Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што ако....?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Angelche, 4 јуни 2010.

 1. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.862
  Пол:
  Женски
  Што ако некој дознае за нас?
  Што ако ова прерасне во нешто повеќе?
  Што ако не се држиме до договорот?
   
  На SoNi55 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Што ако е премногу срамежлив?
  Што ако постапам погрешно со него заради срамежливоста? Што ако избрзам?

  Сепак ке глеам да не го направам тоа, затоа што е срце и многу ми се допаѓа. :tmi:
   
 3. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Што ако ми се расипа мобилниот? :o (pff na majstor) haha :rofl:
   
 4. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  3.857
  Пол:
  Женски
  Што ако не ме сака како ќе се помирам со тоа???? ;(
  јас многу те сакам
   
 5. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.886
  Пол:
  Женски
  Што ако вчера бев искрена кон тебе? Зарем тоа ќе сменеше нешто.
   
 6. Ane-99

  Ane-99 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Пред неколку месеци требаше да одам на првиот состанок со "тогашниот" симпатија...
  Не отидов...(никогаш нема да си простам себеси поради ова), но што ако... отидев тогаш Дали се ке беше поинаку? На што ќе бевме? Дали можеби ако тогаш одев сега немаше да се чувствувам вака? :worried: Сега незнам дали го сакам или го мразам.....Кога ќе го видам треперам....понекогаш ми доаѓа да го убијам од една страна, а од друга страна би направила се за него :fubar: Ете тоа се прашувам:
  -Што ако тогаш отидев....?
   
 7. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  што ако темава се затвори?
  -штоакоception .. хахах :)
   
 8. Vladus

  Vladus Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  110
  Што ако не постоеја парите???? :D
   
  На Agatha му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.888
  Што ако денес отидев?
  Што ако нема да се случи тоа што сакам да се случи?
   
 10. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.886
  Пол:
  Женски
  Што ако се предомисли, што ако не сака да биде се како порано... што тогаш? како ќе преживеам
   
 11. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.481
  Што ако не успеам,дали ке барам оправдување или утеха ? :wasntme:
   
 12. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.401
  Пол:
  Женски
  Што ако, им бев лошо дете на родителите, не ги слушав, правев како што ќе ми каже срцето, дали ќе бев посреќна?
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.747
  Допаѓања:
  6.361
  Пол:
  Женски
  Што ако се родев на друго место отколку дома???:(
  Што ако другарка ми ја издаде мојата тајна??? :P
  Што ако....
  многу прашања не ми текнуваат сега.
  Поздрав.
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.832
  Допаѓања:
  44.281
  Sto ako ne bide se po planot?
  Sto ako ne bideme zaedno?
  Sto ako imav pogolema sestra?
  Sto ako ne te sretnev be?
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.832
  Допаѓања:
  44.281
  Sto ako ne bide se po planot?
  Sto ako ne bideme zaedno?
  Sto ako imav pogolema sestra?
  Sto ako ne te sretnev be?
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.618
  Допаѓања:
  14.293
  Пол:
  Женски
  Што ако го изживеам мојот живот просечно македонски, задоволуваќи се со трошки и цел живот во склоп со мислењата и пресудите на сограѓаните?
   
  На anina и angelche16 им се допаѓа ова.
 17. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  Што ако не го преболам ?
  Што ако не ми се оствари сонот ? и
  Што ако повторно бидеме заедно ?
   
  На Barbie20 и angelche16 им се допаѓа ова.
 18. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.481
  Што ако наидам-паднам во бездна каде ке морам да барам помош ?
  Што ако погрешам ?
  Што ако знам што сакам и што правам ?
  Што ако незнам да ценам ?
  Што ако знам да се деомотивирам ?
  Што ако ......

  :swear:
   
 19. crazy.you

  crazy.you Активен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Што ако не ги победам стравовите?
  Што ако јас и тој бидеме заедно постојано?
  Што ако...
   
 20. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Што ако бев Ден Близериан?
  Што ако сите феминки ставаа слики од грди жени?