Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што би било кога би било...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ludacaa, 10 јуни 2010.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.747
  Допаѓања:
  6.361
  Пол:
  Женски
  Да се запишев во основно музичко, но ајде одам на хор нема врска, но стварно и искрено ЖАЛ ми е што не појдов. ;(
   
 2. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Што би било кога луѓето не би биле дволични? :^)
   
 3. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.582
  Допаѓања:
  17.645
  Пол:
  Женски
  Значи што би било кога јас би била ученичка во Хогвортс,како овие тројца феноменални Грифиндорци?Абе имаше со тоа стапчето да направм и стадион во Битола и спортска сала и кој и да ме зезаше така понижувачки имаше во жаба да го претворам со коњско опавче....ете така8)
  [​IMG]
  (не,серозно...навистина што би било ако посетоеше Хогвортс и учев во него?Битолата ќе цутеше од мене....ама надвор од Хогвортс беше забрането:?: )
   
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.234
  Допаѓања:
  27.630
  Пол:
  Женски
  Кога желбите би се исполнувале молскавично, не би се нарекувале желби.
   
 5. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.726
  Допаѓања:
  42.233
  Пол:
  Женски
  Што би било кога би немале сопирачки со кои сами си ја кочиме среќата или другите ни ја кочат? Што би било кога би било нема пази само гази ? Што би било кога секој би си ја гледал сопствената мака и сопствениот пат ? е останува за жал само едно што би било ....
   
  На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Што ќе беше ако се борев повеќе за себе? - Ќе бев далеку поуспешна :tmi:
   
  На Nalutena1 и Rama им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.115
  Допаѓања:
  43.228
  Пол:
  Женски
  Се прашувам што би било ако не бев во врска со бившиот, од неа научив многу нешта, но пак тоа го сметам за грешка... Од таа врска имам и корист и штета...
   
 8. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.041
  Допаѓања:
  115.108
  Пол:
  Женски
  Што ќе беше никогаш да не се вратев во МК?!
  :envy:
   
 9. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.452
  Допаѓања:
  3.645
  Пол:
  Женски
  Sto bi bilo koga bi bilo ... ne razmisluvam za toa, kje me ubie taa misla, demek se kje bese rozevo ... vaka sekoja sansa gledam da ja zgrabam, mozebi ne sekoja ama ogromen procent DA.
   
 10. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  11.590
  Пол:
  Женски
  Бескорисно е да се поставува прашањето ,,Што би било кога би било? ,,

  Јас ова го сфаќам само како психолошки механизам за самоутеха на времето кое секако не може да се врати назад, дури ни во теорија.
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.