1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако пукне кондомот?

Дискусија во 'Секс' започната од mjay-mjay, 9 јануари 2010.

 1. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  16
  Ja otvoram ovaa tema zatoa so mi treba pomos. Vecerva mi se sluci za vreme na seks da ni pukne konodomot a da ne oprimetime jbg .I da se sluci i toa decko mi svrsi vo mene. I sega po nekoj princim mi se neplodni denovi ama nikogas ne se znae. Pa baram sovet so kako da pravam,sum slusnala za nekoj piliuli za den posle.Ama nezz ni kako se vikaat ni niso . Pls za sovet
   
 2. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Навистина за тоа никогаш не можеш да бидеш сигурна. Иначе пилулите за ден потоа колку што сум информирана треба да ти ги препише гинеколог и треба да се земат најбрзо што може по незаштитен сексуален однос.
   
 3. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  16
  a ne moze da se zemat bez da ti gi prepise ginekolog... Zosto mislam deka moze i bez toa ... a dali ima neso vrska plodni neplosdni denovi ?
   
 4. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Јас пред неколку години ги употребив и тогаш не можеше доброволно без рецепта да се купат од аптека. Сега не сум баш сигурна, ама најдобро е да направиш консулатција со гинеколог.

  Ги купив од гинеколошката ординација.

  Иначе мислам дека нема врска дали си во плодни денови или не, можат да се примаат секогаш. И јас кога ги испив не бев во плодни денови (беше неколку денови откако ми заврши), ама мораше за секој случај. Само што ги допив повторно ми дојде менструација.
   
 5. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  16
  fala za sovetot ,mene mi zavrsi pred 1 nedela.Pa utre ke odam vo apteka da si ja probam srekata. Os sus bus muabeti (majka mi raboti vo apteka)imam slusnato deka moze bez recepta :D
   
 6. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Со среќа! и гледај повеќе да не ти треба да купуваш вакви пилули, затоа што имам читано дека се штетни. Мислам дека во упатството пишуваше да не се користат двапати во 6 месеци или нешто слично.

  Поздрав :)
   
 7. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  16
  Ova mi se slucuva prv pat . I sum mn uplasena se nadevam se ke bide dobro...
   
 8. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  16
  za site onie so imaat slicen problem . da gi informiram ima apcinja vo bilo koja apteka se vikaat norlevo no se zemaat samo vo rok od 24 saati od kriticniot odnos .Okolu 540 den se.
   
  На Dance27 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  За да ви биде посигурен сексот со кондом- секогаш тој нека свршува надвор. Но за секој случај напијте се day after апче.
   
 10. bilence1

  bilence1 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  a koga ke se skine kondomot ako ostane vo vaginata delot kako moze da go izvadime? osven da odime na ginekolog moze li poinaku?
   
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Не се игра со такви работи... Се оди на гинеколог обавезно за да не настанат некои компликации.
   
 12. bilence1

  bilence1 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  a nekako ne mozam sama na pr da ne ima nekoe apce da se napijam za samo da si izleze ako ima ahahhah jas go izvadiv delot ama mie strav dane ima uste ostanato
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Епа тоа е работата, неможеш да бидеш 100% сигурна дали останало уште нешто или не, што може да предизвика проблеми, затоа оди на гинеколог.
   
 14. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  апче за ден потоа, мислам дека 72 саата после одност имаат дејство
   
 15. The.Girl.Next.Door

  The.Girl.Next.Door Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  18
  мене ми се има случено.
  Ама добро е за среќа...
  Го осетивме дека пукна,се скина.. и одма се повлече дечко ми и го извади кондомот..
  И после наравно си продуживме :D
   
 16. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Ако пукне кондомот трчаш по аптеки што работат 24/7 и се молиш да најдеш норлево :D
   
  На CrnceSK му/ѝ се допаѓа ова.
 17. zab

  zab Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ПраШАЊЕ ве молам, значи имав секс со дечко ми, и тој мисли дека ни се дупна кондомот, а јас наредниот ден добив менструација дали е можно да сум бремена ? :| многу се плашам дали е можно тоа ?
   
 18. solnishko

  solnishko Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Значи кондомот ако е дупнат, нема шанси да не приметиш додека е ставен бидејќи се гледа :geek: кондомот скроз оди на крајот на пенисот, а на почетокот нема ништо..знам дека објаснувањето не чини ама не знам како да објаснам, а неможам да најдам слика |(
  така беше кога на нас ни се скина, но и тој и јас осетивме :!:
  Штом си добила нема место за паника, но откако ќе ти заврши можеш да си направиш тест, но според мене нема потреба :)
   
 19. tarzan

  tarzan Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  12
  одма замена со нов
   
 20. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Имав односи, и кондомот пукна. Какви шанси имам да е заразам? ;( И после колку време се прави ХИВ тест?