1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би им кажале да беа покрај вас?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Quuen, 30 јануари 2017.

  1. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Потајно се надевам дека некогаш ќе налеташ овде и ќе прочиташ се она што ми лежи на срце и трепери за да допре до тебе но никогаш нема да имам можност, сила и начин да ти го кажам :(
    Ужасно беше, знаеш и ти, и еве, точно година дена, живееме без нашиот ужас, ама секој со свој, поинаков, нов ужас.
    Камо никогаш да не се случеше таа глупава случка од лани! Камо да беше тука во тој момент. Камо да имаше бар за степен помала крутост во душата.
    Виновна сум и јас. Ехее за колкав грев. Но тоа е денес. Пред 365 дена бев друга. Замижувам цело попладне и отварам очи со надеж дека оваа проклета година била само сон и барам на каледнарот да пишува 2017. Сакам ДОМА! Ужасно сакам да сум дома!! :u:
     
    На ЕденЧлен, H.VAGA, Luciferovog zlo♧ и 8 други им се допаѓа ова.
  2. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Nedostigas be covek...uste nemozam da sfatam deka te nema,uste sum u nekoj film deka si sluzbeno otsuten ...

    Tesko e,ama ne podavam slabost.
    Gazam napred ,onaka ,skoro isto kako tebe.
    Mislea deka ke propadneme ,emocionalno ,moralno i pred se finansiski ...se izlazaa .Imam sila i mok planini da pomestam koga se decata vo prasanje i nivnata idnina.
    Si gi pokazaa licata ,site ,za koi mi posoci da vnimavam i da bidam max.pretpazliva so niv .
    Pragot na tolerancija go spustiv,znam deka toa ne e ok,ama ,ednostavno mora taka .
    Znaes,posle tebe,vidov kolku ustvari ja mozam,znam i umeam ,ama bas sama,bez tvoi soveti ...u pocetok mi bese tesko,se dvoumev dali ispravno ke donesam nekoja odluka,ama sega veke vlegov vo ,,toj svet" i nekako polesno odi,se ushaltav ...
    I toa...sto drugo da ti kazam...cekaj me tamu gore ,natenane ke ti raskazam se.
     
    На WindyWind, SummerGirl, simonna.a и 13 други им се допаѓа ова.
  3. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Знам, дека е тешко , но верувај во себе. Ти си храбра.
     
    На simonna.a, RAF Camora, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  4. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.621
    Се прашувам дали помислуваш на мене толку често колку јас што те мислам? Дали барем маалку ти фалам?

    Рече дека секогаш ќе си тука за мене
    Не си
     
    На teressa, simonna.a, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.822
    Пол:
    Женски
    најгласните на збор...се најтивки на дело...
     
    На sleepingbeauty, whitepearl, cavalli и 5 други им се допаѓа ова.
  6. RoseRain

    RoseRain Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2018
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    1.678
    Пол:
    Женски
    Не си ти крива, не сум ни јас, едноставно пораснавме, за жал во две сосема различни личности.
     
    На simonna.a, cresa-jagoda, Luciferovog zlo♧ и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    За една и не така вистинска другарка, која глуми..

    Те увидов одамна, која си и што си. Видов дека се е од корист, кога ќе ти текне тебе, тогаш се јавуваш, пишуваш, враќаш на пораките, а инаку ми го забораваш и роденденот, и се што е поврзано со мене, а не дај боже да ти се обратам за услуга, веднаш не можеш, пишуваш реферати и бараш глупави изговори.
    Изгледа дека заборави кој ти ги бришеше солзите и мрсолите кога плачеше а јас бев покрај тебе, карајќи се со сите, поради тебе.
    Сега од кога ти е среден животот, забораваш на сите кои те кренаа на нозе и немаш ниту 2 минути да ме прашаш дали сум добра со здравјето и дали нешто ми треба.
    Терај каде си тргнала, наавистина си била срање, само не сакав да верувам.
     
    На cresa-jagoda, IM.TMKQ, Luciferovog zlo♧ и 2 други им се допаѓа ова.
  8. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.621
    Ако секој на светот си има свој ангел чувар, тогаш ти си мојот
    Се појави како зрак светлина во мојот мрак, тогаш кога немав никој друг
    Ме огреа како сонце

    Камо да можев да те прегрнам и да ти ја избришам болката...
    Ама ќе биде, еден ден
    Верувам дека ако нешто силно сакаш ќе се исполни
     
    На cavalli, cresa-jagoda, IM.TMKQ и 4 други им се допаѓа ова.
  9. stevemila

    stevemila Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    5.633
    Допаѓања:
    41.534
    Пол:
    Женски
    Bato...mil moj bato.Gledas li?!Jas stanav majka!Kolku samo ke bese sreken.Ti ja razbirase sekoja moja solza,ti go pomina istiot toj pat za da imas svoe cedo.Zosto go ostavi bato,zosto ne ostavi nas?
    Zosto zamina od ovoj ubav zivot?!Koj te izlaza da odis tamu?
    Ostavi se,ostavi zad sebe samo 40god.Ostavi malo angelce.Te bara,te ceka sekoj den.Tato ke se vrati.Tato ke mi donese igracka.Kako da mu objasnime,tolku e malecko.Zamina bez zbor,na nikoj zbor ne kaza.Bese sam so sinceto tvoe.Zosto pred nego,zosto mu go napravi toa????
    Ah bato,bar da mi kazese nesto.Prokleto nesto.Nemozev da se izraduvam.
    Se vika Daria.Gi ima najubavite oci na svet.Sekogas mi vikasr ocite mi svetele,i nejzinite svetat.Go ima moeto nose,sekogas so me zakacase za nego
    So da kazam bato,so da kazam.Sekoj den go zboram ova na glas.Edvaj cekam da si odam doma,da dojdam na tvojot vecen dom.Da ja baknam tvojata slika,da ti kazam se.Znam ti ke razberese.....
     
    На cavalli, cresa-jagoda, SwanMay и 8 други им се допаѓа ова.
  10. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.822
    Пол:
    Женски
    мајка ми...да беше овде..
    Немаше ништо да и кажам
    Само ќе и ја ставев главата во скут..и она ќе сватеше...само она знаеше..
     
    На H.VAGA, cresa-jagoda, Luciferovog zlo♧ и 7 други им се допаѓа ова.
  11. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.621
  12. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Колку пати започнувам да ги пишувам речениците и ги бришам и пак одново го правам тоа. Не ми дозволува нешто да ги довршам. Тоа нешто ме стега и ме запира. Не постојат реченици со кои би опишал колку ми значиш.
     
    На cresa-jagoda, Luciferovog zlo♧, simonka93 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Од една страна сум горда,од друга страна срце ми се стега -затоа што е минато-кога ќе ме претстават како ,,сопругата на г-ин Х.Х".

    Имајте милост луѓе....имам јас име и презиме .
     
    На WildMk, cresa-jagoda, Luciferovog zlo♧ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ми беше тешко, со години се измачував, сметав дека е моја вина. Плачев до доцна навечер.. Те барав со скриен број и не зборував ништп. Доволно беше да ти го слушнам гласот и да заплачам.. Па ти исклучував.. Но не ти беше гајле. Јас бев единствената на која и беше жал. А другарството не било вистинско, тоа го сфатив предоцна.. Не вредело. Сепак пробав. пробав да те вратам, а сега гледам дека не си истиот кој сум го паметела. Времето си го направи своето, те промени и веќе те нема.
     
    На cresa-jagoda и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
  15. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.621
    Screenshot_20180802-221620_Instagram.jpg

    Знаеш што е најтешко?
    Тоа што знам со што се бориш, а јас не можам да направам ништо во врска со тоа
     
    На cresa-jagoda и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
  16. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.621
    Screenshot_20180804-174009_Instagram.jpg
    И ќе ти пишувам
    Секој ден
    Ми ја покажа мојата вредност
    Сега на ред е твојата:hug: :l:
     
    На IM.TMKQ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.640
    Пол:
    Женски
    Врати се.
    Старата ти.
    Си ја сакам другарката назад.
     
  18. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Многу добрини остави зад себе.Благодарение на тоа,секоја врата ми е отворена освен една - но се трудам ,верувај ....давам се од себе за да биде онака , како што ме учеше -со добрина против злото
     
    На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
  19. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Знам дека погрешив можеби на почетокот не бев свесен за тоа дека со моите постапки и мојата искреност те повредив. Денот кога ме праша дали ми е потребна помош беше почетокот на се. Можеби ти не се сеќаваш, но јас не го заборавив. Секогаш кога сум бил искрен сум повредил некого, епа нема повеќе да го правам тоа ветувам. Ќе заминам тивко онака како што ти влезе во мојот живот. Ќе се дистанцирам од се што ме потсетува на тебе. Ќе заборавам на се како да не се случило, а сепак се случи ама ќе се лажам самиот себе. Колку и да боли ќе продолжам понатака. А ти знаеш каде можеш да ме најдеш, но на тоа место нема да бидам повеќе истиот. Времето не лечи ништо само помага трагите од тебе да избледат. Се гледаме на подобро место и во подобро време, кога ќе имаш доверба во мене и ќе ми веруваш на моите зборови. Се надевам дека ќе ме разбереш некогаш без разлика колку да е доцна. Не ме обвинувај што си заминувам засекогаш од тебе.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    За момент заборавив на што всушност сме. И во тој момент навистина уживав. Беше како во старите добри времиња. :l: Ти благодарам