1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би измениле од вашата свадба?

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 10 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Невести, вие што веќе сте правеле свадби, што (не) би направиле на вашата свадба, што е оно што би го смениле,да можете.Дали има нешто за што се каете,или ви е криво сте изумиле да го направите.Било што...или некој момент. Има многу девојки кои слушам,еее сега кога би правила свадба,вака би било така би било.
  Мајка ми на пример цел живот ја слушам како и било криво што не се фатила до нејзините кога била песната за родителите на невестата.
   
 2. malenka1981

  malenka1981 Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Што би измениле од вашата свдба

  Ќе купев уште еден пар кондури, за да сменам кога ќе ме заболат нозете :) Друго не ми текнува.. И да, ќе проверев добро за фото студио бидејќи многу се заебав со Имиџ фото во Лептокарија :@
   
 3. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Што би измениле од вашата свдба

  Се'.
  Не би правела класична свадба, и би застанала цврсто на мојата одлука без мешање на старите.
  Би ги исфрлила сите адети бидејќи ги правев механички, ради реда, оти така треба...
  Невестинскиот фустан, фризурата, шминката...
  ...ништо од тоа не бев Јас, не бевме Ние.
  И здравје кога ќе славам некоја јубилејна година од нашиот брак, ќе направам забава, ''свадба'' каква Ни доликува...
   
  На Cacuvche му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sherryl

  Sherryl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2012
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  147
  Што би измениле од вашата свдба

  младоженецот :rofl:
   
  На Broken♡, katce patce, Mantub и 5 други им се допаѓа ова.
 5. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  40
  Што би измениле од вашата свдба

  Би го сменила фото студиото...Дигит ММ...неможам да си опростам што нив ги ангажиравме за нашата свадба :(
   
 6. Orchidea

  Orchidea Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  2.097
  Пол:
  Женски
  Фризурата и шминката ;( ептен ми ги утнаа и немаше време за корекции. Се каам што отидов кај нив, ама бидна работата.
   
 7. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.045
  Пол:
  Женски
  Фото студиото...
  Не е лошо, ама за тие пари многу подобри има. Можда и на фустанот мали корекции. Ама мали. :)
   
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.173
  Апсолутно ништо :inlove:
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  25.201
  Пол:
  Женски
  Сама би си ги принтала поканите и сама би си направила дел од декорациите. Освен цвеќето и работна рака, другото е џабе фрлени пари со напумпани цени.
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.187
  Пол:
  Женски
  Да не бев трудна :D
  Така ќе можев да си одберам модел на фустан што повеќе ми прилега.
  Да не бев трудна и немаше свадбата да биде во јануари туку ќе одберев летен месец.
  Да не беше свадбата во зима ќе имав поголем избор на свечени обувки па ќе си купев нешто поудобно да не шетам пола свадба боса.

  Така што...би сменила само да не бев трудна :D
   
  На mariz и SummerGirl им се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.537
  Допаѓања:
  31.544
  Пол:
  Женски
  Би порачала песни. Имав во план да напишам на лист песни кои сакам да ми ги свират, ама скроз изумив. Сакав да свират по нивни репертоар, ама и плус да има други песни.

  Второ, истото што и другарка ми @Kitten - да не бев трудна. Ама тоа и не ми беше некој проблем. Уживав на свадбата.
   
  На mariz и Kitten им се допаѓа ова.
 12. katce patce

  katce patce Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  каде правеше шминка и фризура?
   
 13. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  33.945
  Пол:
  Женски
  Ama bash nisto ne bi smenila...
   
  На molikaMk му/ѝ се допаѓа ова.
 14. IRBBB

  IRBBB Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  8.060
  Допаѓања:
  32.738
  Пол:
  Женски
  Би го носела усб-то со песните што ми беа планирани за време на вечерата. Ништо друго.
   
 15. NNK19

  NNK19 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  2.252
  Пол:
  Женски
  Ништо не би сменила само би додала еден камерман.. пошо тоа не беше баш свадба свадба повеќе како забава само со најблиските.. и имавме само фотограф ама сега ми е криво што си немам мала снимка ете од прославата да и ја покажам на ќере :wasntme:
   
 16. Stressed Out

  Stressed Out Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  14.244
  Пол:
  Женски
  Би го смалила подиумот хахаха,правевме забава на плажа со забавен бенд,рок,екс ју и мак музика,имаше високи маси со столчиња, моите гости си седеа како да се во кафич и си џускаа на маса,многу малку станаа на подиум кој беше огромен бидејќи немавме осет и искуство како би било и беше штуро,друго ништо не би сменила,си се изнаиграв и си имам прекрасни фотки и "свадбено" спотче.
   
 17. Black girl

  Black girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  5.700
  Допаѓања:
  13.138
  Фризурата (јас им реков едно, тие друго ми направија) и фустанот што се однесува на должината, многу го газев, инаку моделот премногу ми се допаѓаше и убаво ми стоеше.
   
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.173
  Ништо. Беше како што требаше да биди.
   
 19. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.877
  Допаѓања:
  223.644
  Пол:
  Женски
  Сопругот :rofl:
   
  На katce patce, Broken♡ и Bubce38 им се допаѓа ова.
 20. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.556
  Допаѓања:
  160.405
  Пол:
  Женски
  Вискито и виното.
  Само цедени сокови ќе ставев да се служи.
  Све живо беше пијано:)
   
  На katce patce, Broken♡ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.