не сум била одамна, се надевам уште работи:D
    Лонгуров е преценето место каде што само скарата им беше добра..
    Нецко и Мал одмор се ок местенца..
    За кафе кај и да седнеш исто е.. мене барем исто ми е.
     
    На lost123 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Иначе дознав инфо, дека Роби отвора оваа пролет со Енџелс.
    За мене е голема радост бидејќи висев таму секој викенд од мај до септември.

    Најубавите забави во Македонија (да, во Македонија) се случуваа во Енџелс.
    Зборам за кафичите/дискотеките, а не за отворени забави како Skopje Calling, Д-Фестивал и сличните.

    Знаеше да донесе добри диџеи, да направи добри забави. Секоја чест за тоа на Роби.

    Но од љубомора (од страна на другиве кафичи/дискотеки и тогашната власт ДПНЕ) почнаа да му пуштаат инспекции скоро секоја втора недела и човекот мораше веќе да затвори. 80% од тие инспекци што му ги правеа не наоѓаа ништо.

    Се надевам дека забавите ќе бидат уште подобри од тогаш.

    И не, не го прави само музиката добар кафичот, туку имаа улога многу други работи.
    Кој бил, знае.
     
  17. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Штипската пастрмалија се прави без кашкавал. Така да ако сакаш додатоци како печурки и кашкавал мора да потенцираш. Лонгуров веќе не е тоа што беше, мислам дека е далеку од елитно место сега. Нецко и Мал одмор се најпрочуени и има многу од страна што доаѓаат кај нив. Во Канал 77 ми е многу убаво особено летниот период надвор на отворено. Храната им е убава, особено пастрмалијата.
     
    На Ava.84, lost123 и Dust им се допаѓа ова.
  18. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Во ред, фала ви на сите и уште да ве прашам... Дали во околина на градот има нешто да се отиде посети? Црква/манастир/некоја природна убавина/ нешто археолошко од стари време о слично..
    Ви доаѓала преку ден и со кола, што значи не мора да е баш во градот и во околината ако има нешто би го посетила.
     
  19. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Во близина на Пробиштип е еден од најпознатите манастири во Македонија, Лесновски Манастир. Убав е за посета.
    Црква има и во градот, но не сум влегол во неа. Ќе ја разминеш со кола сигурно кпга ќе одиш кон центарот и кејот кога ќе влегуваш во градот. Бела е и голема.

    Има мала зоолошка, за која не се наплаќа влез.
     
    На lost123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Новиот автопат, дали е пуштен? Дали имате таква информација?