Што би било кога би било...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ludacaa, 10 јуни 2010.

 1. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  2.635
  Што би било кога ти би ме побарал?
  Ќе ти падне гордоста или што?
  Ти си кретен..
  Но еден од најубавите... :inlove:
  :*
   
 2. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.050
  Допаѓања:
  8.611
  Што би било кога би отишла да учам во странство? :?:
   
 3. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  114
  Да не имав толкава желба да се вратам во Македонија, сега би живеела во Америка.

  Да не те запознав, сега би била посреќна.
   
 4. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.877
  што би било кога би имала возачка-би трошела нонстоппари и нема да се завртам дома :D што би било кога би имало некој да ми ја исчисти кукава-би се наспала како мечка :envy:
   
 5. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Дали живото би бил поинтересен или подосаден кога светот би бил `розов`!?
   
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.844
  Да јадев повеќе немаше да бидам вака слаба скоро анорексична хахаха
   
 7. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.618
  Допаѓања:
  14.287
  Пол:
  Женски
  Што би било ако мајка ми беше жива? Ќе бев јас посреќна, позаштитена, подобра личност ??

  I'll never know :)
   
 8. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  1.793
  Што би било кога моето куче далматинец би се вратило дома ?? --- уште еден преубав Божик со него :(
   
 9. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  449
  Што би било да не си го утнев факултетот,да си се запишев на тој што сакав,сега ќе си студирав во странство :^)
   
 10. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  728
  Што би било да не се најдев на погрешно место во погрешно време ?
  ...а, ќе најдеше друг начин како да ми го загорчи животот ;(
   
 11. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  2.450
  Што би било да го поминев денот со тебе на Матка - ќе бев пресреќна,исполнета.
  Што би било кога би се исклучила од фемина - ќе се досадував :D
   
 12. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Што би било ако не сум се родела? Што би било ако моите родители не биле заедно , дали повторно ќе сум се родела истата јас? - Понекогаш кој ќе се замислам во вакви прашања , едноставно немаат крај. Секогаш постои некое што, зошто.....
   
 13. anjelka

  anjelka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Што ако бев порешителна?
  Што ако се послушав себе си, а не родителите?
  Што би било ако се запишев тогаш средно музичко, а не економско?
  Што би било ако не ги прекинев со часовите по гитара? -Еее сега мојата гитара ќе беше жива и ќе СВИРЕШЕ... :(
   
 14. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Што би било ако прво си мислев за мене наместо за другите? Ќе бев посреќна ли сега?
   
 15. slatkaa1

  slatkaa1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  да би било така ,неби било вака
   
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Што ќе беше да не го запознаев?
   
 17. d.i.n.a

  d.i.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  20
  нишо не би било зашо не ни било ништо хахахахахахахаха :)
   
 18. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Што би било кога тој ќе замине повторно? :@
   
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.673
  Допаѓања:
  57.959
  Пол:
  Женски
  Што би било кога не би била со него? Немаше да ми се случува сето ова, немаше да станам толку силна и ќе бев лигушка.
   
  На EnnieFabulous му/ѝ се допаѓа ова.
 20. patika19

  patika19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  54
  Да не зборував толку многу, сега се ќе беше поинаку.. ;(