1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако блиските дознаат која сте на форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angel92, 4 декември 2011.

  1. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Ако еден човек е искрен пред самиот себе- ке биде искрен и пред другите, реални или виртуелни....Проблемот настанува кога се лаги во прашање, повторно реални или виртуелни...
     
    На soco му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    е големи јајца ако дознаат.
    нит сум абортирала, нит у затвор сум била, не бегам од дома, не крадам, нит се дрогирам. не ни пушам :D
    што може да откријат?
    не е нетипично за мене да кажувам тоа што мислам.
    многу луѓе на форумов, различни карактери, нормално е да има несогласувања кои остануваат тука. ако сретнам некој со кој не сме баш најдобри не верувам дека би се испотепале на улица.
     
    На Alesii, Trendafilka и L-enna им се допаѓа ова.
  3. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Ништо. Здравје. Само нема да ми биде исто да пишувам под истиот ник, зашто ќе ме знаат, нема да можам слободно да се изразувам. Не дека кријам нешто, се знаат, скоро за се имам и со нив зборувано, но ете, пак, нема да е тоа тоа.
    Немам кажано на никој дека сум зачленета, не ни планирам, зашто сепак глупаво ќе ми е да ме читаат, срам ќе ми е . Е сега може некој познат што или е зачленет или чита на форумов ме има препознато, но сепак нема од што да се срамам.
     
    На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Па што ако, нека. :)
    Мислам, не ми е сеедно, бидејќи анонимноста и те како дава поголема слобода, ама кога веќе би дошло до некоја таква ситуација, нема да паничам.
    Немам споделувано нешто непознато за оние кои ме познаваат, така да не би имала проблеми.
    Внимавам што и како пишувам на форумов, сепак сакам да си ја зачувам приватноста, иако копнеам да запознаам, да воспоставам контакт со одредени форумџики чии мислења се совпаѓаат со моите - отом потом! :D
     
  5. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.215
    Пол:
    Женски
    Секако дека нема да се чувствувам најудобно но мислам дека не би ми пречело... Мислам дека од мојот град има мал број на зачленети на ФЕМИНА па не се замарам многу... :)

    Сепак, сакам да си ја зачувам приватноста и тоа го правам колку што можам добро.... ;)

    Е сега, ако некој/а ме дознае би ми било мило да ме испоштуе и да не ми пребарува по мислења... Не дека кријам нешто, цврсто стојам зад се што имам пишано ама ете... Сакам да ме знаат како Мисс666... ;)
     
  6. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Корисничкото име ми е .... ускратено со адреса на живеење :)

    Секој што имал контакт со мене преку ел.комуникација , а ја чита фемина ќе поврзе дека тоа сум јас.
    Секој што ме знае, според никот ќе знае дека тоа сум јас.
    Но, јас сум јас на форумов и не ми е грижа.
    Дури и тие што некогаш се посомневале (ако се посомневале) ќе сватат дека имам едно лице.

    п.с. кога запознав една форумџика бев и сеуште сум почестена што знам што “тајно“ носи во себе ... и ја гледав со почит зошто знам колку е умна, духовита, реална, досетлива, обзирна, колку ви се допаѓа на сите...

    хмм, сега ми паѓа на памет - кога Ева ме праша - мамо а од каде се знаете? направив една фаца-што па сега да кажам , небаре што знаеш ти мала за нашиот ТАЕН свет
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Моите по дома го знаат и мојот јузернејм по жестока дебата зошто баш Лилит и ако ме читаат,не верувам дека ќе се изненадат,само мајка ми како што е брза кучка,слепи кучиња раѓа,да не се истресе некаде некој ден,па да се изненадат пријателките нејзини! :D
    Не ми е грижа. Повеќе ми е за наводните пријатели у животов,не дека сум различна,туку овде оставам парче душа под претпоставка на анонимност,па не би ми било драго да знаат како се чувствувам во целост. Ако дознаат...ох,не би сакала да си ги издавам атрибутите што ги имам во ракав.
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Не ми пречи. :smirk:
    Поради тоа што половина ме знаат, по корисничкото име.
    Можеби згрешив кога се зачленував ама ајде.
    И така да немам голема слобода да се искажам за некои работи.
     
  9. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Сигурно нема да биде крај на моето постоење :) Син ми знае, затоа што тој и една негова другарка направиј да ме има на истиов :) .Сопругот исто така ,а и сестра ми, заедно работиме и често знаев да и кажам ставај кафе јас да ги читнам девојкиве . Сопругот не е форумски лик но,знае да застане до мене и да ми каже до каде си Озбилна :D До почетокот и крајот Горане ...
    А и баш ме брига кој ќе дознае -знае , мој живот моја ствар .За се што сум кажала стојам јас :)
     
  10. jance

    jance Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    81
    Momentalno decko mi samo znae a i nova sum tuka ali bas e top dodeka e on kaj nego na forum sega i jas imam bitno-interesna rabota
     
  11. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Само поради едно мислење ќе се загрижам...за другото што ќе го прочитаат гајле ми е.
     
  12. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185
    Јас порано и сега сум и на еден друг форум таму се направија неколку средби и повекето членови се запознаа помегу себе и некои од нив сеуште се добри пријатели но за жал имаше и многу навреди и ако не се познаваа тие навреди ке поминеа некако не приметно но бидејки се запознаа тоа ни малку не изгледаше забавно и интересно туку напротив беше непријатно. Јас никогаш не отидов на средба но на сите им кажував во Л.пораки тел.бр. и ако случајно доагаа во Охрид настојував да се видиме барем на кафе и да се запознаеме .Така се запознав со неколку и сеуште имам врски преку фејсбук со нив .Еве денеска успеав да донесам една форумџика од тој форум овде и кога ке почнете да ја читате посебно во поезија ке видите за каков член ви зборувам .Знаши јас мислам дека не е крај на светот ако се дознае кој е кој на форумот ама не одобрувам лични навреди !
     
  13. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Не грешка или казниво со закон да си член на форум, затоа нема потреба од страв, на форумов сум таа што сум и во реалниот живот и да видат и да прочитаат се исто ми е, секако дека претпочитам да останам анонимна бидејќи јас така поудобно се чувствувам, по слободно.
     
  14. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Јас се извинувам што ќе бидам груба- ама ќе ми го поткршат ако ме кажат на кој и да е.. Свесно сум се зачленила, доволно возрасна да се сносам со последици, онаа сум што сум во реалност, моите доволно ме познаваат, блиските доволно знаат која сум.. така да нешто не сум загрижена..
     
    На alexa_dimoska, mamas и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
  15. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Ич не се замарам. :rofl:
    Еве дечко ми пред некој ден ме научи, пошто се логирав од неговиот компјутер и заборавив да се одлогирам па сакаше да знае што сум напишала за него. :D
    И прочита како имам напишано дека ме нервирал. :angel:
    Па ме нервираше тогаш стварно и што дека прочитал, тој убаво си го знае тоа-дека на моменти ме нервира и сама си му кажувам.
    Не ме замара, сигурно има некој тука што знае која сум ама па таа сум јас, таква сум јас и ќе напишам што сакам и каде сакам. Не е тоа против законски! :lol:
     
  16. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Е ако де.
    Оној што треба да знае, знае.
    Домашниве многу чуле за фемина. Знаат дека сум член по форуми, ама ноубади гивз а фак да седне и да ме бара. Уште па што ке се снајдат по интернетов...а и нема шанси да ме најдат пошто не сум личност што секој момент од денот трча да го споделува на интернет.
    Поблискиве другарки...не се нешто форумски ликови, дури и глупо им било што сум се „замарала“ со тоа, кога можело интернетот да се користи за интересни работи, како симнување на концертот на Лепа Брена на пример! И да дознаат, нема што да прочитаат, ако е нешто за нив - ке им кажам нив, не на анонимен форум да плукам ко п**ка под кошула, што би рекла баба ми.
    На крај пак, самата сум свесна дека со членството мора да откриеме колку-толку од себе (освен за екстремни Ел-Џи, Наташа, Инсенити и Смајли случаи), па ако не сум спремна на тоа, чао-пријатно, тогаш форум не е за мене.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Машкиот полов орган ќе ми почувствува болка..А го немам. Така да..! :D
     
    На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Брат ми знае дека пишувам тука и ми го знае јузерот.
    Не ретко се случуваше да ме начека дур читам или пишуавм нешто на форумов, ама бреј, ко за беља тоа неговото влегување и излегување од соба беше баш у момент кога кликав на Љубов и Секс категоријата горе :D
    Абе, таа иконка ко магнет ми ја привлекува раката и тоа не за друго, а да видам која тема е актуелна на форумот. Маката беше што мислеше ова е еден од тие сајтови да си ја најдеш „половинката“ па мрчеше, откако престана... претпоставувам сфатил дека не е тоа и претпоставувам дека си читкало батенце мое по нештичко :D пошто се дешаваше насмеан да дрдорка одоколу за некои ствари.
    За домашниве љубимци, не верувам дека нешто посебно ќе се замараат. Не тие ме сеќираат.
    Мене лично, маката со анонимноста и пишувањето ми беше кога се зачленив. Ова е прв и единствен форум каде пишувам. Кога се зачленив се осеќав ко да газам на јајца кога пишував и се трудев тоа како ќе напишам нешто да не личи на нешто напишано од мене. Но, доволно траги оставив низ темите, кога намерно, кога ненамерно... па сега ми е сеедно.
    Инаку да кажам, таа сум! Каква надвор - таква и тука не можам.
    Секој знае за мене колку што јас сакам да знае. Емоциите се само мои и не се нешто што сакам да го знаат некои конкретни луѓе околу мене.
     
    На MSkorpionka и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
  19. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Знаат моите најблиски дека сум член на овој форум, но не се интересираат многу, не кријам ни кој ми јузернејмот. И дечко ми знае дека пишувам тука и дека сум доста активна, но сеуште не сум спремна да му кажам која сум и го замолив да не се обидува да дознае, со тек на време ќе му кажам..
    Инаку, генерално, не се кријам, имам толку многу кажано за мојот живот што кој и да е може лесно да ме познае.
     
  20. mamas

    mamas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    42
    Јас не се ни кријам, дури им го препорачувам и на нив и им кажувам и која сум :)