1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би можела да работам?

Дискусија во 'Образование' започната од ktr, 21 јуни 2013.

 1. ktr

  ktr Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Здраво .... Средно образовани се запишав на економски , па се прашувам што ми можела да работам во иднина :?:
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Што би можела да работам

  Се што е поврзано со економија. Од сметководител, ревизор, во државни институции, фондови, министерства, влада, банки и други финансиски институции, осигурителни друштва, управа ја јавни приходи, приватен сектор...
   
 3. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Што би можела да работам

  Што би можела да работам со електротехнички факултет , смер - електроенергетски системи ? Познавате некоја девојка запишана на овој смер ? Да не бидам само јас... :)
   
 4. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Што би можела да работам

  мислам дека нешто во евн нешто како производство на струја, барем така имам слушнато :?: , можеби сум грешка
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. jjsjsjjsjjs

  jjsjsjjsjjs Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Што би можела да работам

  Здраво јас сум матурантка и скам да се информирам повеќе за факулетите,односно што потоа.
  На штипскиот универзитет има смер Бизнис администација и Банкарство финансии и осигурување
  но незнам што можам да работам со тоа ...Ке замолам некој ако знае да ми одговори :)
   
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Што би можела да работам

  јсјсјсј кај ги бе најде овие?? :?:
  еве линк оф гоце делчев(штипскиот универзитет) http://www.ugd.edu.mk/index.php/mk/fakulteti неможам да ги најам :( , а и на скопскиот економски ги нема овие смерови, ај те молам кажи ми на кој од овие факултети се па може ќе успеам да ти помогнам :?:

  п.с и јас ги истражувам факултетите и универзитетите моментално, ама овие смерови не ги сретнав никаде :^)
   
 7. jjsjsjjsjjs

  jjsjsjjsjjs Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Што би можела да работам

  http://www.ugd.edu.mk/images/pdf/brosura_13_14.pdf
  Ова е конкусрсот за 2013/2014.Тие смерови спаѓаат под Економски фак. и фак.за туризам и бизнис и логистика во Скопје.Смеровите беа објавени на мтв1
  И јас претходно немам слушнато за нив,а ми го привлекоа вниманието :)
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Antonijaa

  Antonijaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Што би можела да работам

  Што би можела да работам со елетротехнички факултет, смер електроенергетика,управување и менаџмент? Планирам да одам на ФЕИТ наредната година. :)