Што би можела да работам?

Дискусија во 'Образование' започната од ktr, 21 јуни 2013.

 1. ktr

  ktr Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Здраво .... Средно образовани се запишав на економски , па се прашувам што ми можела да работам во иднина :?:
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Што би можела да работам

  Се што е поврзано со економија. Од сметководител, ревизор, во државни институции, фондови, министерства, влада, банки и други финансиски институции, осигурителни друштва, управа ја јавни приходи, приватен сектор...
   
 3. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Што би можела да работам

  Што би можела да работам со електротехнички факултет , смер - електроенергетски системи ? Познавате некоја девојка запишана на овој смер ? Да не бидам само јас... :)
   
 4. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Што би можела да работам

  мислам дека нешто во евн нешто како производство на струја, барем така имам слушнато :?: , можеби сум грешка
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. jjsjsjjsjjs

  jjsjsjjsjjs Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Што би можела да работам

  Здраво јас сум матурантка и скам да се информирам повеќе за факулетите,односно што потоа.
  На штипскиот универзитет има смер Бизнис администација и Банкарство финансии и осигурување
  но незнам што можам да работам со тоа ...Ке замолам некој ако знае да ми одговори :)
   
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Што би можела да работам

  јсјсјсј кај ги бе најде овие?? :?:
  еве линк оф гоце делчев(штипскиот универзитет) http://www.ugd.edu.mk/index.php/mk/fakulteti неможам да ги најам :( , а и на скопскиот економски ги нема овие смерови, ај те молам кажи ми на кој од овие факултети се па може ќе успеам да ти помогнам :?:

  п.с и јас ги истражувам факултетите и универзитетите моментално, ама овие смерови не ги сретнав никаде :^)
   
 7. jjsjsjjsjjs

  jjsjsjjsjjs Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Што би можела да работам

  http://www.ugd.edu.mk/images/pdf/brosura_13_14.pdf
  Ова е конкусрсот за 2013/2014.Тие смерови спаѓаат под Економски фак. и фак.за туризам и бизнис и логистика во Скопје.Смеровите беа објавени на мтв1
  И јас претходно немам слушнато за нив,а ми го привлекоа вниманието :)
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Antonijaa

  Antonijaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Што би можела да работам

  Што би можела да работам со елетротехнички факултет, смер електроенергетика,управување и менаџмент? Планирам да одам на ФЕИТ наредната година. :)