Што би им кажале да беа покрај вас?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Quuen, 30 јануари 2017.

 1. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  Дали добро и точно се изразив со насловов,па и незнам баш :tmi:
  Да е сега покрај вас некоја личност која што се ја изгубиле,која ве повредила,која во моментов многу ви недостига,која премногу ја сакате(во случајов не мислам на дечко/девојка бидејки такава тема веќе има) што би и кажале?
  Се надевам дека темава дека нема да има клуч,бидејки колку што прелистав нема ваква,а мислам дека ни е потребно нешто вакво :)
  особено мене во моментов

  Да почнам прва :)
  Наменето за една стара пријателка:
  Со тоа што ме повреди и понижи мислиш дека стана успешна и постигна нешто?
  Не драга,напротив изгуби,изгуби засекогаш и отсега засегогаш ќе бидеш губитник во моите очи.
   
  На Luciferovog zlo♧, Aleksandar1212, Crna Dama и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.639
  Допаѓања:
  53.409
  Пол:
  Женски
  Ајде на шопинг. :lol: (на една другарка)
   
  На Crna Dama, elimkd, Quuen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.572
  Допаѓања:
  142.719
  Vaske praske..zosto ni se razidoa patistata dadino? M?
  Aj do McDonalds:inlove:
   
  На Aleksandar1212, Crna Dama, Summerlover и 4 други им се допаѓа ова.
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.942
  Допаѓања:
  101.646
  Пол:
  Женски
  Зошто ме напушти??
  Кога би продолжила во прашањето со - кога најмногу ми требаше, би излажала, зошто секогаш, секој ден ми требаш исто, еднакво, многу, премногу,најмногу!!
  Зошто??
  Ах мамо!!! Ми фалиш, проклето ми фалиш :u:
  Можеби гледаш од негде :angel:
  Колку пати се будев и во истата секунда се освестував дека те нема и ја проживував болката одново пак :u: :u:
  Ми фалиш!!! Ми фалиш мамичке!!!
   
  На Belgin1, Unique__, SummerGirl и 18 други им се допаѓа ова.
 5. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  615
  Пол:
  Женски
  Сакаш борба бе другарче? Ќе добиеш борба, нема проблем.
   
  На Unique__, Quuen, winter flower и 2 други им се допаѓа ова.
 6. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.608
  Те сакам!
  И сакам да знаеш дека секој ден сум се по горда што наликувам на тебе.
  Ти благодарам што ме направи ваква личност :l:
   
  На coldbaby, Quuen, Samomarija.056 и 16 други им се допаѓа ова.
 7. Плавуша123

  Плавуша123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  171
  Пол:
  Женски
  Би било полесно ако да му кажам грди зборови на бившиот мој иако ништо не ми згреши ...
   
  На hermosa, Crna Dama, Quuen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Пријателството одамна ни е завршено, но одвреме навреме ќе те видам и за момент спомените ќе се вратат. Бевме деца, бев наивна, им верував на сите, сакав само да се дружам. Како растевме ти почна да се однесуваш со презир кон мене, постојано бараше начин да ме понижиш. Бев доброто дете, бев мирна, тивка, учев, бев бубалица, не бев доволно 'кул' за тебе. Искрено, кога ќе те видам ми се гади. Но, тогаш и сфаќам колку сум горда на себе. Годра сум што и покрај сите подмолни работи кои ми ги направи, јас никогаш ништо лошо не ти направив. Горда сум што и денес сум бубалица која има свое јас. Горда сум што денес имам вистински пријатели кои не би ми забиле нож во грб додека ме гледаат во очи.
   
  На Quuen, winter flower, Crna Dama и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  21.612
  Пол:
  Женски
  Горда сум, и срекна сум, што имам татко како тебе :l: Те сакам највеке :inlove:
   
  На Quuen, purple..m, Aleksandar1212 и 10 други им се допаѓа ова.
 10. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  137
  за стара пријателка:
  Погледни наоколу има нешто повеќе освен твојот дечко :envy:
   
  На hermosa, Quuen и winter flower им се допаѓа ова.
 11. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  Сеа сум на работа 3км од дома ама да сум дома ќе им кажам на мајка ми и сестра ми дека сум ГОРДА на нив и дека најмногу ги сакам :l: делот со сакање му го посветувам на моето милениче мачорот :l:
   
  На hermosa, Quuen, winter flower и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  2.131
  Пол:
  Женски
  Да не беше толку летната со паметот и да беше малце поразумна, и до ден денес ќе се здружевме. (за бивша другарка)
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 13. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.031
  Допаѓања:
  5.342
  Бежи, да те моји очи више не виде. :!:
   
  На fallenangel, tea20, Quuen и 4 други им се допаѓа ова.
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.844
  Допаѓања:
  125.170
  Пол:
  Женски
  Не е вистина далеку од очи - далеку од срце, ама ете се заборава по малку.
  До уште добра другарка која едвај ја гледам два пати во годината, уште ми е мила безразлика на тоа шо тргнавме на сосема различни страни и останавме на „мора да излезиме на кафе“.
   
  Последна измена: 1 февруари 2017
  На biGirl, Quuen, purple..m и 4 други им се допаѓа ова.
 15. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Машки
  Ај да не јадите г**** дека навистина се ангажирате за мене (сосема ми е јасно какви манипулатори сте)-ова за блиски личности кои ме зафркнале во животот.
  По неколку дена ќе ми е најсреќниот ден-ќе те видам по толку месеци. Се надевам дека еден ден ќе сме постојано заедно и ќе бидеме среќни. Твојата убавина од ден на ден е се поголема.
   
  На Quuen и КикиМаус им се допаѓа ова.
 16. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.294
  Пол:
  Женски
  Дојдете барем еднаш да ме видите, да ме осетите во вашите прегратки, да ме запознаете. Дојдете бар да чуете како ве викам бабо и дедо :l:
  (за баба ми и дедо ми кои прерано си заминаа од овој свет, луѓе кои никогаш не ги запознав)
   
  На SummerGirl, Quuen, Crna Dama и 2 други им се допаѓа ова.
 17. AnastasiaWinter

  AnastasiaWinter Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  2.150
  Пол:
  Женски
  Јас сум инаку нели вака баш фина и културна женска, ама да ми се појави бившиот на очи (немаме никаков контакт година ипол) би му рекла да оди во три лепе...:swear:
  ...и да многу ми е драго што типката што те гњавеше се додека ние бевме заедно, а тебе тоа ти пријаше очигледно, ти опали здрава корпа по нашата разделба. Карма ис а бич! Енџој! :clap:
   
  На winter flower и Quuen им се допаѓа ова.
 18. Бисерче95

  Бисерче95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Mногу проклето секој ден ми недостигаш.ПРОСТИ МИ што не бев свесна дека еден ден можеби ќе те нема.Што за последно не те гушнав што незнаев дека оваа болка е засекогаш.Болка и празнина кооја секогаш ќе ја носам во себе дури и кога ќе умрам.Но едеен ден пак ќе бидиме заедно знам пак но на другиот свет пак заедно како некогаш татко и ќерка.............
   
  На Quuen, Crna Dama, КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Не знам дали си свесен дека со глупоста што ја направи ми остави грижа на совеста која и после скоро 5 години не поминува. Што да ти кажам, освен дека не вредеше со смрт да платиш.
   
  На Quuen и КикиМаус им се допаѓа ова.
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.861
  Допаѓања:
  19.886
  Пол:
  Женски
  Издржи, издржи, и ќе шетаме заедно за рака фатени, ќе се гушкаме, ќе спиеме заедно, ќе градиме иднина, Те сакам многу секогаш да ти биди то на памет прво и секогаш сум тука за тебе :l:
   
  На biGirl, Quuen, Crna Dama и 1 друга личност им се допаѓа ова.