Што ако....?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Angelche, 4 јуни 2010.

 1. MaciMiay

  MaciMiay Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Што ако засекогаш останам сингл? :(
   
 2. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  795
  А ако и' улепам еден шамар?!
   
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  :hug: :worried:ilent: :* нема!!! Ќе разговарам со Тој горе, белким ќе договориме нешто. И без тоа веќе имам пуна листа на теми, што и мене ме мачат. Мора да попушти :lol: .
  Слободно, само ќе се изрезилиш, пак знаеш, акција-реакција... игнор е најдобра варијанта, за кого и да е. Покажи дека не ти значи ништо, ко дух е, проѕирна. :)
   
 4. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  што ако те изгубам? ;(
   
 5. La.n.a

  La.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Што ако се сретнеме повторно после неколку месеци случајно?

  Што ако откако ќе го изгубам него, сфатам што сум имала?
  Што ако се однесувам ладно, умерено и прилично незаинтересирано?
  Што ако пак испадне "Karma is a bitch"?

  Што ако.. :?:
   
 6. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  61
  Што ако бев животно некое, како ке беше тогаш?
  хахахахха ( претерав малку ) :$
   
 7. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  Што ако останам будна цела ноќ, и сабајле имам подочници?
  Знам дека и таква ќе му се допаднам :lol:
  прееееееееееемногу самоуверено м? знам знам
   
 8. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Што ако ми заврне а не сакам!?
   
  На anngelique му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Што ако во претходниот живот сум била... ЗЕМЈОТРЕС?!
   
 10. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Што ако си бев машко?
  Што ако живеев на друго место?
  Што ако се смириме?
  Што ако не го направев тоа што го направив?
  Што ако не бев олку емотивна?
   
 11. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  240
  Што ако се паднеме во ист клас? Ха? |( Ее тек тогаш ќе се прогласам јавно за најголем малер.
  Не ти беше доволно што се стави во билингвална, па и во иста училница полагавме па сега и да те гледам секој ден 4 години по ред. PLEASE :fubar:
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  4.964
  Пол:
  Женски
  Што ако почнам да си терам само по мое? :wasntme: :?:
   
 13. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  67
  Што ако не се родев :tmi:
  немаше да имам ваков живот... :|
   
 14. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  568
  Што ако пред 4 години се запишев во друго школо?
  Колку сега се ќе ми беше поразлично.. :^) Како и да е, среќна сум што не сум го направила тоа :)
   
 15. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  474
  Што ако светот се распадне? :^)
   
 16. viks5

  viks5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  18
  Ништо кај нас ќе доцни 15 години не се секирај
   
 17. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  474
  Ххахаха ние сме 100год назад!
   
 18. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  768
  Што ако не се паднев во тој клас?
  Што ако постапев ТОГАШ поинаку?
  Што ако се сретнев тогаш со него?
  Што ако отидам и ги отерам у пм??? :wasntme:
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.790
  Пол:
  Женски
  Што ако го видам бившиот?
  Што ако не се поздрави?
  Што ако му врзам еден жежок шамар?
  Што ако се расплаче?
  Што ако му се изнасмеам? :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Што ако ја прекршам диетава? :?: