1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако блиските дознаат која сте на форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angel92, 4 декември 2011.

  1. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Би се чуделе. Бидејки работам, студирам плус уште 2 работи хонорарно имам...и баш би сумњале зашто не им е јасно ни вака како постигнувам а не па и на форум да ме има :D
     
  2. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    уште кога го правев профилов знаев дека ако некој од блиските сака веднаш ќе може да ме пронајде, никнејмов м ие многу предвидлив. А и ме знаат, и знам дека секое мислење ми го имаат прочитано, ете некој дел од мојата потсвест така ми вели. Шта је ту је, не сум криела многу од нив намерно како и да е, така да што и да прочитаат ќе им е веќе познато, така велам затоа што после се што сум споделила ми е невозможно да помислам дека не ме знаат која сум, и слично.. освен ако сум во толкава грешка и сум наседнала на лажна блискост. Се е можно.
     
  3. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Со тоа што воопшто не ми е криен личниот идентите и не ми е важно јас не гледам на тоа како страшна работа. А за оние девојки кои коментираат на теми поинтимни и не би сакале да се дознаат ки се тогаш би требало да бидат повнимателни :)
     
  4. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    Па и нема кој да ме открие,мајка ми и татко ми незнаат да користат интернет,едвај пазар3 и реклам5 :lol:
    Сестра ми знае дека седам на форумов ама не верувам дека ми читнала нешто,ама и да прочитала не е нешто што не го знае..А брат ми, и тој приметува дека дремам на фемина ама дека уклучил и ме барал меѓу илјадници тука за да ми ги прочита мислењата,не верувам. :D
     
  5. Gossip-girl96

    Gossip-girl96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    81
    Ништо страшно, меѓутоа не би сакала, барем овде да имам приватност :tmi:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    приватноста денешно време е еден огромен сон...
     
  7. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    нема да ми е приатно да пишувам како понапред но би продолжила да се изјасунувам тука каде што конечно имам приватност но мислам дека тетками ме знае :^) хммм ах многу гаиле :lol: можеби ке се смее на струмичкиот акцент на тоа колку ми е чудно да пишам литературно 8) хах :rofl:
     
  8. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Значи,свесна сум дека после ставени слики во модни критики можеби некој ме познал,иако јас се надевам да останам колку што можам повеќе анонимна,затоа што сепак пишувам овде и некои лични работи (не којзнае колку озбилни) ама сепак би сакала да имам некоја доза на приватност.Да не сум сакала,ќе сум се потпишала со име и презиме.
    Не би ми толку пречело ако сепак некој познае која сум,затоа што како што кажав ставив свои слики во темата за модни комбинации.Но работата е што откако некој на одреден начин ќе ми даде до знаење дека знае која сум,очекувам да ми каже барем од каде ме знае.Некако ми е глупо да си мозгам во глава кој тоа би можело да биде.
     
  9. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Нека дознаат, нема ништо ново да излезе, ниту да се изненадат од тоа што го прочитале. Но можеби јас помалку ќе пишувам, знаејќи дека имам познати сталкери.
     
  10. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Ништо лошо ако дознаат....И така мајка ми,сестра ми,братучетка ми знаат се и се прочитале,а и не пишувам ништо лошо за да се срамам.
    А и да дознаат другарки(кои што ми се многу блиски) или некој друг од фамилија ништо лошо нема да биде :)
    Ке се трудам да останам анонимна за тие што не ме знаат и за некои што ме знаат ама не ни зборам со нив
    А и сакам да останам анонимна за другарки/другари со кои што помалку се дружам :)
     
  11. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Ништо страшно не гледам во тоа.. сепак секој си има право на свое мислење..но јас сум тоа што сум, без разлика на сето останато ;)
     
    На anngelique му/ѝ се допаѓа ова.
  12. 1bunny

    1bunny Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    20
    Ми е гајле :)
     
  13. renne

    renne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    19
    Многу ми е гајле ако некој ме открие. :)
     
  14. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Нема ништо страшно во тоа да дознаат која сум, барем засега :)
     
  15. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
    Е баш ми е гајле ! А и тешко дека некој можеби ке може да ме дознае :)
     
  16. Beyonce87

    Beyonce87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    38
    majka mi ke znae zosto tolku sedam na lap topot :D
     
  17. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.476
    Допаѓања:
    5.789
    Пол:
    Женски
    ништо страшно, на тие што ми се блиски им имам кажано се што сум пишала тука :D
     
  18. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Мајка ми знае за форумот и нема ништо против, татко ми еднаш ме виде како пишувам и ми рече пази со кој се допишуваш :D и сеа секогаш кога ќе осетам дека доага го гасам, а и од сестра ми се пазам да не ме види зш имам видено нека и таа го посетува форумот али акоунт мислам дека нема. :)
     
  19. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Брат ми знае мислам и гајле ми е. И ми се чини дека знае и под кој ник сум. Ама не му се сеќирам толку. Нема време тој да ми прегледува мислења :D
     
  20. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    е големо чудо де,не правам ништо погрешно :D