Што ако....?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Angelche, 4 јуни 2010.

 1. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
  Што ако брат ми не се налутеше толку многу во саботата??? ;( ;( ;(
   
 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  3.398
  што ако не ја скршев тогаш раката?немаше ли да ме мразат?
   
 3. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Што ако вчера не бев на забава? Дали дома или во маало ќе си поминев поубаво или таа вечер била резервирана за да си поминам глупаво и досадно!? :doh:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.744
  Што ако сношти се напиев малце повеќе?
   
 5. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  117
  што ако не отидов со другарка ми на кафе?знам немаше да си поминам најубаво
   
 6. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.369
  Допаѓања:
  3.240
  Што ако вечер излегов,дали ке си поминев поубаво :?: иако не верувам :lol: ;)
   
 7. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  435
  што ако не ми излези пасошот до понеделник????
   
 8. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  617
  sto ako im go rasturam planot za ovoj vikend? bi bilo li zlobno od moja starna? ]:) ]:) ]:) ]:) ]:) ]:)
  sto ako navistina bev tolku zlobna? :( :( :( ...ama aj ne! ;)
   
 9. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  435
  што ако станев порано??
   
 10. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  91
  Што ако сум бремена? Ќе абортирам знам.....но што потоа?
   
 11. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.123
  Што ако не отидам на одмор ?? :devil: :devil:
   
 12. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  435
  што ако ургираа порано???
   
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  3.398
  што ако бев алергична на игли?и ќе бидам со лажен тест ;)
   
 14. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  83
  Што ако го прифатев тогаш? Дали сеуште ќе бевме заедно и се ќе беше поразлично... :talk:
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  3.398
  што ако не отидам после..?
   
 16. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  117
  шѓто ако ги неам моите најмили во животов?
   
 17. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  435
  што ако не излезе ништо по планот???
   
 18. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.284
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  што ако се дознае се?
   
 19. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  435
  што ако ништо не испадне???/ :devil: :devil: :@
   
 20. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.123
  Што ако не прозбориме до крај на животот ?