Што би им кажале на татковците?

Дискусија во 'Бебе' започната од Cka, 3 октомври 2019.

 1. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  6.013
  Допаѓања:
  74.314
  Сме поминале неколку години мајчинство и нормално, нашите сопрузи исто толку татковство.

  Од сегашна гледна точка, што би им кажале на идните татковци, за нивниот однос кон децата, сопругите, семејството, кога ќе добијат дете?

  Што треба да знае еден татко кога ќе чуе дека ќе имаат бебе, и што кога ќе добие?

  Некако мајките повеќе читаат и се едуцираат, а за татковците и нема многу од каде да научат.