Што ако....?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Angelche, 4 јуни 2010.

 1. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Што ако умрам дали тие што ги ценам и ги сакам ќе плачат по мене??
   
 2. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.383
  Допаѓања:
  28.888
  Пол:
  Женски
  Што ако се најдам на вистинското место во вистинско време?
   
 3. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Што ако се одлучев за тебе и оставев се-ќе оставеше и ти за мене?
   
 4. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Што ако никогаш не се запишев на балет? Дали ќе бев ваква каква што сум денес, или ќе бев со различен карактер
   
 5. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  Што ако не се случеше ова?
   
 6. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  7.777
  Пол:
  Женски
  Што ако утре се разбудам и видам дека никнејмовите на форумот исчезнале и место нив стојат нашите вистински имиња? :drunk: