Што ако....?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Angelche, 4 јуни 2010.

 1. ilovemforever

  ilovemforever Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  7
  Што ако немаше девојка, дали ке му бев јас ??????
   
 2. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Не се замарај со тоа, барај друг.

  Што ако Македонија беше земја на црнци?
   
 3. sparkless

  sparkless Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2014
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  48
  STO ako protestiraame dali toa ke promeni nesto i ke ima nekoj promeni i izmeni vo polza na studentite?!?!
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.209
  Допаѓања:
  44.360
  Пол:
  Женски
  Што ако живеев во друга држава? Каде ќе бев сега, што ќе правев, среќна ли ќе бев?
   
 5. Tove Lo

  Tove Lo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  418
  Добро кажано хм што би била јас каде и како се тоа би се одвивало дали ке бев можеби у подобра положба да си пружам одредени работи отидам негде без да сметам колку на што ке потрошам што ако.. хм.
   
 6. purple..m

  purple..m Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  3.353
  Пол:
  Женски
  Пред малку случајно се сретнав со еден бивши додворувач, го откачив пред 8 години поради дотичниот господин на кој му се обракам во ШТО БИ МУ КАЖАЛЕ... Мислам дека и од тогаш немавме прозборено. И покрај случувањата, беше прилично фин со мене. Се прашувам, што ако тогаш направив погрешен избор? Дали сега ќе бев посреќна?
   
 7. ariel333ariel

  ariel333ariel Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Што ако не тренирав гимнастика?:(:(:(
   
 8. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Што ако не постоеше Фејсбук? :|
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Natee2

  Natee2 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Ќе имаше дружење со пријателите поминати низ смеа,шала,ќе имаше детства поминати со детски игри,смеа...
   
  На Girl255, ku4ence, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Што ако не сум се родела во ова семејство,ќе сум била ли во посреќно ? :)
   
 11. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.348
  Пол:
  Женски
  Ако не се омажев толку млада,дали сега ќе бев мажена?
   
 12. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Што ако оставев летната авантура да потрае повеќе од летото и покрај далечината? Ќе бев ли се уште тука? :|
   
 13. Kate505

  Kate505 Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Што ако не постоеше планетава Земја?
   
 14. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  1.425
  Пол:
  Женски
  Што ако имаше мир во светот и сите се сакавме и почитувавме подеднакво?
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 15. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.268
  Ke ni bese dosadno, pa ke izmisluvavme nesto da se buckame, nemir da si stvarame.
   
 16. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.268
  Ke ostanese pokratka vo znaenje, koj , kade bil.
  Nema poloso nesto vo poslednava decenija sto e smisleno.
  Zaradi toj FB mnogu semejstva se raspadnaa od razni pricini (ljubomora, finansii, gledaat kako drugi odat na odmor tie nemozat, od zavid...)
  Nisto pametno ne izleze od FB.
  Jas imam FB, ama tamu se site moj taka nareceni nepriateli.
  Nemam dusa da im kazam deka nemozam da gi prifatam. Samo klikam, prifakam, kolku da gi ustrekam.
  Na mojot FB nema sliki i postovi.
  Mojot zivot e moja privatnost.
  Zaboraviv da kazam deka FB go koristam kako imenik.
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.209
  Допаѓања:
  44.360
  Пол:
  Женски
  Што ако не го променев начинот на кој размислувам и дејствувам? Што ли ќе беше од мене сега... :?:
   
 18. Angie24

  Angie24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Што ако бев некоја друга,тивка,смирена,трпелива жена? :/
   
 19. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.105
  Пол:
  Женски
  Што ке беше ако не ја направев таа грешка? Дали тогаш ке бевме заедно? И покрај се што се случило, ке си ја памтам доживотно.......
   
 20. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Што ако и он ме мисли колку што го мислам јас?
  Што ако немаше зима?Да биде само лето, колку убаво.
  Што ако брат ми се родеше на 29 фев., а не на 28ми?Секогаш сум се прашувала ова ]:)
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.