1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако блиските дознаат која сте на форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angel92, 4 декември 2011.

  1. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Сестра ми знае,дознала незнам ни јас како.Ми вика знам дека на фемина си лорита,видов и те познав.
    :emo: Јас инаку не сакам никој од блиските да ме чита.Тука пишувам работи кои не се за кажување.Така да ..
     
  2. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Подолго време ми беше многу страв од ова, ама кога подразмислив сфатив дека баш и нема зошто толку да паничам. Не сум пишувала ништо лошо ни срамно, тука сум иста како што сум надвор.
    Сепак гледам да не откривам премногу лични и специфични информации по кои некој би можел да ме препознае. Не би ми било сеедно и не би била толку слободна во пишувањето кога би знаела дека некој познат ме чита и има можност тоа да го сподели со останатите што ги знам :)
     
  3. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    Моите си немаат работа со компјутери т.е не ги занима компјутери. Освен брат ми, ни на крај памет не би отварал по форумот. И не се сеќирам ич. Иначе,само една девојка ме знае од форумов.
     
  4. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Jaс не се сеќирам многу ако ме дознаат. Немам ништо посебно пишувано овде, па толку да се кријам.
     
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ами ништо страшно :D не се замарам, ептен се разбираме :)
     
  6. Lady17

    Lady17 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    345
    Пол:
    Женски
    па не ми е гајле :D
     
  7. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Сестра ми знае,и одвреме-навреме ме следи што пишувам.Ама не ми е гајле,таа е поголема од мене,нормално е. :D
     
  8. Roxanne

    Roxanne Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    120
    Секако не би ми било сеедно, но повеќе сум самотник, сам волк кој завива на месечината. Не откривам ништо специфично за мене освен мислењето и размислувањата, а и што друго треба да се открие?
     
  9. Elenaaaaaaaa

    Elenaaaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    31
    Ништо посебно немам напишано на форумов, општи муабети, општи коментари, така и ќе остане, затоа воопшто не е страшно било кој и да дознае :)
     
  10. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    слободно :D нека дознаат...немам ништопосебно напишано :)
     
  11. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Маж ми знае дека сум на форумов ама незнае под кој ник. Мислам дека и една од моите другарки знае ама никогаш ми нема кажано директно па и јас си молчам. Не би сакала многу луге да знаат што пишувам овде. Незнам не дека имам пишувано кој знае што ама си го чувствувам форумов ко мое катче за бегство каде можам да си кажам се што ми тежи на душава без да мислам дали некој ќе се најде повреден, навреден или сл.
     
    На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Okica

    Okica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    477
    сите мои блиски знаат како се потпишувам на форумов и во секое време можат да прочитаат се што сум напишала :) кај нас дома нема забранета тема за разговор :x
     
  13. lolita97

    lolita97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    37
    Хахахха ќе биде интересно, а нишо чудно да дознале пошо јас не се исклучувам :lol:
     
  14. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Не се припотресувам околу тоа многу..

    Блиски луѓе ако ме дознаат, сеедно ми е - јас сум таа што сум. Не глумам овде, нити лажам.
    Ако луѓе кои не ги сакам- ме дознаат, не би ми било толку сеедно... Сепак имам напишано мал дел од моето секојдневие, емоции... а тоа би сакала да си остане анонимно- поготово поради фактот дека луѓето денес се... неверојатни.
     
  15. ivanovicka

    ivanovicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    227
    Па што и да ме дознаат. Немам што да се плашам и да се кријам...Никогаш не сум имала проблем да го искажувам своето мислење и се што ми лежи на срце и душа така што воопшто не му ја мислам ако некој ме дознае која сум. Го поздравувам ваквиот начин на комуникација и негледам ништо лошо ако некој дознае која сум овде на форумот,сепак и ова е некој начин на дружење и тука сите сме искрени (се надевам).

    :rock: :rock: :rock:
     
  16. mamaja

    mamaja Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    15
    хахааааа, гарант ќе ме пофалат.... пошо освен Skype, ништо друго немам :o (ни FB, ни што ја знам....)
     
  17. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Има да се закопам у земја :D
    зш имам кажувано тајни што ни они не ги знаат.
     
  18. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    знат дека сум тука..само една моја братуцеда знае под кое име инаце никој други..
     
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Станувам од компјутер, ставам глава во перница и плачам, сместа.
    Мислам нормално, нема да ми биде сеедно. Ене ја сестра ми, на 2 метри од мене. Ако ја интересира, може слободно да прочепка низ хистори на кромов, и да ме дознае која сум. Или па спред мислењата и глупостите да ме познае. Ама нејзе не ја интересираат тие работи. Знае дека сум тука, ама незнае која сум. Еднаш дури се уклучив пред една нејзина другарка, и она знае дека сум тука. Ама можно е и да заборавила.
    На почетокот, бев повеќе стегната. Ама веќе има повеќе личности, од, и надвор од форумот, кои ме знаат која сум, така да..
    А, да сум кажала многу информации што не треба, ама што е, тука е. Јас не откривам тајни дека сум некој си тихи убица.
     
  20. Saani

    Saani Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    37
    Ништо не би направила и онака сестра ми знае :lol: