Што ако....?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Angelche, 4 јуни 2010.

 1. strange-woman

  strange-woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  Што ако раскинам со дечкото кој многу го сакам :$
   
 2. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Што ако прво го оладам со еден бакнеж а потоа го стоплам со еден шамар?
  Што ако не може да ми признае дека не ме сака? :lol:
   
 3. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Што ако не се родев ксков ќе им бил животот на моите родители посреќен?
   
 4. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Што ако не ми се јави taylor.swift?
  Што ако имав поголема самодоверба?
  Што ако мајка ми и татко ми не се запознаеле?
   
 5. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Што ако ја купев таа зелената блуза ?
  Што ако Тие не беа со мене?
  Што ако се случи нешто со бременоста????(мојот најголем кошмар,мислам дека ќе умрам ;( ;( )
   
 6. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  474
  Што ако си бев сега машко?
   
 7. Vampi

  Vampi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Што ако паднев во вирчето тогаш ? :lol:
  Што ако не се случило вака како што се случи ?
  Што ако поинаку се однесував ?
  Што ако не бев таму каде што сум ?
   
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.119
  Пол:
  Женски
  што ако заминев во странство? :!:
   
 9. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  2.635
  Што ако ти кажам не?
  Што ако Иван раскине..? Ау,е тоа е едно големо што ако...
   
 10. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.872
  Што ако бев машко ?
  Што ако го засакав Кико?
  Што ако останев дома ?
  Што ако не го најдов златниот ланец?
  Што ако мајка ми не беше со татко ми и јас бев ќерка на друг ?
   
 11. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  Што ако му кажам дека го сакам?! |(
  Што ако се родев пред 100 години?! :^)
  Што ако не заврне цела недела?! :o
  Што ако правам како што мене ми одговара?! ;)
   
 12. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.743
  Допаѓања:
  2.801
  Пол:
  Женски
  Што ако бев позната личност? :^)
  Што ако се родев пред 1 милениум? :?:
  Што ако кажам на секого баш све без да размислам дали ќе го повредам? :o
   
 13. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.701
  Пол:
  Женски
  Што ако не го сретнев него
  Што ако имав други родители
  Што ако ја добијам работата
  Што ако тој има друга за која јас не знам
  Што ако паднам вечер некаде бидејки штиклите ми се премногу високи и одамна не сум ги носела
   
 14. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.684
  Пол:
  Женски
 15. maci95

  maci95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  18
  Што ако останевме заедно, ќе беше ли се во ред до сега?
  Што ако престанал да ме сака?
  Што ако сум многу дебела? :D
   
 16. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  еднаш се случеше како што јас сакам а не како што ке им текне на другите? ;(
   
 17. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Што ако не размислувам толку за утре, а живеам за денес? :(
   
  На ElenaRbd му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WhoIam

  WhoIam Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Што ако бев Машко? Дали ќе беше подобро?!
   
 19. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Што ако отидев и се насмеев?Што ако му речев здраво јас сум...Што ако се си признаев..ах што ако... :(
   
 20. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Што ако бев доволно паметна во тој момент да ги послушам? Како ќе беше сега, како ќе беше понатаму?