1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако огласот за работа е повторно објавен?

Дискусија во 'Барање работа' започната од lady2013, 23 септември 2013.

 1. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  Што мислите зошто некој оглас за работа што претходно бил објавен еднаш сега повторно се објавува?Дали фирмата со претходниот не успеала да најде соодветен кандидат за работа или никој од пријавените не прифатил да работи под условите кои им биле понудени?Уште подобро ако имате некој ваков пример па да пишете што,како.Инаку една фирма од Скопје скоро имаше објавено еднаш оглас за административен работник,па повторно го објави истиот.За да не го пишувам името на фирмата,можете да ми пишете ЛП па ќе развиеме дискусија
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.294
  Најобично ако не најдат соодветен кандидат повторно се објавува огласот, а тоа дали некој кандидат не сакал да раб. под тие услови не можеш да знаеш освен ако не ти каже некој од внатре на фирмата. Најдобри информации ќе добиеш од некој вработен кој веќе работи во таа фирма за која сакаш да конкурираш
   
 3. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.739
  колку пати јас лично сум налетала на вакво нешто-еднаш се појавува оглас по некое време повторно оглас
  дали вработениот/та не биле задоволни од услови, плата, од самиот работодавец
  остава впечаток дека нешто има сомнително во целава работа