babylove овошни кашички

Што би му кажале... На вашиот претпоставен?

Дискусија во 'На работното место' започната од RainBow, 16 ноември 2014.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.283
  Допаѓања:
  50.004
  Пол:
  Женски
  Што би му кажале, professional edition.

  Секогаш има работи кои сакаме да ги кажеме, ама поради професионалноста, и ако сакаме да си го задржиме работното место, подобро е да ги премолчиме.

  Па повелете, тука може да му/и кажете на шефот/шефицата, газдата, менаџерот, што и да е, да си олесниме на душичката.:)
   
  На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.346
  Допаѓања:
  18.388
  Пол:
  Женски
  :music:Hey I just met you. And this is crazy. But here's my CV. So hire me maybe.:music: :D Да се посмееме малку пред жестокото.
   
  Последна измена: 16 ноември 2014
  На Nigredo Odor, Briar Rose, ToksycznaReakcja и 15 други им се допаѓа ова.
 3. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  70.317
  Јас и кажав на мојата бивша веќе претпоставена, затоа што дебело си го заслужи.
  Се сметам за добро воспитана девојка, секогаш во мојот живот била многу битна реченицата - ''Тој што го молиш, не го лути'', ама персонава плачеше за да си го добие. Три месеци имав класичен мобинг од нејзина страна, ќути, трпи, отиди си секој ден дома од работа и плачи, утрето стави насмевката на лице и пак јово на ново...
  Денот кога си го добив отказното решение испратено преку курирот во установата влегов со истото во нејзината канцеларија за да побарам објаснување за некои работи и тоа на културен начин. Ама ај биди културен со ситни и прости души да те видам...
  Зборуваше, зборуваше и јас фино лепо и реков - наместо да се бави со мене и мојот приватен живот:!: по местата каде што оди, за промена да се позанимава со животот на нејзиното пореметено синче наркоманче и да проба да си го излечи ако толку многу веќе знае за сите.
  Позната како личност која прима и мито, ја нареков продадена душа за пари, таа остана со вилицата обесена до земја, а јас ја напуштив проклетата просторија.
  За прв пат во животот имав ваква храброст и искрено до ден денешен се чудам на истата. Можеби дека веќе стварно нејзиното не се трпеше...
   
  На Stefani_33, Samomarija.056, iloveyou29 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.923
  Јас би му рекол, тато јас отидов на одмор 1 месец. Седи работи си наместо мене сега. :rofl::devil:
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165
  :?: веќе 3 дена чекам да се појави од некаде и да ми каже што да правам со некои работи па би му кажала ,, Човек да плати за да ве види,, а знам и тој што ќе ми одговори ,,коначно некој и мене да ме бара, па ни жена ми не ме бара повеќе,, :) :D
  Таков е човекот, целата работа ја тера на зафрканција.
   
  На Espadrila и FotoLina3 им се допаѓа ова.
 6. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.988
  Допаѓања:
  12.924
  Пол:
  Женски
  Јас би му рекла:
  Вие освен мене имате ли нешто друго за еб*вање?
   
  На toogood, anina, flowersss и 3 други им се допаѓа ова.
 7. strejt

  strejt Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки

  сигурно било катарзично искуство :)) секоја чест, се надевам не си зажалила за тоа
   
  На vampire girl, nadja29 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 8. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  70.317
  Воопшто не! Пак да треба да го направам, пак ќе го направам истото!
  Со оглед на тоа дека имав отказно решение во рака, моментот беше идеален за да си го добие и повеќе од заслуженото. Без тој документ, секако ќе ја продолжев голготата проследена со молчење и трпење.
   
 9. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.419
  Допаѓања:
  4.348
  So ogled na toa sto sum fer rabotnik, doverliva licnost, iskrena, postena i direktna mojot nekogasen gazda (dodeka bev vrabotena) go oterav u trista lepi p*cki materini. On mene ke me prakja trudna da rabotam na 40 stepeni vo mocana trafika, Mrss.
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.143
  Постојат и попаметни луѓе во светов...
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  хахаххахаха ме изнасмеа :D:D
   
 12. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
  Ти благодарам многу за разбирањето, убаво е кога човек знае дека во џунглава некој те цени и ти го чува грбот.
   
 13. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Извинете плата да ми дадевте ами? ИЗВИНЕТО:punch:
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  15.856
  Алал да ти е за непосредноста, решавањето на проблемите и итрината. 8)...само последниве две да не дојде ред на мене да ги примениш.....:sweat:
   
 15. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Ти си еден голем трачар, манипулатор и ментално незрела особа....
   
 16. L-a-d-y-Bug

  L-a-d-y-Bug Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  47
  Такви експлоататори и алчни луѓе немам видено, со душа чекам да ми истече договорот па да ви го видам лицето кога ќе ви кажам дека не продолжувам да работам за вас
   
 17. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.242
  Допаѓања:
  106.012
  Пол:
  Женски
  Ako ne si bil tolku alcen i so sto lica nemalo da uspees vo nasava drzavicka.Zatoa si ja napistil svojata.Odis na varijanta 'podobro prv v selo otkolku posleden v grad'.Ne.Nasata mila drzavicka ako vo sporedbava e selo taa ti dava i tebe i mene leb.Razlikata pomegu mene i tebe lezi vo iskustvoto alcnosta i coveckoto.Alkoholot i kockata ne se moj prioritet.Zatoa ne ti zameruvam.Mozebi malku luta no ne smeam da te narecam neuspesen.Nit ti zavisis od mene nitu jas od tebe.Vo ovoj slucaj jas sum taa so koja ti mozes da upravuvas a mene ne mi e prioritet da ti se sprotivstavam.Alal da ti se i moite pari.
   
 18. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  3.417
  И самиот си сопруг и родител, знаеш што значи семејство.
  Зошто тогаш упорно не делиш од него,да ти робуваме тебе?
   
  На Samomarija.056 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Bi bilo fer od tvoja strana koga posle 2 ipol godini rabotenje kaj tebe bi me osigurala i bi mi davala BAREM minimalno zagarantirana suma...Osobeno sega koga imam semejstvo i bebe na pat...

  Ama ,nekoi luge ednostavno nemaat razbiranje...
   
  На viktorija 90 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  1.853
  Пол:
  Женски
  Ne sakam da mi se mesate vo licniot zivot,moj zivot-moe pravo,prestanete da glumite deka se grizite za mene i mi mislite dobro jas znam deka ste samo sebicni i sakate sekogas da sum slobodna po cena i da ne se omazam za sekogas da vi bidam na raspolaganje i da ve zamenuvam i da ostanuvam do pokasno,da nemam drugi obvrski,duri ednata na nekolku pati mi go ima kazano toa,da ne sum se mazela,nemalo air od maz,togas i tvoite kerki da ne se mazat,doznavte deka imam decko i mesto ne ve fati da prasate od kade e i sto e,za slucajno da ne ve napustam oti druga taka nema da trpi,e pa eve srekna vest za vas,deckoto mi raskina i bas i ne mu se veruvase deka se zadrzuvam na rabota po pola saat plus,bidejki sakav da vi pogodam.I sega koga ke me prasa taa bezobraznata i koga ke kazam deka ne sme zaedno mozebi ke se usrekat mislejki deka ke ostanam stara moma i zasekogas ke im sluzam za bednata plata,ama tuka ste se zafrknale i toa gadno
  Ama jas sum kriva sto tolku im dozvoliv,i plus prvo rabotno mesto,ne znaes kako da se postavis,ama od sega se ke bide poinaku