Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што ако....?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Angelche, 4 јуни 2010.

 1. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  69
  што ако не се сретневме јас и ти, ќе најдев ли друг како тебе? :^)
   
 2. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  што ако не се запознаевме?
  што ако брат ми не ми е брат?
  што ако не искочев тогаш надвор?
  што ако не се родев?
  што ако не отидов да ја испратам другарката?
   
 3. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  Што ако не се запознав со...... :)
  Што ако ја немав сестра ми....... :)
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Што ако не заспиев попладнево?Дали вечер рано ќе ми се спиеше? :D
   
 5. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.369
  Допаѓања:
  3.240
  Што ако беше поинаку? :P
   
 6. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  91
  Што ако излезев?
   
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Што ако не згрешев? Сега немаше да се нервирам и плачам. :(
   
 8. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  91
  Што ако тогаш не паднев на тебе и не продолжев со тебе каде и со кого би била сега,би била ли воопшто среќна?
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Што ако мајка ми отидеше на студии во Белград?
  Што ако се родев прва? (ова знам - Елена ќе се викав :) )
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  624
  Што ако не се фанеше сестра ми со тој идиот...... :@
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.340
  Пол:
  Женски
  Што ако татко ми останеше да живее Белград?
  Што ако баба ми и дедо ми не одлучија да се вратат назад, ако останеа Германија, ќе се родев ли јас воопшто?
   
 12. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.926
  Допаѓања:
  3.416
  и што ако прееска не трчав?нозете немаше да ме болат?
   
 13. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  А што ако јас трчав? Немаше да јадам денеска толку многу и немаше да ме боли стомакот. Се чувствувам толку исполнета :D
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.340
  Пол:
  Женски
  Што ако не бев на распуст сега? односно
  Што ако имаше школо 12 месеци , без ич распуст? Како ќе издржевме?
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.926
  Допаѓања:
  3.416
  што ако не заспиев?
   
 16. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
  Што ако се наспиев?
  сега немаше да се проѕевам :)
   
 17. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  sto ako na 18-19 godini mesto da se zapisam na faklutet kao so sakaa moite,da ja zaminev za anglija kao so sakav jas?kakva li licnost ke bev sega i kade ke bev?mislam deka cel zivot vo sebesi ke im go prefrlam toa,zasto mi bese mnogu golema zelba..
   
 18. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  што ако останев заедно со мојот прв дечко, досега ќе бев најверојатно мажена. Хмм понекогаш се прашувам дали навистина сé се случува со одредена причина :?:
   
 19. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  117
  што ако не ме посвоеле моите родители што ќе било со мене,што ако не сум имала можност да ги запознаам некои мои драги личности?
   
 20. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  117
  и што ако сега тато беше жив,што ако не ми се десеа некои работи дали ќе го имав истото размислување за некои работи