Што би му кажале... На вашиот претпоставен?

Дискусија во 'На работното место' започната од RainBow, 16 ноември 2014.

 1. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  1.852
  Пол:
  Женски
  Уште 2 месеца и чао адиос,уште да ве известам само,вие мислевте цел живот ќе ме заебавате ама сте се зафркнале,којзнае што глупост ќе треснете кога ќе ви кажам,само фала му на бога за овој благослов,имало спас и начин да се оттарасам и несакам никогаш повеќе да ве видам,10 години од животов,најубавите години работев како коњ и не забушавав,не се бунев за ништо за на крај да не ме цените ни како човек ни како работник и да ја фалите алапачата еве изволте сега само она нека ви работи,доста беше.
   
  На IamSexyAndIKnowIt, Iluzija666, Notorious-B и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.552
  Пол:
  Женски
  Ова ептен со мотивација напишано. (fingers) Браво! (fingers)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  1.852
  Пол:
  Женски
  :rofl: и да знаеш дека е :D
   
  На Animali и Queen8 им се допаѓа ова.
 4. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.552
  Пол:
  Женски
  Се забележува одма! (fingers)(fingers)(fingers)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.824
  Допаѓања:
  46.043
  И ти секое мислење на форумот со мотивација го пишеш, како на норма да си :D
   
  На Dadusicka и macka91 им се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.552
  Пол:
  Женски
  Ова очигледно за себе го коментираш, се гледа по твоите мислења!!!
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  7.236
  Господине претпоставен! Знаете зошто никој не ви работи и сите дремат и забушаваат? Затоа што немаат стимул, мотив немаат за работа. Им трупаш по 4 различни работни задачи на работниците а ги штитиш неработниците, ко по секоја цена да сакаш на сите да им се допаднеш и упорно им удоволуваш на оние што не те фермаат за жив, а не па за претпоставен. И оние што ти работеа сега забушаваат зошто гледаат дека џабе се работи во твојата институција смрдена. И јас ќе си дремам и ќе избегавам работа од денес зошто стварно веќе ме пукна, нема смисла да работам туѓа работа додека колешкава си седи на пауза. И не не е изговор тоа остави го неработник е ништо нема да сработи и не не ме залажуваш со тоа ти си работник, интелигентна си и снаодлива и одма ќе го стуткаш тоа, знам дека правиш филмчиња и може па позади грб и ми се смеете на рогчињата, ама ај ќе ти спијам и јас од утре.
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.784
  Допаѓања:
  18.044
  Пол:
  Женски
  ......дека подобар претпоставен никогаш не сум имала, а не верувам и дека ќе имам.
   
  На NEA, cresa-jagoda, Feminka192 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Soprugot

  Soprugot Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2019
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Машки
  Направи си профил на фемина форумот ќе научиш нешто:D
   
  На Vip83 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. KiviOdMaldivi

  KiviOdMaldivi Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2018
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Koga otvarate boleduvanje kako go kazuvate toa na vasiot preposraven ?
   
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.951
  Пол:
  Женски
  А во уште една тема да го постираше видеово?
  Читаме не се секирај не мора по 100 пати тоа па тоа..
   
  На popeto, Biny и irrelevant им се допаѓа ова.
 12. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.784
  Допаѓања:
  18.044
  Пол:
  Женски
  Ќе се цитирам сама себе.....
  Колку само сум грешела, прв пат во мојот живот да згрешам со проценка на колега/претпоставен!
  Тотално разочарување!
  Не заслужив толку низок удар!
  Јас ти простувам, се надевам дека и господ ќе ти прости, но од сега натаму ќе бидеме на строго службен однос, се до тој момент кога ќе најдам друга работа.
   
  На Safira26 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.928
  Допаѓања:
  97.512
  Пол:
  Женски
  Јас шефе си идам, ти што сакаш прај.
  Само ако најдеш будала ко мене што ќе работи исто темпо, заврти го мојот број. :hai:
   
  На Tory, Aschenputtel, IamSexyAndIKnowIt и 2 други им се допаѓа ова.
 14. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Кој те најде тебе шеф да бидеш? За толку прост и неодговорен човек да биде шеф, треба да има тешки привилегии. :D
   
  На Aschenputtel и ELIDavor им се допаѓа ова.
 15. popeto

  popeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2019
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  1.520
  Пол:
  Машки
  Се надевам дека еден ден ќе слегнеш од ниво на шеф на ниво на работник, па некој друга иста будала или поголема од тебе ќе ти биде шеф, па да видиш какво е чувството да си одолу, а не нон стоп од врвот да се изживуваш врз луѓето без некоја посебна никаква причина за тоа.
   
  На Adorabela му/ѝ се допаѓа ова.
 16. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Иди у к*рац !!!
   
 17. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  7.236
  Драга госпоџа тешко е да се работи за тебе. Најискрено од срце и најдобронамерно мислам дека треба да си бараш помош. За нечовечноста, недостатокот на емпатија и злобата нема лек, ама за паранојата од која боледуваш сигурно дека нешто има да ти помогне.
   
  На Feminka192 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  9.489
  Пол:
  Машки
  Ти си најдобриот газда на светот, даваш пауза по моја желба, одмор колку сакам, редовно ми плаќаш здравствено и пензиско, секој ден частиш кафе и доручек, сите клиенти со насмевка на лицето ги чекаш и иако не си ми дал уште плата до пензија би работел кај тебе. До Нова Година чекам к-15 кое нормално ќе ти го вратам и една убава прослава у кафана.. Поздрав Царе....
  (трговец поединец :D)
   
  На Deni87, Dadusicka и iki26 им се допаѓа ова.
 19. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  7.236
  Колку ведро и тажно истовремено :D
   
 20. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  9.489
  Пол:
  Машки
  Зашто тажно?
  Најбитно е да си среќен на патот кон работа, зашто таму поминуваме 8 часа (11) дневно секој ден најмалку 40години. Налет парите ако 3тина живот ти помине во стрес и нервози